Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Deus, Avatar użytkownika neo, Avatar użytkownika Noel, Avatar użytkownika Zxc
99684c439d42565f98921203c467c363
CZAT Z FN 15 października 2017 - początek o godz. 21.00! "PRZEPOWIEDNIE DLA POLSKI I ŚWIATA - ASTEROIDA, TRZECIA WOJNA ŚWIATOWA I NADEJŚCIE AWATARA!"
brak nowych PW
99684c439d42565f98921203c467c363
Strona 126 z 128 [ Posty: 3835 ]

*< 1 ... 123 124 125 126 127 128 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 22 paź 2016, 18:34
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 16:04

0
neo napisał(a):
Czy Antoni Macierewicz czyta Nautilusa ? :mrgreen:
https://oko.press/macierewicz-egipt-spr ... -skad-wie/

Ciężko powiedzieć, co on czyta, ale nie jest to nic zdrowego, biorąc pod uwagę cyrki jakie ostatnio odwala. Mistrale to jedno, ale w sprawie Smoleńska jakie cuda się dzieją... Nie dadzą tym ludziom spokojnie w grobach poleżeć, tak samo jak i rodzinom. To co oni wyczyniają kosztem tych ludzi, to brak słów... Albo przyjrzyjcie się planom, co planują z podatkami zrobić... :facepalm:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 23 paź 2016, 01:13
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
III wojna światowa zacznie się w Syrii? Na miejsce zmierza rosyjska grupa bojowa z lotniskowcem Admirał Kuzniecow

Obrazek

Konfrontacja supermocarstw atomowych w Syrii staje się niebezpiecznie realna. Jak potwierdzają źródła w NATO, Rosja uruchomiła największą operację militarną od czasu tak zwanej Zimnej Wojny. W ciągu dwóch tygodni w okolice Syrii przypłynie poważna siła uderzeniowa Federacji Rosyjskiej w postaci lotniskowca Admirał Kuzniecow i towarzyszących mu okrętów wojennych stanowiących tak zwaną grupę bojową. No pokładzie tego średniej wielkości rosyjskiego lotniskowca atomowego znajduje się 50 myśliwców MIG-29 gotowych do wsparcia operacji w Syrii.

Wiele wskazuje na to, że Putin zdecydował o bitwie o Aleppo, która zacznie się na pełną skalę już niedługo i dodatkowe siły mogą być potrzebne w celu zbudowania odpowiedniej przewagi militarnej. Trwające obecnie naloty na pozycje w tym mieście, są traktowane przez stronę amerykańsko-saudyjsko-brukselską, jako "zbrodnie przeciw ludzkości". Z kolei naloty amerykańskie na siły syryjskie są określane mianem "pomyłek".

Ma rację Donald Trump, który docenia jak wielką rolę w zwalczaniu ISIS odgrywa obecnie Rosja. Oczywiście nie ma tu altruizmu Putina, tylko są konkretne powody tego zamieszania. Przez teren Syrii miały biec rurociągi gazowe z Kataru, które przez Turcję zasiliłyby Europę w konkurencyjny do rosyjskiego gaz, a może i z czasem ropę naftową. Walka o utrzymanie Assada jest więc walką o stan budżetu rosyjskiego, a to już wystarczający powód dla Putina do przeciwdziałania jakimkolwiek zagrożeniom.

Obrazek

Jak wiadomo kilka dni temu armia iracka wspomagana przez Kurdów, czyli Peszmergów i amerykańskich doradców, rozpoczęła szturm na Mosul. Wszystko wskazuje na to, że doniesienia jakoby umożliwiono ucieczkę z tego miasta kilkunastu tysięcy bojowników ISIS były prawdziwe i zapewne kierują się oni teraz do Aleppo. Utrata Mosulu i tego miasta spowoduje, że wpływy Państwa Islamskiego skurczą się i to znacznie.

Obrazek

Oczywiste jest zatem, że jego fundatorzy nie mogą sobie na to pozwolić. Dlatego pani Hillary Clinton podczas ostatniej debaty prezydenckiej w USA, zaczęła mówić o potrzebie stworzenia tzw. "no-fly zones", czyli stref z zakazem lotów. Problem jednak polega na tym, że w tej chwili w bazie Tartus znajdują się już doskonałe rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej S-300, a według niektórych źródeł nawet nowszy S-400, które są tak skuteczne, że jeśli Rosjanie będą chcieli, spadać będzie każdy samolot od Hajfy do Aleppo, któremu nie pozwolą latać.

