Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Deus, Google [Bot], Avatar użytkownika neo
b1c87c2382b5fccf3daf19133325f95e
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
brak nowych PW
b1c87c2382b5fccf3daf19133325f95e
Strona 16 z 16 [ Posty: 468 ]

*< 1 ... 12 13 14 15 16

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 5 cze 2011, 07:44
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

0
Karalucha napisał(a):
Może, ktoś mi pomoże w odpowiednim ustosunkowaniu się do idei reinkarnacji?
Otóż jak najbardziej wierzę, że moje obecne życie jest tylko małym etapem na mojej drodze. Ale od razu łzy mi napływają do oczu jak myślę o tych wszystkich ludziach, których kocham, na których mi zależy, którzy nie rozwijają się i do niczego nie dążą. Jestem młoda, a już teraz trudno mi się pogodzić z faktem, że 'potem' mogę nie spotkać tych ludzi, którzy są ważni w moim obecnym życiu.
Jak sobie z tym poradzić? Bo dla mnie jest to naprawdę bardzo trudne :cry:

Nie myśl o tym i po prostu ciesz się życiem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 11 cze 2011, 19:39
tabtwo

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Karalucha napisał(a):
Może, ktoś mi pomoże w odpowiednim ustosunkowaniu się do idei reinkarnacji?
Otóż jak najbardziej wierzę, że moje obecne życie jest tylko małym etapem na mojej drodze. Ale od razu łzy mi napływają do oczu jak myślę o tych wszystkich ludziach, których kocham, na których mi zależy, którzy nie rozwijają się i do niczego nie dążą. Jestem młoda, a już teraz trudno mi się pogodzić z faktem, że 'potem' mogę nie spotkać tych ludzi, którzy są ważni w moim obecnym życiu.
Jak sobie z tym poradzić? Bo dla mnie jest to naprawdę bardzo trudne :cry:

Do końca sam nie wiem jaki mieć stosunek do reinkarnacji. Ale zawsze czułem, że to jest jakiś trening przed tym co mnie czeka. Coś w rodzaju szkoły dla duszy. Obecnie mój stosunek do życia objawia się przez ciągłe próbowanie życia w granicach akcept owalnych. Tak by moje poczynania nie były destrukcyjne ale czasami nie da się tego uniknąć. Jestem jak obserwator i czasami jak coś mnie zaciekawi doświadczam tego by zrozumieć istotę tego zjawiska.

Sądzę, że pomoże Ci pewien wywiad i książka w ustosunkowaniu się do obecnego życia i do reinkarnacji.
Fragmenty wywaidu i ksążki są dostepne w internecie np Chomik
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 22 lis 2011, 16:12
PiotrMati

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Reinkarnacja

Reinkarnacja jest tylko światłem przewodnim w ślepej uliczce śmierci.

Jeśli na pewnym stopniu pojmowania absolutna ciągłość życia nie może być dostrzeżona,
w ten sposób pojęta i urzeczywistniona,to istnieje ostateczne lekarstwo dla błędu śmierci,
zwane reinkarnacją.

Gdy światło to prowadzi,śmierć może być przezwyciężona przez jeden za drugim bieg
doświadczeń ziemskich,gdyż przez lekcje,które dają te doświadczenia dochodzimy do osiągu
polegającego na zrzuceniu ukutych przez ludzi łańcuchów wyznaniowych czy narzuconych
dogmatów.

Wówczas możemy znowu wstąpić w pełną Chwałę Bożą,w światło,które świeci tak jasno,
a które wydawało się nam blade,ponieważ błądziliśmy daleko wśród ludzkich wyznań
i przesądów.

Śmierć nie usuwa KARMY żadną miarą,ani nie niszczy jej lub wymazuje.

Śmierć dodaje do KARMY i ją powiększa wielokrotnie,gromadząc ją w dużych dozach dla
każdej ludzkiej jednostki.

Z chwilą gdy przezwyciężamy śmierć i reinkarnację,jesteśmy wolni od śmierci i KARMY,
obie są wymazane,a przez to zapomniane,jeśli zapomniane to przebaczone.

Kto sieje wiatr,zbierze burzę. Z każdą przyczyną łączy się jej skutek. Z każdym czynem
jego owoc. Każdy czyn (akcja):dobry czy zły,pozostawia po sobie ślad,jest brzemienny
w skutki,rodzi skutki. Kto hojnie sieje,ten zbierze bogaty plon. Czyn brzemienny w skutki
to KARMAN.

Osiem rodzajów KARMANA.
-karman przesłaniający poznanie,zdobywanie wiedzy,
-karman przesłaniający widzenie oczyma duszy i ciała,
-karman nadmiernie doznający,związany z uczuciem przyjemności i przykrości,
-karman omamiający,zmącający wiarę i zakłócający postępowanie,
-karman długości życia,
-karman imienia i osobowości,
-karman pozycji społecznej,
-karman utrudniający czynności dawania,brania,zaznawania,używania i pragnienia.

Wszystkie rodzaje KARMANA wiążą duszę w jej indywidualnym wcieleniu. Determinują
jej los w kołowrocie inkarnacji-w kole narodzin i śmierci.

