Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Google [Bot]
1b2174009d0ee4bf977d0f2d7353042a
CZAT Z FN Data kolejnego spotkania na pokładzie Nautilusa będzie wkrótce podana. "Jak będzie wyglądał kontakt z obcymi cywilizacjami przybywającymi na Ziemię?"
brak nowych PW
1b2174009d0ee4bf977d0f2d7353042a
Strona 97 z 97 [ Posty: 1453 ]

*< 1 ... 93 94 95 96 97

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: niedziela, 25 gru 2016, 20:11
Barcol84
reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):
piątek, 27 sty 2017, 15:59

0
Przeczytałem z 3 lata temu dwie książki Normana V. Peale - "Moc pozytywnego myślenia oraz Możesz, jeśli myślisz że możesz". Autor jest amerykańskim kaznodzieją który wykłada swoja filozofie na różnych seminariach. Oczywiście, jego zaleceniem jest kierowanie swoich myśli i próśb do Boga, ale też niekoniecznie trzeba go traktowac jako bóstwo, można rozmawiac z nim jak z kolegą (amerykańskie podejście). W swoich książkach podkreśla właśnie, że to od człowieka zależy jak będzie wyglądało jego życie, dosłownie od jego myśli i od tego czy sa pozytywne. To my sami swoimi myślami kreujemy przyszłe wydarzenia. Według niego modlitwa jest tym samym co wyobrażanie sobie konkretnych zdarzeń, przeżyc lub przedmiotów. To od nas zależy, czy w przyszłości spotkaja nas dobre czy przykre doświadczenia. i nieważne , czy ktos w to wierzy czy nie, to i tak działa.
Autor podkreśla jednak, że myślenie tylko od dobrych rzeczach jest bardzo trudne, kłopotliwe i dlatego przytrafiaja nam sie problemy.

Stosuje od tamtego czasu w pewnym stopniu filozofie tego Pana. Między innymi opracowalem sobie liste spraw oraz wartości które chciałbym zrealizowac w życiu. Bardzo często patrze na tą liste celów i musze przyznac że to DZIAŁA !!! :D

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: poniedziałek, 26 gru 2016, 10:38
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
środa, 4 sty 2017, 21:11

0
Często ludzie zarzucają że myślałem pozytywnie i lipa nic nie wyszło. Jednak to trochę inaczej jest, bo jest myślenie i myślenie.
Liczy się nie tyle pragnienie czegoś, ale zmiana w sposobie myślenia i widzenia rzeczywistości.
Im mocniejsze pragnienie na poziomie emocjonalnym, tym większe rozczarowanie, tu potrzeba silnego uczucia zamiany rzeczywistości jakby już nastąpiła.
I faktycznie to działa.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: poniedziałek, 26 gru 2016, 11:34
Barcol84
reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):

0
Zauważyłem po sobie, że często jeśli czegoś chcemy, zakładamy jakiś cel i myslimy o tym intensywnie to zamiast uzyskiwania pozytywnych rezultatów namnażają sie w tej sprawie same kłopoty i sytuacja nie rozgrywa sie po naszej myśli. Można wtedy pomyślec, że proces o jakim mówimy nie działa. Ale jeśli jesteś wytrwały i nie poddajesz się mimo ciagłych potknięc, to okazuje sie że po wielu mesiącach i latach na końcu czeka nagroda :)

Cechą człowieka mądrego jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać (Marcus Tullius Cicero)
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: poniedziałek, 2 sty 2017, 21:14
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 12 lut 2017, 20:40

0
Nie do końca się z Wami zgodzę. Uważam, że mnożenie się problemów wynika z obawy - podświadomego czucia, że możliwa jest porażka. Natomiast to my jesteśmy w stanie tę podświadomość kształtować poprzez pozytywne myślenie. To działanie to nic innego, jak wmawianie sobie rezultatu. Mówi się że bicie modłów - mantry - skutkuje. Oczywiście, że tak. Tylko nie jest to zasługa żadnego boga, a potęgi umysłu.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: wtorek, 3 sty 2017, 22:41
Barcol84
reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):

0
Heruur napisał(a):
Nie do końca się z Wami zgodzę. Uważam, że mnożenie się problemów wynika z obawy - podświadomego czucia, że możliwa jest porażka. Natomiast to my jesteśmy w stanie tę podświadomość kształtować poprzez pozytywne myślenie. To działanie to nic innego, jak wmawianie sobie rezultatu. Mówi się że bicie modłów - mantry - skutkuje. Oczywiście, że tak. Tylko nie jest to zasługa żadnego boga, a potęgi umysłu.