Oczywiście w okolicy konfliktu znajdują się tez dwie grupy bojowe imperium amerykańskiego z lotniskowcami USS Nimitz i USS Harry S. Truman. Ich siła uderzeniowa z pewnością przewyższa możliwości armii rosyjskiej. TO jednak nie oznacza, że nie dojdzie do jakiegoś niespodziewanego ataku, który wyrówna siły. Taka właśnie jest obecna sytuacja. Zgodnie z przewidywaniami napięcia przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w USA nadal rosną i III wojna światowa realnie zamajaczyła na horyzoncie. A jeszcze dwa tygodnie do rozstrzygnięcia.

Obrazek

Rosja bardzo wyraźnie oświadczyła, że każdy atak na Syrię i siły zbrojne syryjskiego rządu, będzie skutkował odpowiedzią sił rosyjskich obecnych w tym kraju. Miejmy nadzieje, że po drugiej stronie konfliktu jednak nadejdzie opamiętanie, ale jeśli władzę nad największym na Ziemi potencjałem militarnym zdobędzie ktoś taki jak Hillary Clinton, to prawie na pewno jesteśmy w wielkich kłopotach.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iii-w ... a-bojowa-z

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 24 paź 2016, 12:43
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 17 wrz 2017, 22:11

0
Ja myślę, że wybory w USA - jakkolwiek by się nie rozstrzygnęły - to utrzymają status quo. Odnoszę coraz większe wrażenie, że zarówno rząd USA i Rosji (jak i wielu innych krajów) jest podrzędną organizacją, która wykonuje plecenia - nie wiem kogo :)
Czasami decyzję są tak irracjonalne, że niewiarygodnym jest, żeby nie służyły one wyłączenie konkretnej grupy ludzi.
Co do samej wojny, to wydaje mi się, że utrzymuje się napięcie takie samo od kilkunastu lat i nie będzie eskalacji przemocy.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 8 lis 2016, 14:04
Czasowy

reputacja neutralna
W drodze na księżyc
Ostatnio widziany(a):
-

0
A co o tym sądzicie?

Z wywiadu Simon Parkes 06.11.2016
Wywiad Simon Parkes – JayPee CC Wolfspiritradio.com 06.11.2016
Chciałbym opowiedzieć o tym co się teraz dzieje wokół i spróbować to zebrać razem i pokazać z mojej perspektywy. Zacznę od tego, że wiele osób uważa, że /wybory/ to jest już zrobiony, zamknięty interes, wiele osób się bardzo ekscytuje, że Clinton ma odejść, że będzie cicha rewolucja. Jest wiele euforii, podekscytowania i nie chciałbym wybiegać do przodu, ale to wcale nie jest domknięty interes. Nic nie jest przesądzone.

Ci ludzie, którzy mają ogromną ilość krwi na swoich rękach, są bardzo zakorzenieni w systemie i wcale się nie poddają bez walki. Jest zbyt wcześnie aby mówić – już po wszystkim! hurra i alleluja! To co możemy powiedzieć to wszystko dzieje się teraz. JeyPee zanim weszliśmy na antenę dokładnie tak do mnie powiedziałeś. Chcę przedstawić mój punkt widzenia na sprawy już szeroko znane i dodać kilka rzeczy mało znanych. To co mnie zdumiewa, to fakt jak niewiele wiedzą ludzie w Stanach. To ogromny wstyd, że muszą słuchać audycji takich jak ta i wiele innych, aby dowiedzieć się prawdy i co się dzieje. Ponieważ ich własne media są tak bardzo kontrolowane muszą wspierać się zagranicznymi stacjami, aby dowiedzieć się, co się dzieje na ich własnym podwórku. To pokazuje jak beznadziejna jest sytuacja.