Od KARMANA,od danej KARMY zależy nowa inkarnacja,kolejne uwarunkowane wcielenie
w gorszych lub lepszych warunkach bytowania w świecie doczesnym.
Bytowania bolesnego,które można przerwać jedynie wyzwoleniem,oświeceniem lub zbawieniem.
Udzielanymi bezpośrednio.

Bóg jest obrońcą wiernych. On ich z ciemności wyprowadzi na światło.

Kto jest bez pożądań,od pożądań wolny,czyim pożądaniem jest Bóg tego nie opuszczają już
tchnienia życiowe,lecz łączą się w nim i wtedy on,jako Bóg wstępuje w Boga.

Kiedy zamilkną wszystkie żądze,co się w człowieka sercu gnieżdżą,śmiertelny zyska
nieśmiertelność. Kto się udaje w pielgrzymkę Ducha,Ducha własnego,który jest wszędzie,szczęśliwym zawsze będąc i niepokalanym,ten wolny jest od czynu własnego,
wszystko poznaje,wszystko przenika nieśmiertelnym będąc.

Przeto,kto trwale pozbawiony jest pragnień wszelakich,dojrzy subtelną istotę tao. Kto zaś niezmiennie tkwi w pętach swych pragnień,może ujrzeć tylko zewnętrzną pozorność rzeczy.
Te dwie strony tao wywodzą się ze wspólnego źródła,lecz noszą odmienne nazwy.
To ,co w nich wspólne,nazywamy wielką tajemnicą,tajemnicą nad tajemnicami,bramą
wiodącą do poznania.

Dar Łaski,Łaska która niszczy(rozpuszcza)wszelką KARMĘ,przerywając kołowrót wcieleń
i bolesny przymus zbierania owoców pochodzących z czynów niewiedzy,niewolniczego
poddaństwa Demonom Zazdrości,Pychy,Strachu i Uprzedzenia.

Jeśli przez życie nie jesteś zajęty rodzeniem się,to umierasz. Oczyszczaj duszę swoją ze złej
woli,chciwości,nienawiści i gniewu. Dar Łaski jest nagrodą za powodzenie w tym oczy-
szczającym procesie.

Kto czyn każdy spełnia w imię Moje,komu Jam celem i dobrem jedynym,kto od przywiązań
wolny i bez niechęci ku jakiejkolwiek na ziemi istocie,a dla Mnie pełen jest najżarliwszej
miłości,ten we Mnie wstępuje.

W sprawczy (przyczynowy) współudział KARMY,w koło narodzin i śmierci wchodzi człowiek
marzeniami i wyobraźnią umysłu. Stworzyć znaczy tyle,co nadać imię,istnieć znaczy tyle,
co mieć imię.

Z każdą przyczyną łączy się jej skutek,z każdym czynem-jego owoc,a pożądanie jest nicią,która
te dwa czynniki łączy i zwiastuje.

W sprawczy (przyczynowy) współudział KARMY ,w koło narodzin i śmierci wchodzi
pożądliwościami i chciejstwami duszy.

Tak więc na początku były dwa duchy,które jako bliźniacze dobrze były znane:jeden był dobrem,
a złem był drugi w myślach,mowie i uczynku. Spośród nich mądrzy wybierają właściwie,
ale nie czynią tak głupcy.

W sprawczy(przyczynowy)współudział KARMY wchodzi więc człowiek nie tylko marzeniami
i wyobraźnią umysłu,ale pożądliwościami duszy jak i czynem rąk swego ciała.

Ludzie mało zdolni,są zdolni do wszystkiego.

Sprawczy,przyczynowy współudział to poKARM naszej indywidualnej egzystencji
w reinkarnacyjnym kole przyczyny i skutku. Pokarm dla zmysłów poznania,zmysłów
duszy i ciała.

KARMA znaczy działanie,działanie następuje wtedy,gdy wywoła je jakaś przyczyna.
Łaską jest stan świadomości docierający aż do poznania Ducha. Jest to stan zdobyty własną
zasługą i pracą. Duch jest Bytem,Wiedzą i Błogością,ale nie jest działaniem,nie tworzy
przyczyn wywołujących następstwa karmiczne. Dlatego KARMA powstaje w ciele,działa
tylko ciało,ono jest źródłem KARMY i ono musi ponosić jej następstwa.
Prawa ciała odwodzą człowieka z drogi zbawienia.
Zbawionym jest ten kto jest nie związany niczym z nikim. Jest wolny od wszelkich więzów
KARMY,a swoją jedność z Bogiem zna z wiedzy o sobie samym.

Działanie jest czyste lub nieczyste gdyż działa właśnie ciało,a ciało jest niedoskonałe
i ulega błędom.

Ta część KARMY,która powstaje przez uczynki, uczucia i myśli w życiu bieżącym nazywa się
KARMĄ przyszłą,gdyż dopiero się tworzy. Następstwa jej mogą spaść na człowieka jeszcze
w życiu bieżącym,czyli w tym samym,w którym ją zdziałał. KARMA zaczęta wyczerpuje się
przez znoszenie.

