Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Argon, Avatar użytkownika szczyglis
83f333578bac8658ed7ec992915f1e75
CZAT Z FN Data najbliższego czatu z FN wkrótce zostanie podana! ""
brak nowych PW
83f333578bac8658ed7ec992915f1e75
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
I want to believe Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 19:25
BatoryBogdan
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam Was

Ja wam opowiem co widziałem a wy mi powiedzcie co to było, bo ja nie wiem ale wierze ze było to UFO ...

Właśnie w tej chwili jak to pisze przebywam na pokładzie tankowca , płyniemy z Emiratów arabskich do Durbanu , kilka dni temu mijaliśmy po naszej lewej stronie Seszele , po prawej mamy Afrykę .
Moja wachta zaczynała się od godziny 3.00 w nocy , na mostku bylem za 5 , nalałem sobie kawy , rzut oka na radary w odległości około 20 mil przed nami panowała burza a my płynęliśmy prosto w nią , rozbłyski piorunów co chwile rozświetlały niebo . Na prawej i lewej burcie czysto , również za nami było spokojnie . Na niebie były widoczne nieliczne chmury przez które przebijały gwiazdy , po sam horyzont do okola naszego statku nie było żądnych innych statków czy lądu a morze było spokojne .
Z kawa w reku wyszedłem na prawe skrzydło , z daleka obserwowałem rozbłyski piorunów oraz pojedyncze spadające gwiazdy , wiał lekki wiatr... Spacerowałem po sporej długości skrzydle mojego blisko 300 m tankowca gdy w pewnym momencie ujrzałem na godz 16 ‘’spadającą gwiazdę ‘’ pojawiła się w miarę nisko nad horyzontem i z początku spadała jak zawsze jasno święcąc ... i nagle przed samym kontaktem z woda zaczęła się wznosić , jakby broniąc się przed kolizja z godziny 16 do 14 wznosiła się po czym znów zaczęła opadać by zniknąć za horyzontem na godz 12 w samym sercu burzy .
Dystans który pokonała poruszając się po tej paraboli jest trudny do oszacowania , jedno mogę napisać , to było daleko na horyzoncie ale widoczna była przez cały czas , jasno święcąc swoim blaskiem przebijając się przez chmury . To z cala pewnością były setki mil a trwało to nie więcej jak 3 sek . Jak szybko się poruszała pokonując tak duży dystans ? bardzo szybko ! to nie mógł być żaden samolot , to nie możliwe , często widzę je na niebie .Skamieniałem , stałem jak głaz ... nie moglem w to uwierzyć wpatrując się cały czas w miejsce gdzie strąciłem ja z oczu licząc ze znów ja zobaczę . To świetliste cygaro w 3 sek zmieniło cale moje życie . Ja to naprawdę widziałem ...

Ps.Mam 37 lat , jestem bylem żołnierzem od 3 lat pływam po oceanie indyjskim ochraniając tankowce i to nie jest wszystko co widziałem ...

Batory
Re: I want to believe Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 20:05
aleksandra137
reputacja poprawna
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 27 kwi 2017, 18:14

0
Radzę relację przesłać bezpośrednio na adres mailowy FN, raczej tutaj tego nie przeczytają. redakcjafn@gmail.com
Re: I want to believe Napisane: wtorek, 13 gru 2016, 21:18
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 20 kwi 2017, 06:32

0
fajna relacja, Aleksandra ma racje wyślij to na główną

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 02:21
kanu

reputacja poprawna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 kwi 2017, 14:17

0
Nie wiem, tak się tylko zastanawiam czy to nie mógł być piorun kulisty. Kiedyś znajomy w pracy mi opowiadał, że widział taki piorun nad trakcją tramwajową. Kojarzy mi się tak dlatego, że pisałeś o burzy. Wyładowania atmosferyczne zwiększają szansę wystąpienia tego zjawiska, no i jest bardzo rzadkie, ale się zdarza:

Cytuj:
Według relacji świadków, objawia się jako świecąca i poruszająca się kula o promieniu od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, czasami wydająca głos podobny do syczenia. Uważa się, że jest rodzajem wyładowania atmosferycznego. Naukowcy nie są zgodni co do określenia faktycznej istoty pioruna kulistego.