Hilary Clinton właśnie twierdziła publicznie, że Rosja stoi za wielkim cybernetycznym atakiem na USA, wspierając w ten sposób WikiLeaks, aby wyrzucić Hilary z wyścigu o fotel prezydencki. I oczywiście to nie był Rosyjski atak, ona zna prawdę, ale jej nie przyzna. Na prawdę było to FBI, CIA którzy chcieli zapewnić ujawnienie ostatniej tury dokumentów WikiLeaks dotyczących Clintonów. Więc nie Rosja, a FBI i CIA. Powodem takiego działania FBI i CIA jest fakt, że w ostatni poniedziałek (31.10.2016) obydwoje Clintonowie dopuścili się bezkrwawego zamachu stanu na wzgórze Kapitolu. To brzmi bardzo poważnie, a oznacza, że Clintonowie skontaktowali się z wszystkimi osobami, które mogą szantażować, lub osobami winnymi coś finansowo, wywierali naciski i próbowali obalić konstytucję. Była natychmiastowa reakcja bardzo wielu osób, które nie lubią Clintonów, oraz ludzi którzy praktycznie mogliby stracić życie w 10 sekund gdyby Clintonowie wrócili ponownie do Białego Domu. Więc był to przeciwny zamach do działań Clintonów. I umieściłem to na mojej stronie jako uaktualnienie, jako część zamachu /Clintonów/, że w ponad 40 stanach Ameryki, gwardia narodowa została wtedy postawiona w stan gotowości. I jeśli spojrzycie na mapę to gwardia narodowa została uaktywniona w tych stanach, gdzie Donald Trump potrzebuje wygrać, aby zostać prezydentem. Więc to wyglądał na sytuację, w której krótko mówiąc źli ludzie próbowali wywrzeć militarny nacisk i przejąć kraj na poziomie poszczególnych stanów, a nie na poziomie federalnym. Ale do tego nie doszło, gwardia została zmobilizowana o godz.3 nad ranem, ale nie opuściła swoich baz. Więc mamy teraz sytuację gdzie dwie bardzo mocne frakcje stoją na przeciw siebie. Jedna frakcja wspierająca Clintonów, to są media będące w posiadaniu ludzi będących bardzo związanymi z Clintonami. Oraz mamy większość FBI, które jest przeciwko Clintonom i pozostałe trzy największe służby. FBI jest najuczciwsze z nich, jest tam sporo dobrych ludzi, jak również w CIA i NSA, ale można powiedzieć, że FBI które nigdy nie było zaangażowane w wywiad lub szpiegostwo najbardziej pilnuje konstytucji. Więc gdy Clintonowie dokonali zamachu, ci którzy wspierają wolność, użyli bazy lotniczej USA do przeprowadzenie przeciwnego zamachu blokując internet. To co było zauważalne w Wielkiej Brytanii to znacznie spadła przepustowość sieci i jej szybkość. Natomiast w wielu częściach Stanów USA sieć po prostu padła, lub bardzo zwolniła. Więc była to pozytywna rzecz, bo pozwoliła Wiki Leaks na ujawnienie kolejnej partii dokumentów dotyczących Clintonów i uniemożliwiono złym ludziom blokowanie tego ujawnienia. Ta amerykańska baza została użyta jako elektroniczne wejście do internetu.
Teraz zaczynamy rozumieć, że mamy polityków po jednej stronie wspierających Clinton, a po drugiej stronie wielu wojskowych nie koniecznie wspierających Trumpa, ale absolutnie zdeterminowanych aby nie dopuścić do władzy Hilary Clinton. Niektórzy pamiętają, że kilka lat temu jeden z osobistych ochroniarzy Hilary Clinton próbował ją zabić na pokładzie samolotu lecącego do Iranu. Ochroniarz został obezwładniony i zastrzelony przez pozostałą ochronę. To było jakieś 3 lata temu. Ale to powinno być sygnałem wstępnym tego, co się teraz dzieje. Ten sprzeciw dotyczący Clintonów nie jest niczym nowym, to już trwa od dłuższego czasu. Czemu nie odwołano wyborów? - bo było 50% na 50% szansy, że Obama odwoła wybory i będzie próbował utrzymać władzę, niby jako tymczasowe zaopiekowanie się krajem. Nie uczyniono tego ponieważ wojsko zapowiedziało, że w takim przypadku, jeśli wybory zostaną odwołane, wojsko powstanie przeciwko władzy na Kapitolu. Czy to był blef czy nie – ja tego nie wiem. Więc oni postanowili sfałszować wybory, tak aby Clinton wygrała jednym lub dwoma procentami głosów. Uznali, że są w stanie zrobić takie fałszerstwo i pokazać światu, że Clinton wygrała legalnie. Wiemy jednak, że około 4 milionów głosów zostało/zostanie oddanych przez osoby już nieżyjące. To tylko pokazuje poziom desperacji tej grupy chcącej władzy. Jednym z powodów dlaczego tak wiele ludzi nie lubi Clintonów, są różne działania, jakie Hilary Clinton prowadzi w związku z „Lola Express“. Lola Express to nazwa samolotu, który lata w pewne miejsca gdzie można wykorzystywać dzieci. I jest wiadomym, że Hilary Clinton korzysta z tego samolotu w bardzo regularny sposób. Rozmawiałem z wieloma osobami, które twierdziły, że Bill Clinton nie będzie oskarżony o satanistyczne wykorzystywanie dzieci, ponieważ ludzie nie są gotowi usłyszeć taką informację, że prezydent USA jest satanistą wykorzystującym seksualnie dzieci. Ale zostanie oskarżony o wykorzystywanie i współżycie z małoletnimi. W pewnym stopniu jest to zgodne, gdyż jest to wykorzystanie dzieci wbrew ich woli w satanistycznym rytuale, ale to nie będzie podkreślone i łatwiej im będzie utrzymać takie oskarżenie w mocy. Jeśli chodzi o Hilary Clinton chcą jej postawić zarzut absolutnej zdrady. Zaś Obama, to co ostatnio słyszałem, nie chcą stawiać zarzutów Obamie, bo to za dużo dla amerykańskiej konstytucji, stracić byłego prezydenta, sekretarz stanu i kandydata na prezydenta i ustępującego prezydenta. Obama otrzymał propozycję, że odejdzie z urzędu, nigdy więcej nie dostanie wysoko płatnego stanowiska i cicho zniknie. Inni z kolei twierdzą, że dużo się mówi o stanie wojennym. Tu już każdy musi się orientować i zdecydować, czy dobrzy czy też źli sprawują kontrolę. Bo zarówno źli jak i dobrzy mogą chcieć wprowadzić stan wojenny w USA, aby powstrzymać drugą stronę od łatwego dostępu do władzy. Chcę aby ludzie wiedzieli, że toczy się wojna. ....................... Doszliśmy do takiego momentu, gdy dzieją się wielkie sprawy, chcę aby ludzie zdawali sobie sprawę, że czasem to wymaga dużo odwagi aby robić to co robią, aby postawić ludzkość jak ważniejszą od własnych interesów. Tak wielu ludzi się wtedy poddaje, ulega, bierze łapówkę, daje się szantażować... Jesteśmy tu, przejdziemy to, to się musi wydarzyć.