Kiedy człowiek znosi spokojnie swą KARMĘ przykrą czy dobrą,wyczerpują się jej przyczyny.
Człowiek powinien cierpliwie znosić przykrości i nieszczęścia życiowe,to są raty jego własnych długów. Powinien wystrzegać się wszelkich złych postępków myślą,mową i uczynkiem,
aby już nowych długów nie zaciągać.

Przez obudzenie się samowiedzy stanowczej,że jestem w rzeczywistości Bogiem,Synem
Najwyższego umarza się KARMĘ,która nazbierała się z nasienia wytworzonego KARMĄ
ubiegłą,gotową do wejścia w wykonanie.

KARMA,która w ciele mędrca powstaje,skoro zaświta w nim światło poznania,a tworzy się
przez działanie czyste i nie czyste umarza się przez wiedzę,że jest Bogiem.
Obudzenie się samowiedzy wewnętrznej,że człowiek jest Duchem,a nie ciałem,umarza się
KARMĘ nagromadzoną we wcieleniach poprzednich.

Ci, bowiem,którzy mędrca sławią,poważają i czczą uczestniczą w KARMIE przezeń tworzonej.

Ci natomiast,którzy go oczerniają,nienawidzą i sprawiają mu przykrości,biorą na siebie całą
tę KARMĘ wytwarzaną działaniem nieczystym i niskim.

Mędrzec nie związany już ze swym ciałem,zrzeka się wszelkiej KARMY przez niego
stworzonej,zatem jego dobre uczynki nie tworzą już KARMY żadnej dla niego,lecz następstwa ich spływają na tych,którzy go czczą i sławią.

Czyny ludzi,którzy go oczerniają lub gnębią,nie mogą go także dotknąć,spadają zatem na sprawców,KARMA bowiem musi wywrzeć skutek nieuchronnie.

Złe czyny ludzkie nie mogą już wywrzeć działania na mędrcu,odbijają się od niego jak
od diamentu najtwardszego i spadają na powrót na tych,którzy nimi w mędrca ugodzić chcą.

Tak więc ten,kto osiągnie samowiedzę i przemoże kołowrót wcieleń,staje się wolnym
od wszelkiego cierpienia i dostępuje w Bogu spokoju wiekuistego.

Wszechwiedzący Bóg dopuszcza do sytuacji,w której znajduje się każdy człowiek zgodnie
ze Swoim Prawem dla dobra człowieka i dla dobra świata.

Bóg jest nieskończenie rozważniejszy uważniejszy i przenikliwszy niż wzrok naszych oczu.

Łaska Boga poczyna działać,uczy człowieka,wskazuje Prawdę,oczyszcza i wznosi jego naturę
przez Swoją Obecność.

Nauczyciel zewnętrzny daje impuls myśli do zwrócenia się w głąb,od wewnątrz nauczyciel
przyciąga duszę ku Duchowi i dopomaga w uspokojeniu myśli.
To właśnie jest Łaska.
Mistrzem jest tylko Duch.

Bóg jest wszechobecny i wszystko przenika,objawia się uczniowi w zależności od stopnia jego
rozwoju. Kieruje go po jego właściwej drodze,zanim nie pozna Ducha i nie zjednoczy się z Nim
całkowicie.

Chwała moja rozpoczyna się wówczas,kiedy sam przestaję istnieć. Milczenie jest najpotężniejszą
formą czynu(pracy). Bóg przemawiając ciszą sprawia iż Jego Łaska spływa na wszystko.

Oddanie się całkowite Bogu,to znaczy,że człowiek nie ochrania i nie zachowuje ani odrobiny
ze swej indywidualności. Jeśli takie samo-oddanie jest prawdziwe i całkowite,poczucie ja
(osobowości) znika,a więc nie może już istnieć udręka ani cierpienie.

Wieczysty Byt jest najwyższą Szczęśliwością. Poznanie tego jest Objawieniem.

Łaską jest Duch i nie można jej zdobyć,ani posiąść;musisz tylko wiedzieć,że istnieje.
Łaska jest tutaj przy tobie,musisz się do Niej we właściwy sposób sam zbliżyć,aby ją poczuć.

Ludzie,którzy w tym życiu osiągają wyzwolenie musieli przejść przez wszystkie wtajemniczenia
w poprzednich żywotach.

Reinkarnacja istnieje dopóty,dopóki trwa niewiedza. W rzeczywistości nie ma jej wcale,ani teraz,
ani nie było wpierw i nie będzie jej później. To jest prawda.

Zgiełk i burze są stwarzane przez myśli,które się tłoczą i ścierają w naszym umyśle. Gdy umysł
indywidualności znika,wnet zapanuje doskonały spokój.
Człowiek może zdobyć pokój,a tym samym szczęście,gdy uciszy myśli i zniweczy swoją
osobowość(ego).

KARMA do wyzwolenia nie doprowadzi nas nigdy.

Lecz czyny bezosobiste,beznamiętne,proste z miłości w służbie Pana pełnione duszę oczyszczą
i myśl:wskażą drogę co nas do Wieczystego doprowadzi Celu.