Piorun kulisty wyglądem przypomina świetlistą kulę o średnicy od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, poruszającą się w różnych kierunkach i wydającą dźwięki, takie jak warczenie czy syczenie. Może mieć różne barwy (najczęściej białą, żółtą lub bladoniebieską). Trwa zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Występuje przeważnie w trakcie burz, ale istniały przypadki pojawiania się tego zjawiska w słoneczną pogodę. Świeci w przybliżeniu jak stuwatowa żarówka. Największy zauważony piorun kulisty miał średnicę ok. 1,5 m, najmniejszy – 1 cm.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun_kulisty
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 02:57
zaciekawiony

reputacja poprawna
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 25 kwi 2017, 18:50

0
A jak bardzo nisko nad horyzontem to było (10-15 stopni?). Możliwe, że wznoszenie się było efektem wywołanym refrakcją, gdy tymczasem obiekt jedynie leciał mniejwięcej równolegle do horyzontu. Ewentualnie mógł pan zaobserwować meteor "muskający". Z której strony to nadlatywało? Od południa czy północy?

Bywa i tak...
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 12:47
BatoryBogdan
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Witam

piorun kulisty ? nie sadze , obiekt pojawil sie bardzo daleko po przeciwnej stronie obserwowanej burzy , niebo w tym rejonie bylo czyste .

dokładne koordynaty mojego położenia w tym czasie sa oczywiście do sprawdzenia ,znajdowaliśmy sie na wysokości Seszeli plynac z północy na południe , obiekt nadleciał z północnego zachodu , znad afryki , w chwili pierwszego rozbłysku gdy go zauważyłem , byl odolo 15 stopni nad horyzontem , lecac w dol , przy samym horyzoncie odbil i wyraznie zaczol sie wznosic . Z poczatku trwalo to relatywnie wolno , moment opadania ... po czym przyspieszyl ... dystans , tak jak pisalem z godz 16 na 12 po lini horyzontu pokonal w 3 sek , nie zostawiajac po sobie ogona tak harakterystycznego dla spadajacych gwiazd , przez caly czas wygladal jak swietliste cygaro .

Gdybym tylko miał szanse na sfilmowanie tego obiektu ... jednak bylem bez szans , trwało to za szybko a zaskoczenie i niedowierzanie zrobiły swoje , oczywiscie nikt inny tego nie widzial choc na mostku byly jeszcze dwie inne osoby , gdy im o tym powiedzialem skwitowali to smiechem ale gdybym to nagral !!!! niestety , moge tylko o tym opowiedziec .
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 13:23
BatoryBogdan
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Obrazek
Zeszłoroczna ponad 2 h obserwacja ,, spadajacej gwiazdy ''
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 13:34
BatoryBogdan
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Obrazek
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 13:36
BatoryBogdan
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie wiem dlaczego ronja sie z tego zdjecia takie piksele ? u mnie jest ok .
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 13:36
kanu

reputacja poprawna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Na pewno nie był to meteoryt, tu nawet nie ma o czym mówić. On ewentualnie mógłby się (gdyby był dość duży) rozbić na kilka mniejszych. W każdym razie nie zbaczałby z kursu, czy nie odbijał się od wody.
Co do pioruna kulistego, to nie potrzeba nawet burzy by się pojawił. W każdym razie brak burzy w regionie gdzie się pojawił obiekt tego nie dyskwalifikuje. Pytanie, czy ewentualny rozmiar lub zachowanie - tego nie wiem.
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 14:09
kanu

reputacja poprawna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Może podzielę się swoją dziwną obserwacją. Kiedyś jak byłem jeszcze dzieckiem (3 klasa SP), wychodziliśmy ze szkoły i zobaczyliśmy (zresztą nie tylko my) wielkie koło, jakby z dymu, które może miało z 5 do 7m średnicy. Poruszało się w naszym kierunku, Było bezwietrznie. To było takie wielkie hula-hop tyle, że jakby z dymu. W pierwszej chwili myślałem, że to trąba powietrzna, no ale to było koło, jak kółka, które puszcza palacz. No tyle, że kilka metrów średnicy. Zatrzymało się tuż ponad drzewami (przy szkolnej bieżni) i zwyczajnie rozpłynęło się w powietrzu.
Dodam, że koledzy nam nie uwierzyli. Myśleliśmy, że to był pojazd kosmitów najpierw. Później były różne teorie.
W sumie znalazłem coś ostatnio - taki filmik:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=_GL3xAaIcvI

Być może było to zjawisko naturalne, choć tam gdzie mieszkam nie ma wulkanów, ani takich urządzeń :)
Re: I want to believe Napisane: środa, 14 gru 2016, 15:55
MAG
reputacja poprawna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 27 kwi 2017, 20:44

0
kanu napisał(a):
choć tam gdzie mieszkam nie ma wulkanów...

Na pewno..?
http://www.polskieszlaki.pl/kraina-wyga ... lkanow.htm

kanu napisał(a):
ani takich urządzeń

Nie wiadomo, co tam Niemcy zakopali w czasie wojny... ;)
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Ufo