To co najważniejsze, to wreszcie te informacje zaczynają się przebijać do głównego nurtu mediów. Bo tak długo jak takie informacje są dostępne tylko w kręgach alternatywnych, większość, dobrych i prawych, ale uśpionych ludzi na całym świecie, nie ma podstawowej wiedzy. Oni nie wiedzą nic o tym. Teraz to zaczyna się przełamywać bardzo powoli....... ale w wielu krajach ludzie zaczynają powoli zdawać sobie sprawę, że byli i są okłamywani.

Podsumujmy, mamy sytuację, która nie jest finalnie zrównoważona, jedna strona ma przewagę nad drugą, to nie jest załatwiony, zrobiony już interes, źli ludzie mogą wciąż przeciągnąć wynik na swoją stronę, ale walka toczy się otwarcie. Absolutnie wierzę, że będą chcieli przeprowadzić wybory, spróbują sfałszować wynik wyborów, aby Hilary wygrała minimalną przewagą głosów. Jeśli tak się faktycznie stanie, to myślę, że w przeciągu kilku tygodni, zostanie ogłoszone, że Hilary jest chora i ona ustąpi. Mam taką obawę i lękam się (i celowo używam słowa lęk bo nie chcę przemocy). Martwię się, że jeśli oni zafałszują wybory i Hilary zostanie zwycięzcą to możemy spodziewać się wojny domowej w niektórych Stanach Ameryki, bo wiele Stanów nie zaakceptuje tego bo znają prawdę. Tu w Wielkiej Brytanii nie mamy w domu broni, ale w Stanach mają. Więc są to bardzo ważne decyzje zapadające teraz, ci ludzie którzy zadecydują co zrobią z Hilary Clinton, bo ona jest tylko marionetką, istotne jest jak oni nią zagrają, bo mogą postawić kraj w bardzo tragicznej sytuacji.