Dopóki człowiek posiada pragnienia,światowe dążenia,dopóty nie może uniknąć przyszłych
powtórnych narodzin. W dniu,w którym uwalniasz się całkowicie od swoich pragnień
i światowych dążeń,uwalniasz się także od konieczności powtórnych narodzin.

Moc nakładania szczególnego na Uniwersalne może zostać zniweczona jedynie dzięki
ujrzeniu Boga czyli Duszy.

Ofiary aktów przemocy same wywołały takie akty wymierzone przeciwko sobie. Czasami
dzieje się tak po to,aby wyrównać rachunki z poprzednich wcieleń. Czasami,żeby podkreślić związek między lękami osoby,a jej rzeczywistością. Wiele ofiar aktów przestępczych,w swych
poprzednich wcieleniach było sprawcami tychże. Odnosi się to również do ofiar
konfliktów zbrojnych.

Działają te same reguły,dostajesz to,co dajesz innym.
Ludzie nie mają takiej władzy,żeby zniszczyć samych siebie.
Rasa ludzka jest bezpieczna we Wszechświecie.

Duchowy awans jest wyznaczany bezbrzeżną miłością i zrozumieniem dla innych.
Niekoniecznie zaś aktami dobroczynnymi czy chodzeniem do kościoła.

Wszyscy ludzie muszą przede wszystkim szanować siebie samych,swoją tożsamość.
Dopiero wtedy znajdą w swych sercach wielkoduszność.

Wszystkie doświadczenia spotykają nas nie bez powodu. Nie ma przypadków we Wszechświecie.
Prawdą jest,że nie ma niewinnych ofiar w tym życiu.

Wracamy do życia wiele razy,pod koniec naszych ziemskich wcieleń musimy się stać
promiennymi,duchowymi istotami.

Całe nasze działanie i motywacja zarejestrowane jest w ogromnych Królestwach Wszechświata,
gdzie jesteśmy znanymi takimi,jakimi naprawdę jesteśmy.
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 22 lis 2011, 18:37
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

0
PiotrMati,
ładny tekst napisałeś, ale niestety nierealny.
Wszyscy żyjemy w czasach, gdy nawet na myślenie o czymś takim nie ma czasu. Jest tylko praca, spłacanie długów itd... Dopóki system życia się nie zmieni (a się nie zmieni), to jedynie możemy sobie snuć bajki o tzw. "rozwoju duchowym"...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 28 lis 2011, 16:09
PiotrMati

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Dusza człowieka

Kto rekina żądzę zwycięży mieczem beznamiętności ponad wszystko wzniosłej,ten jedynie bez
przeszkody dotrze na drugi brzeg bytu niezależnego od warunków.

Dusza ludzka jest siedzibą wszelkich popędów,pożądań i myśli.
Kiedy Dusza jest czysta,świat oglądany przez nią też jest czysty.
Kiedy Dusza jest mętna i przepełniona strachem,cały świat wygląda odrażająco i ponuro.

Dusza ludzka jest nietykalną całością postanowień i wahań,pragnień i pożądań-wszelkich za i przeciw. Jest siedzibą życzeń dotyczących przedmiotów zewnętrznych i płynących z tego doświadczeń.

Ugania się za przemijającymi przyjemnostkami,przejmując kształty rzeczy,których szuka.
Może być pchnięta w innym kierunku,w kierunku poszukiwania wewnętrznej radości
i trwałego zadowolenia.

Z tego właśnie powodu mówi się o Duszy,że jest instrumentem zarówno zniewolenia jak
i wolności. Wolność może nadejść tylko wtedy,kiedy wzrok Duszy będzie zwrócony
do wewnątrz-ku błogości.

Ogranicz żądzę,odrzuć gniew,nie dopuszczaj ich do siebie z zewnątrz,a Dusza będzie
ci posłusznym niewolnikiem,a nie będzie panem i mistrzem.

Ciało jest mechanizmem,Dusza obiektywem,serce filmem,myśl jest lampą błyskową,
a rozum przyciskiem.

To ja musisz negować,potwierdzając jednocześnie,że nie jesteś ciałem,z jego wyposażeniem,
instrumentami,oprzyrządowaniem. Egoizm zasiewa chciwość,zazdrość,gniew,złośliwość
i wiele innych negatywnych cech.

Dokonuj czynu ze względu na czyn,a nie dla zadowolenia siebie. Przykuwają one inteligencję
i odwracają uwagę od prawdy;powodując,że niesłuszne staje słuszne i odwrotnie.

Dlatego tak koniecznym jest oczyścić Duszę z tych cech poprzez regularną praktykę duchową
i swoją małą wolę zsynchronizować z Wolą Boga,tak aby pogrążyła się w jej błogości.

Poznający Boga odczuwa,że Dusza obecna w każdym,jest jego własną Duszą. Jest szczęśliwy,
że jest tym wszystkim,nie widzi żadnej różnicy między człowiekiem a człowiekiem.
Istotnie może bowiem doświadczać tylko jedności,a nie zróżnicowania fizycznych różnic:
koloru skóry,kasty czy wyznania,które przynależą tylko ciału,są wyłącznie piętnami
ciała fizycznego(zewnętrznego).

Duszy nie spotyka śmierć. Jest ona niezrodzona i nie tknięta przez sześcioraki proces
przemiany. Procesy przemiany dotyczą przemijającego ciała. Dusza nie podlega takim
przekształceniom.

W sercu-ośrodku każdej Duszy indywidualnej istnieje Najwyższy Bóg-Duch.

Twoja indywidualna Dusza stanowi jedność z Duszą uniwersalną. Skieruj swój własny punkt
widzenia ku takim wyżynom w świadomości,gdzie twoja Dusza staje się jednością ze wszystkim.

Dusza indywidualna to jest pełny i całkowity umysł,rządzący umysł, działający świadomie
przez indywiduum. Czysta Dusza jest najlepszym zwierciadłem prawdy.

Nie potrzebujesz nawet czytać PISM; jeżeli zawołasz do Boga z głębi twojej Duszy,usłyszysz
boską pieśń przeznaczoną specjalnie dla ciebie.

Przynieś Bogu otchłanie twojej Duszy-bez względu na to,jak są groteskowe,jak okrutnie
zdewastowane przez zwątpienia i rozczarowania.
ON wie jak je leczyć.
Nie odepchnie ciebie.
Jest twoją MATKĄ.

Dusza wewnątrz jest zrodzona z Błogości,Błogości pełna i w Błogości zjednoczona.

Człowiek-Dusza-Bóg jest wiekuiście czysty,wiekuiście mądry,wiekuiście wyzwolony,
wiekuiście pogodny,wiekuiście oświecony,wiekuiście świadomy.
Jest samą Mądrością-uosobienie wszystkich nauk.
Wieczyście wolny-nie przywiązany do niczego.

Bogiem Ojcem w tobie jest siła właściwego i bezpośredniego twojego myślenia,zwyciężająca
wszystkie warunki.

Gdy chcesz osiągnąć jakikolwiek cel,musisz zogniskować całą twoją myśl na tym celu,wtedy
całą twoją skupioną wolą nie widzisz nic,oprócz twojego celu. Wolę twoją tak zogniskuj,
żebyś utrzymywał twój cel Boga,wprost przed czystym zwierciadłem twojej siły myśli.

Ta siła myśli jest tobą samym,działającym Bogiem,żądającym od ciebie samego,abyś swą
uwagę całkowicie zogniskował na celu Bogu,abyś Go natychmiast przejawił. Z chwilą gdy
Bóg jest zobiektywizowany przyjmuje taką formę lub wzór,jaki chcesz i wypełnia ją.

Nie wracaj nigdy do próśb,taka postawa rodzi zwątpienie,lecz idź naprzód i pamiętaj
co zrobiłeś.

Życie fizyczne daje wolność,możliwość wyboru zarówno postępu jak i regresu,swobodę
sięgania we wszystkich kierunkach i badania wszystkich możliwości,to jest doświadczeniem
dla osobowości dla Duszy.

W każdym wypadku sędzią,osobą dokonującą ostatecznego osądu jest sama Dusza.

Sam stwarzasz własne warunki życia. Od początku do końca sam tworzysz własne życie.
Inspiracja tkwi w twoim umyśle. Myśli rodzą wszystkie wydarzenia,które składają się na życie.
Twoje myśli są definicją ciebie i twojego rozwoju. Mogą opóźnić twój duchowy rozwój lub
pchnąć cię do przodu tak szybko jak sobie tego życzysz.

Każdy ma wyższą psychikę czy też Duszę,która utrzymuje kontakt z własną duchową historią.
Wydarzenia znajdujące swój fizyczny wyraz,formułowane są najpierw na tym wyższym poziomie,
ale odpowiadają dokładnie świadomemu umysłowi.

Jeżeli przyjąłeś jakąś ważną naukę i znalazła ona odzwierciedlenie w twoim myśleniu,nie potrzeba
żadnych nadzwyczajnych środków,aby ją tobie wpoić.

Jeżeli jednak wiele delikatnych doświadczeń przeszło bez echa,muszą zostać podjęte
skuteczniejsze środki w celu nauczenia ciebie podstawowych lekcji.

Duch(Dusza) ma swój określony cel,a świadomość zewnętrzna(śmiertelna) realizuje ten cel
poprzez doświadczenia. Od tego jak świadomość zewnętrzna przyjmuje wydarzenia i jak na nie
reaguje zależy doświadczenie Duszy.

Każda Dusza tęskni za tym,żeby wiedzieć więcej. Opuścić więzienie swojego małego myślenia,
wznieść się ponad nie przez zmianę swojego sposobu myślenia i otworzenie się na pomoc.
Pomoc można udzielić tylko temu,kto tej pomocy chce.

Myśli kierują poruszającym się gdzie tylko zechce. Źródłem problemów jest własne myślenie,
sposób myślenia. Ludzie postępują dobrze,gdy na poważnie biorą swoje życie fizyczne
i gdy starają się w ciągu tego życia jak najwięcej nauczyć.