Wojsko teraz mówi i odnosi się do Ameryki jako do Republiki. Dla nas w Europie to nie ma wielkiego znaczenia, ale dla nich ma ogromne w USA. Używają słowa Republika i to pokazuje, że chodzi o ogromną sprawę. To są na ogół dobrzy ludzie chcący, aby Ameryka na powrót stała się Republiką.
/a nie korporacją, wiele spraw dotyczy praw i kompetencji Stanów versus uprawnienia federalne/
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 9 lis 2016, 01:28
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Uff, doczytałem do końca, choć już po pierwszym akapicie miałem dość. Ja oczywiście nie mam wiedzy na tematy w tym artykule opisywane, ale też autor nie podaje skąd ma taką wiedzę. Śmieszy mnie wręcz posługiwanie się frazesami tymi "wojsko mówi" albo "FBI mówi", tzn. kto mówi, bo za tym przecież są ludzie.
Odniosę się szerzej do tematu, jak faktycznie wygra Clinton minimalna ilością głosów, a potem ustąpi, zejdzie, umrze, itp. Uważam, że Clinton wygra i utrzymane się na 2 kadencje, jak to modne ostatnio w USA.

Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 10 lis 2016, 00:44
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
Hahahahha. Ale się myliłem. Nie wiem czy to źle, czy dobrze, ale na pewno nie będzie nudno.

Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 12 lis 2016, 23:07
neo
reputacja wyśmienita
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 22:31

0
bo to jest wojna :roll:
https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/usa- ... yli-lepsi/
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 13 lis 2016, 02:29
Liskołak
reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Bliski wschód to przede wszystkim jak dla mnie wojna lokalnych i dalszych mocarstw, gdzie w ich interesie najmniej poważane jest życie i bezpieczeństwo niewinnych. Ta wojna, jak zresztą każda inna, to tylko kolejna tragedia w historii ludzkości. Gdyby mocarni tego świata nie przejmowali się tak bardzo swoimi wpływami, problem tego regionu byłby zdławiony w kilka chwil.
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 29 lis 2016, 22:14
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 25 wrz 2017, 22:08

0
Cytuj:
Według zapowiedzi rosyjskiego Ministerstwa Obrony, Moskwa przerzuci na Białoruś, aż 4162 wagony z wojskiem i sprzętem. Oficjalnym powodem mają być manewry Zachód 2017, które odbędą się w przyszłym roku. Taki ruch budzi jednak poważne obawy.

Jest to wolumen transportowy znacznie większy niż w ostatnich latach, gdzie wykorzystano zaledwie 175 wagonów. Obecny ruch zostanie zwiększony 83 razy. Czy jest to związane z mającymi się odbyć latem wielkimi manewrami wojsk Rosji i Białorusi?

http://www.fronda.pl/a/teluk-rosyjskie-czolgi-jada-na-bialorus-jest-coraz-gorecej,82745.html
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 30 lis 2016, 01:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Nie wydaje mi się, aby Fronda była jakimś rozsądnym źródłem informacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 30 lis 2016, 12:26
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... lorus.html
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 2 gru 2016, 00:37
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
A mnie takie zachowanie Rosji nie dziwi. Przecież to jest pokazywanie muskulatury przed zachodem, czego akurat polska powinna się obawiać. Natomiast działania Rosji, to przede wszystkim aspekt propagandy wewnątrz kraju.

Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 3 lut 2017, 11:49
neo
reputacja wyśmienita
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
taka ciekawostka przyrodnicza ale tym razem chodzi o czołgi hamerykańskie przywiezione do naszego pięknego ale smutnego kraju :roll:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=FbjPopZyZ-s

Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 3 lut 2017, 12:14
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Amerykanie przysłali, to co mieli pod ręką wolnego. A, że to jest tylko pokazowy teatrzyk, to tym bardziej taki pustynny kamuflaż robi dobrą robotę.
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 4 lut 2017, 22:25
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Szokujące

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=oMv2oyL9A24

Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 4 lut 2017, 23:36
neo
reputacja wyśmienita
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
niezłe :twisted: byłoby to całkiem sensowne jeśli rzeczywiście odniosłoby taki efekt :idea:
jeśli ktoś robił obliczenia i coś tam wyszło sensownego to już dawno takie ładunki powinny być gotowe i albo już czekać w odpowiednich lokalizacjach albo na pokładach okrętów podwodnych. Wywołanie nawet niewielkiej fali tsunami wys kilkunastu metrów w basenie oceanu atlantyckiego w momencie konfliktu globalnego ( wojny atomowej ) miałoby bardzo duży sens militarny - zniszczenie floty, portów przerzutowych, spotęgowany chaos, nie mówiąc już o zniszczeniach falą 1200m to to już totalny Armagedon! istna masakra... jeszcze podobna bombka w kaldere Yelowstone i pozamiatane :aaa:

przypomnijmy wize o. Klimuszko

"Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestię. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromną falę. Widziałem transatlantyki znoszone jak łupinki… Ta góra wodna sunie ku Europie. Nowy Potop! Zadławi się w Gibraltarze! Wychlupnie do środka Hiszpanii, wleje się na Saharę, zatopi włoski but aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą… Morze pokryje archiwa, wszystkie dokumenty opatrzone pieczęcią tajności teraz już będą na zawsze utracone (…) Widziałem z bliska ścianę wody idącą na Paryż, była wyższa od wieży Eiffla… Spływając w głąb lądu porywała ludzi, którzy się czepiali poręczy na balkoniku, u szczytu. Wody sunęły straszną potęgą, czułem w nich moc żywiołu, który wszystko zmiecie. Widziałem statki zanim się wywróciły dnem porośniętym zielono…Kotłował się zwał porwanych dachów, zlizanych autobusów i gęstwa ciał ludzkich, kataklizm zapierający dech. A ja to widziałem jak z balkonu, cały obszar aż po horyzont. Te wody szły przez Niemcy aż tutaj. Sięgnęły Polski. (…) Tu , gdzie my dziś jesteśmy, będzie morze. Woda pokryje mój cmentarzyk. Chyba pan wie, że tu jest depresja? Z Kaszubii zostanie kilka wysepek”. (…) Nasz naród powinien z tego wyjść nienajgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi.”
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 5 lut 2017, 00:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Wątpię. Na pewno nie za kadencji Putina, bo Putin się nie porwie na USA - nie jest idiotą.
W ogóle po co miałby to robić? Władek gra rozważnie i nie odwala takich akcji, więc ewentualny atak Federacji Rosyjskiej raczej nie miałby miejsca za naszych czasów, choć w przyszłości - kto wie, bo nie wiadomo kto tam będzie rządzić na Kremlu, gdy Putin zejdzie z tego świata, a dużo mu już nie zostało, bo ma już swoje lata.

Tego tak naprawdę powinniśmy się obawiać, bo póki nad Rosją rękę trzyma Putin to można być spokojnym, ale gdy Putin odejdzie, to różnie może być... :roll: Putina można lubić, albo nienawidzić, ale głupoty to nie można mu zarzucić i jest on w jakiś sposób gwarantem póki co jako takiej stabilności. Szanuję go jako polityka, uważam za odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu, choć jako "człowieka jako takiego" niekoniecznie go lubię - mimo tego uważam i mam nadzieję, że Putin na Kremlu utrzyma się jak najdłużej, bo póki on tam siedzi, to nie obawiam się żadnego ataku Rosji na świat.

Który to już raz świat zachodni jest straszony Putinem i jakoś tej wojny na horyzoncie nie widać (Ukrainę pomijam, bo tam to skomplikowany temat był). Tak po prostu musi być, ale to tylko polityka, a nie realne zagrożenie, więc ja bym spał spokojnie (przynajmniej na razie). Ewentualna III Wojna będzie moim zdaniem pomiędzy USA, a Chinami, a nie pomiędzy USA i Rosją.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 5 lut 2017, 14:39
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Najgorsze jest to, że taką bombę może skonstruować wiele krajów. Zapakować w kontener i statkiem handlowym wysłać do USA.
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 5 lut 2017, 15:04
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
Najgorsze jest to, że taką bombę może skonstruować wiele krajów. Zapakować w kontener i statkiem handlowym wysłać do USA.