Jest wielka potrzeba słuchania wewnętrznego głosu. Prawda leży w sercu. Własna intuicja
doprowadzi do największej prawdy,którą można poznać w życiu fizycznym.

Głębsze prawdy dostępne są każdemu,każda bowiem istota ludzka ma Duszę,a Dusza zawiera
mądrość Wszechświata. Wystarczy się wsłuchać,to wszystko co trzeba zrobić. Wymaga to pewnej
dyscypliny i zrozumienia. Musisz najpierw uznać,że prawda jest ukryta w twoim sercu.
Potem trzeba podjąć wysiłek pozbycia się chaosu myśli.

Tych zmieniających się i niekończących się obrazów i długich wywodów na temat codziennych
trosk,które cię przygniatają. Postaraj się przerwać te myśli i posłuchaj głosu serca.
Zawsze dostaniesz odpowiedź. Wystarczy pragnąć wiedzy wtedy staje się ona dostępna.

Dusza stanowi integralną część każdej osoby. Równocześnie jesteśmy podzieleni,w tym sensie,
że możemy odłączyć się od Duszy i odrzucić jej mądrość. Gdy jesteś w stanie przyjąć swoją
Duszę,może tobie ofiarować swą mądrość.

Dusza jest zarówno częścią ciebie jak i oddzielną jednostką.

Należy być pokornym,pełnym skruchy i szacunku dla innych.
Otwórz swój umysł,żeby rozpoznać dobro w jego wielu formach.
Nie feruj surowych wyroków na temat wszystkiego,co odbiega od przyjętych przez ciebie
wąskich definicji słuszności.
W ten sposób stwarzasz trudności dla swojego rozwoju i powodujesz cierpienie.

Wszystkim innym ludziom pozwól być sobą i szanuj ich odrębność oraz obdarowuj dobrymi
uczuciami,które wypływają z twojego serca,to odnajdziesz prawdę.
Przyjmij postawę akceptacji wobec innych,wobec życia,a dzięki temu osiągniesz wyższe cele,
ukryte przed twoim rozumieniem

Wszechświat jest w najwyższym stopniu uporządkowany i ukierunkowany.
Wszystko jest w nim słuszne.
Bądź sobą,a zostaniesz nagrodzony.

Bądź umiarkowany we wszystkim,w jedzeniu,w piciu,w bawieniu się,umiarkowany w pracy
i przyjemności. Oddanie swoim własnym wyższym celom może być bez umiarkowania.
Te wyższe cele są dyktowane własnym wewnętrznym bodźcem.

Chciej poznać miarę twojej własnej Duszy,wiedz,że wszelka moc tkwi w tobie,twoim zadaniem
jest rozwinięcie twoich własnych zdolności.

Zawsze wiedz,że wszystko co czynisz jest właściwą rzeczą we właściwym czasie.

Każda ludzka Dusza jest doskonałym wyobrażeniem idealnego obrazu Boga,jak Bóg widzi
Sam Siebie. Każdej Duszy dana jest moc panowania jaką posiada Sam Bóg.
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 8 maja 2016, 20:52
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
piątek, 27 paź 2017, 22:40

0
PiotrMati napisał(a):
Wszystkim innym ludziom pozwól być sobą i szanuj ich odrębność oraz obdarowuj dobrymi
uczuciami,które wypływają z twojego serca,to odnajdziesz prawdę.
Przyjmij postawę akceptacji wobec innych,wobec życia,a dzięki temu osiągniesz wyższe cele,
ukryte przed twoim rozumieniem

na szacunek to trzeba sobie zasłuzyc
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 10 wrz 2017, 22:13
Barcol84
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 24 wrz 2017, 12:17

+1
W kwestii reinkarnacji (krótko):
- Miałem to szczescie, że mój syn w wieku 2lata i 8miesiecy zaczął wspominac niebo i jak podejrzewam swoje poprzednie wcielenie. Nie jest to na pewno oszałamiająca historia w stosunku do pamiętnego "Marcinka", jednak wszystkie elementy pasują z założeniami jakie przekazuje FN.
- Co najważniejsze, syn powiedział nam że był w Niebie, był tam bardzo długo, ale my go nie widzieliśmy( ja i żona). Na pytanie nasze: jak to możliwe? On odpowiedział nam, że w Niebie jest taki telewizor i on tam widział tate i mame jak spią. Po jakimś czasie zmienił zdanie i powiedział tak: wiesz tata to było raczej okno !!!
Wtedy szczęka mi opadła, bo wiedziałem że nie kłamie.
Pózniej opowiadał jeszcze kilka kwesti które pamietał z Nieba i poprzedniego życia. Mam spisane wszystko. dzisiaj ma już 5,5 roku i nadal pamieta choc juz nie chce mówic o tym.
I jak to mówi pan Bernatowicz - poczułem powiew kosmosu na plecach :)
Tak więc koledzy koleżanki - reinkarnacja to FAKT
Pozdrawiam

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 10 wrz 2017, 22:19
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
a mógłbyś coś więcej napisać np. jak tam było w niebie, czy coś jeszcze mówił? czy was wybrał na rodziców?
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 05:59
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 6 lis 2017, 09:13

0
Fajne takie historie, dają do myślenia, w naszym katolickim kraju raczej były by odebrane jako dziecięca fantazja, ale rodzice co dziecko znają wiedzą że coś jest na rzeczy, że dziecko nie wymyśla głupot.
Ogólnie ciężko ludziom włączyć myślenie, jak ktoś od dzieciństwa ma jakąś wpojoną koncepcję to nie potrafi zanalizować swojej wiary tylko w nią bezkrytycznie wierzy , chodzi mi tylko o samą myśl czy ja wierzę w prawdę. Mam takie przykłady w pracy na każdym kroku , choćby widzieli że wszytko w co wierzą to głupota, wiary przodków nie porzucą. Nie odnoszę się oczywiście do żadnej religii tylko do psychiki ludzkiej.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 20:12
czarownik

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 21 wrz 2017, 10:12

0
@Barcol84 - ciekawe, co powiedziałby na to psycholog / psychiatra ale nie zrozum mnie źle. Ja bowiem miewam déjà vu i to mi daje do myślenia w kwestii poniekąd reinkarnacji. Psychiatrzy uważają to za złudzenia będące efektem zaburzeń neurotycznych (?!) ale ja takowych raczej nie mam.
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 20:55
Barcol84
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

+1
Noel - jego wspomnieni maja rodzaj przebłysków, to nie jest jakaś ciągły splot zdarzeń czy opowieść. Jednakże chciałbym zaznaczyć że wszystkie jego opowieści przedstawiał zawsze w taki sam sposób, uzywał niemal zawsze tych samych słów, nawet w tej samej kolejności. Przez ten czas nigdy nie zaprzeczył że był w niebie, a gdy po raz setny pytałem go czy mi cos opowie o niebie jeszcze to wywracał oczy do góry i prosił żeby mu dać spokój. Był wyuczony tych wspomnień jak jakiegoś wierszyka. Widac że miał to wyryte w pamięci. Nawet jeszcze w tym roku wspominał mi to okienko w niebie i inne rzeczy choc mineły juz prawie 3 lata. A jak pytam się jego co robił wczoraj w przedszkolu to mówi że nie pamięta :)

Jeśli chodzi o okno to widział nas jak spimy, nie mówił że to nas własnie wybrał, po prostu pozwolono mu na nas popatrzec. Tak sądzę. Dodam, że u nas w domu nigdy nie było takiej sytuacji, że rodzice spia a dzieci chodza po domu. Przenigdy !!!

Z tego co jeszcze opowiadał to opowiem dwa przykłady. Mieliśmy kiedyś taki mały incydent podczas wieczornego czytania bajki w której pojawiły sie kolorowe aniołki co przybyły z nieba na pomoc. Wtedy syn mówi do mnie, że anioły tak nie wyglądają. A ja mówie do niego, dlaczego nie w tej bajce takie sa i już . Wtedy syn sie rozzłościł i mówi że anioły tak nie wyglądają. Mówie do niego że to nie ma znaczenia, taka jest bajka i już. Ale mój syn jest typem wrażliwca więc rozbeczał się, zrobił awanture, trzeba było go uspokoić. I pytam się jego to w końcu jak wyglądaja anioły według ciebie. Powiedział że anioły to postacie ubrane w białą szate i maja skrzydła. No dobrze odpowiedziałem, a skąd to wiesz? Powiedział że widział w niebie.
Dodam jezcze że żadnych innych świętych postaci nie pamięta.

I drugi przypadek podczas czytania bajki wieczornej. Pojawiło sie w opowiadaniu slowo 'śmierć'. I syn pyta - tato a co to znaczy?. No i miałem mały problem, bo jak tu wytłumaczyc 3 latkowi że ludzie umierają. Ale postanowiłem nie owijać w bawełne i skrótowo wyjasniłem zagadnienie. Mówie do niego że człowiek rodzi sie na tym świecie, na początku jesteśmy mali tak jak Ty, potem rośniemy i jesteśmy tacy jak tatuś, a pózniej starzejemy sie tak jak dziadkowie. Następnie przychodzi pożegnać sie nam z tym światem, odchodzimy z niego i umieramy. I to jest właśnie śmierć.
Wtedy syn powiedział - acha, ale ja nigdy nie umarłem!. Mówie do niego, no tak. Niedawno się urodziłeś jesteś malutki, i na pewno nie umrzesz, całe życie przed tobą. A syn powtarza: tak, ale ja nigdy nie umarłem.
Wtedy pomyslałem że znowu coś chyba wspomina o niebie i pytam: a mówiłeś mi ostatnio, że przybyłeś do nas z nieba. Odpowiedział - no tak. Pytam dalej: więc kiedys musiałeś już żyć i musiałeś umrzec i trafiłeś do nieba? A on mi odpowiedział: tak, ale ja nie umarłem, ja tam po prostu poszedłem !!!
Wtedy mnie zatkało!!!
Wiecie co to za uczucie leżeć obok 3 latka co jeszcze sepleni, na noc pieluchomajtka itp. a mówi tobie takie rzeczy co po za pojmowanie wykraczają ??? :)