Zgadza się, nie jest to jakaś wielka filozofia.
Ciekawi mnie jeszcze jeden "gracz" - mianowicie Korea Północna. Z tego co wiem, to Kim jest już bliski posiadania ICBM-ów, a wątpię, żeby świat podchodził do tego na spokojnie (nie tylko o USA mi chodzi, bo nie tylko im Korea się odgraża). Wszyscy tak głośno krzyczą, że Iran, Iran, podczas gdy to bardziej Korei powinniśmy się przyglądać, bo ten kraj może być nieobliczalny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 6 lut 2017, 13:14
czujne_oko

0

0
widzieliście to ?

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=0-FU9WrswzE

Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 6 lut 2017, 15:33
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
WTF? :?

Obrazek

No co za goście...
I teraz ktoś musi tam włazić na samą górę, żeby tę flagę ściągnąć. Ja rozumiem, że niektórzy mają potrzebę pobiegania sobie do dachach, no ale kurcze... w okolicach 5:30, gdy zabrzmiał hymn Federacji Rosyjskiej i wywiesili flagę, to trochę postawiłem oczy. Gdzie była policja ja się pytam? Dwójka dzieciaków podbiła nam kraj... :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 4 mar 2017, 23:57
neo
reputacja wyśmienita
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
S-400 to szmelc? :roll:
http://reporters.pl/5928/slepe-rakiety- ... cza-rosji/
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 7 kwi 2017, 21:50
neo
reputacja wyśmienita
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

+1
w polityce jak widać po staremu :roll:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=S2spewODL4c

Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 7 kwi 2017, 22:20
Argon

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 6 lip 2017, 21:17

0
Konflikt w Syrii ostatniej nocy sie nasilil, USAzbombardowaly w Syrii pewna baze lotnicza 59 rakietami Tomahowk i ani jednej nie zestrzelily mityczne rezekomo rewelacyjne ruskie rakiety S-300 ani S-400 jakimi Rosja straszy Polske ze w terenu Kalinigradu rozwali cale nasze polskie lotnictwo i wszystko co tam lata w Polsce.

z drugiej strony jakos nie wierze ze w momencie jak wojska Asada przy wsparciu Rosjii skutecznie tluka islamistow, ze dokonaly ataku chemicznego na cywlili, bo i na co im to? Po co komus truc cywlili w miejscu gdzie sie i tak wygrywa?

The truth is out there
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 7 kwi 2017, 22:26
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Ja też nie wierzę że to Asad.
A co do S300 to może nie były aktywne, może tylko ochraniają ruskie samoloty i bazy.
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 7 kwi 2017, 23:06
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 17 sie 2017, 14:37

0
Asad musiał by być niespełna rozumu by to zrobić, ja też w to nie wierzę.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 8 kwi 2017, 02:31
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
W świętego Mikołaja prędzej uwierzę, niż w to, że Baszar Asad atakuje cywilów bronią VX... tak więc chyba jednogłośnie nikt z nas tutaj w to nie wierzy...

Poza tym, to moim zdaniem jakiekolwiek działania militarne bez porozumienia na linii USA-Rosja w Syrii, to totalny debilizm i kontynuacja tego co się kiedyś nie udało, a co było próbowane nim Putin nie opowiedział się po stronie Asada (czyli próba wojny, wyimaginowana broń chemiczna, itd itp.). To co odwalił Trump, to jest dla mnie totalnie niezrozumiałe. Być może jednak liberalne media mialy mimo wszystko rację, że Trump to ta sama woda po kisielu i nieobliczalny człowiek. Nie widzę ani jednego racjonalnego powodu dla takiego działania. Brawo, kuźwa, brawo. Po jednym debilu (Obama) mamy na stołku kolejnego, jeszcze bardziej nieobliczalnego... :facepalm:

Czyli niestety jest tak jak podejrzewałem, że Trump to marionetka wystawiona na pokaz i nic więcej, bo zwykłą głupotą tej decyzji o użyciu Tomahawków nie można nazwać. To nie są zabawki i bynajmniej nie petardy. Do jasnej cholery.