SirAzgar - masz racje. Ci co maja dzieci wiedzą to doskonale, że gdy dziecko w wieku ok. 2 lat zaczyna mówić to zawsze mówi prawde. Dziecko nie wie co to jest kłąmstwo, bo technicznie tego nie jest w stanie sie nauczyć. To dopiero pojawia sie w wieku ok. 5 lat wzwyż. Dziecko może sie co najwyżej wygłupiac, naciagac wymuszac, ale jest szczere. Nawet jak już nauczy się mówić nie prawde to wprawny rodzic wyczuje spisek na kilometr :)
Pozdrawiam

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:00
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Szkoda, że my tego nie pamiętamy, że stamtąd pochodzimy, że tam jest nasz DOM, moim zdaniem to by pomagało w życiu, a nie przeszkadzało.

i że możemy istnieć niezależnie od ciała, więc jesteśmy istotami duchowymi.

Jeżeli wrócimy do DOMU to czy nasze obecne życie nie będzie snem?
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:20
Barcol84
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

+1
Noel napisał(a):
Szkoda, że my tego nie pamiętamy, że stamtąd pochodzimy, że tam jest nasz DOM, moim zdaniem to by pomagało w życiu, a nie przeszkadzało.

Ale jeśli urodził bys się w otoczeniu swojej poprzedniej rodziny, to mogło by się okazać że np. twoja sąsiadka to twoja żona z poprzedniego życia, ty nadal cos do niej czujesz i rujnujesz sobie obecne życie które starciło by sens.
Wydaje mi sie, że własnie przekazy które opowiadaja nam małe dzieci, to jest ten sygnał z tamtego świata, który powinnien nas sprowadzać na własciwa droge i być świadectwem prawdy. ( Kurcze - pisze jak proboszcz :lol: )

Musze przyznać, że moje życie uległo odmianie, teraz zwracam uwage na inne rzeczy, mam jeszcze więcej przemyslen. I to chyba właśnie o to chodzi. Ponadto mam jakieś takie wewnętrzne parcie żeby sie tymi informacjami dzielić, choć jest to krępujące.

Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:38
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Musze przyznać, że moje życie uległo odmianie, teraz zwracam uwage na inne rzeczy, mam jeszcze więcej przemyslen. I to chyba właśnie o to chodzi. Ponadto mam jakieś takie wewnętrzne parcie żeby sie tymi informacjami dzielić, choć jest to krępujące.

Tysiące ludzi których mijamy codziennie na ulicach nie wiedzą o tym. Myślą że są tym ciałem i na tym się kończy ich życie, a to co mówi kościół o sprawach duchowych jest dla nich zwykle bajką.

Zresztą kościół mówi, że jesteśmy w zasadzie ciałem które w proch się obróci, więc też jest to nieprawda, skoro jesteśmy duchami. Więc ludzie też nie znajdą tam oparcia nawet jak szukają.

Ale kto będzie szukał to w końcu znajdzie prawdę, a prawda go wyzwoli.
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 12 wrz 2017, 20:08
Barcol84
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Noel napisał(a):
Zresztą kościół mówi, że jesteśmy w zasadzie ciałem które w proch się obróci, więc też jest to nieprawda, skoro jesteśmy duchami. Więc ludzie też nie znajdą tam oparcia nawet jak szukają.

Na ostatniej Kolędzie proboszcz sam poruszył temat dzieci i tego od kiedy przeciętny czlowiek pamięta swoje życie i słowo po słowu doszlismy do idei reinkarnacji którą proboszcz zanegował, następnie powiedział, że JP2 powiedział że to jest tylko wschodnia filozofia a nie żadna religia czy wierzenia i temat ucioł. Tak wiec nie powiedziałem mu że moje dziecko pamieta Niebo, bo by chyba parsknął śmiechem.
Takich to widzisz mamy przewodników duchowych ;)

Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 12 wrz 2017, 20:16
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
piątek, 17 lis 2017, 21:05

0
Noel napisał(a):

A o nieśmiertelnej duszy nie słyszałeś? To jedna z prawd wiary katolickiej:

Cytuj:
1. Jest jeden Bóg.
2. Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty.
4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia.
5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
6. Łaska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 12 wrz 2017, 21:59
Noel
reputacja bardzo dobra
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Tak wiec nie powiedziałem mu że moje dziecko pamieta Niebo, bo by chyba parsknął śmiechem.
Takich to widzisz mamy przewodników duchowych ;)

No niestety. Jeżeli samemu się nie będzie szukało prawdy to się nie znajdzie.
Re: Reinkarnacja - życie tylko wtedy ma sens Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 13 wrz 2017, 05:29
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 6 lis 2017, 09:13

0
ludzie przyjmują za prawdę wszytko co w dzieciństwie się mu wmówiło, ciężko jest negować mądrość rodziców, żeby się nie okazało że byli w błędzie

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Strona 16 z 16 [ Posty: 468 ]

*< 1 ... 12 13 14 15 16

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Życie po Śmierci