Czyli co? Może i nas powinien Trump zbombardować? Wszak podobno wg zachodu u nas też panuje "reżim". Nie assadowski, ale pisowski podobno, więc czemu nie? :facepalm:

Rzygać mi się chce jak słyszę o tym wszystkim...
Czy na tym świecie kiedykolwiek będzie spokojnie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 8 kwi 2017, 09:57
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 17 sie 2017, 14:37

0
Moje pierwsze wrażenie że Trump staną po tej samej stronie co Obama. Na nic wzniosłe plany gdy człowiek pomimo pozorów ma ciężką głowę, jak to zrozumieć? Asad zabija swoje dzieci bronią chemiczną, bez powodu, bez jakiejś logiki militarnej, od tak odwala atak czekając na to by amerykanie wleźli w odwecie do niego.
Jak może być spokojnie na tym świecie, jak broń niejednokrotnie jest w rękach szaleńców. Trochę starach pomyśleć co będzie jak się nagle weźmie za Koreę Północną , bo tamtym jakiś pocisk zboczy z kursu i ktoś zginie.
Patrząc na zachowanie USA to dochodzę do strasznych wniosków, bo teraz wygląda na to że w ramach pokoju amerykanie mogą sobie bombardować cały świat gdy tylko uznają że gdzieś dzieciom dzieje się krzywda. I ja naprawdę potrafię zrozumieć że jakieś środki należy podejmować aby chronić niewinnych, ale walić ze 60 rakiet w odwecie na kimś kto prawdopodobnie nic nie miał wspólnego z tym gazem. Niestety ale Max Kolonko ma rację, USA zaatakowały suwerenne państwo, bez mocnego powodu by to zrobić.

:killem: Bronić dzieci :killem: :samoboj:
Przemoc to nie jest dobre rozwiązanie, chyba że naszym światowym obrońcom tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego, szukając pretekstu do zwrócenia się przeciw Asadowi. Jak to jest że w tak porąbanym świecie, najbardziej racjonalnie zachowuje się Rosja, uważana za zło wcielone, bo ma inne zdanie niż lewacka część świata.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 8 kwi 2017, 10:39
neo
reputacja wyśmienita
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):

0
i ten sam mechanizm co zawsze... false flag, zakłamane media i biznesowo towarzyski układ :roll:
http://www.prisonplanet.pl/polityka/gru ... p342957705
Re: Rozważania wojenne, czyli czego możemy sie spodziewac... Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 8 kwi 2017, 15:11
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
sirAzgar napisał(a):
Jak to jest że w tak porąbanym świecie, najbardziej racjonalnie zachowuje się Rosja, uważana za zło wcielone, bo ma inne zdanie niż lewacka część świata.

Strach mówić cokolwiek dobrego na Rosję, żeby nie zostać z miejsca nazwanym ruskim trollem, ale to prawda. W całym tym szaleństwie Putin zachowuje się w najbardziej racjonalny sposób.

Trump bardzo źle zaczął, naprawdę bardzo źle. Były już teorie, że może to być człowiek wystawiony na pokaz, aby nabrać opinię publiczną. Teraz patrząc na jego działania te teorie nie wydają się wcale aż takie bez sensu. Przekręt idealny - niech ludzie myślą, że wybierają kogoś innego, podczas, gdy w rzeczywistości to jeden wielki wałek pod publikę. Trochę straszne, ale patrząc na to co się dzieje - bardzo możliwe.

Pytaniem w ogóle jest kto tak naprawdę tego sarinu użył. Gazy z grupy VX nie są tak łatwo dostępne i ogólnie jest to jedna z tych rzeczy, bez których ludzkość mogłaby się obyć, bo śmierć po kontakcie z VX-em nie należy do najprzyjemniejszej. Asada wykluczam, bo jak pisałem, prędzej już uwierzę w świętego Mikołaja. Więc kto i skąd miał ten gaz, biorąc pod uwagę, że nie jest to rzecz, którą można kupić w pierwszym lepszym sklepie z gazami bojowymi?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strona 126 z 128 [ Posty: 3835 ]

*< 1 ... 123 124 125 126 127 128 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Krzysztof Jackowski