Wydaje mnie się, że największym przeciwnikiem prawa przyciągania jest LOGIKA. Często zakładamy sobie pewne rzeczy, które w logiczny sposób są trudne do zrealizownia, albo nawet nie mozliwe. To logika podpowiada nam , że cel jest nie osiagalny i możliwa jest porażka.
Jednak "czas" potrafi także złamać logike.

Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: wtorek, 3 sty 2017, 23:10
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 19 lut 2017, 14:27

0
Barcol84 napisał(a):
Wydaje mnie się, że największym przeciwnikiem prawa przyciągania jest LOGIKA. Często zakładamy sobie pewne rzeczy, które w logiczny sposób są trudne do zrealizownia, albo nawet nie mozliwe. To logika podpowiada nam , że cel jest nie osiagalny i możliwa jest porażka.

Tak, masz rację.
To właśnie zdrowy rozsądek jest zazwyczaj największą przeszkodą w tym wszystkim. Jeśli coś jest sprzeczne z naszą logiką to choćbyśmy się uparli to i tak w to nie uwierzymy. To jest największa bariera moim zdaniem i winowajca wielu niepowodzeń we wszystkich tych "pozytywnych technikach" i tego typu praktykach. Ja się muszę przyznać, że kiedyś był taki okres, że byłem - może nie zafascynowany, bo to za duże słowo, ale - zaciekawiony książkami typu "Samokontrola umysłu metodą Silvy" i podobnych. Średnio to wszystko się udało całe to pozytywne myślenie. Po prostu jakaś część mnie zwyczajnie racjonalnie odrzucała skuteczność tego, a to nie zadziała jeśli silnie w to nie uwierzysz, bo to ta wiara jest tutaj kluczowa i musi być ona totalna, że dany cel się uda osiągnąć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek/szczyglis Obrazek/szczyglis
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: środa, 4 sty 2017, 08:21
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Ja Silvy jeszcze nie uraczyłem, ale moim takim chyba największym kopem był film "Sekret". Nie to że tak mi się spodobał, ale w pewnym momencie mnie olśniło. Zacząłem sobie przypominać wiele wydarzeń z przeszłości i zobaczyłem jak wielka była zależność od tego w co wierzyłem, a co mi się przydarzało. Ten film mnie trochę potrząsną emocjonalnie, chociaż niby wcześniej wiedziałem że wiara góry przenosi. I tak dalej to szło że wlazłem w książki mieszające sprawy duchowe, czy emocjonalne z fizyką kwantową. Znalazłem pomost pomiędzy tym co od zawsze wydawało się stać ze sobą w sprzeczności.

Sokrates
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: środa, 4 sty 2017, 11:50
Heruur
reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 12 lut 2017, 20:40

0
Ja jestem przekonany o skuteczności owego magnetyzmu/przyciągania, czy materializacji myśli. Wydaje mi się, że udało mi się kilka razy nawet zmaterializować myśli - albo to był zdumiewający przypadek.
U mnie problemem nie jest logika, a samopoczucie. Czasami po prostu mi się nie chce pracować nad sukcesem, nad realizacją marzeń i celów. Po prostu mam, to w dupie i chce mi się wyjechać na koniec świata. Potem - po kilku dniach, tygodniach - wracam do założonej ścieżki realizacji celów i znowu jest git. I tak w koło Macieju. Zauważyłem, że moim wrogiem jestem ja sam.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.
Twierdzę, że oboje jesteśmy ateistami. Tylko ja wierzę w jednego boga mniej niż Ty. Kiedy zrozumiesz, dlaczego odrzucasz wszystkich innych bogów, zrozumiesz, dlaczego ja odrzucam Twojego.
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: środa, 4 sty 2017, 12:05
Jasper
reputacja neutralna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 23 sty 2017, 11:40

0
I chyba właśnie o to chodzi, żeby nad sobą pracować, aby nam się chciało.
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: środa, 4 sty 2017, 17:37
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
a i owszem u mnie to samo, największym wrogiem mojego sukcesu jestem ja sam

Sokrates
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: środa, 4 sty 2017, 22:08
Barcol84
reputacja neutralna
Na Księżycu
Ostatnio widziany(a):

0
Heruur napisał(a):
U mnie problemem nie jest logika, a samopoczucie. Czasami po prostu mi się nie chce pracować nad sukcesem, nad realizacją marzeń i celów.

W książkach N.v Peale radzi: wtedy trzeba na chwile przystanąć, zamknąć oczy i powiedzieć do siebie w myślach : "Boże dodaj mi sił, abym podołał temu zadaniu" i w najbliższym czasie następje zmiana samopoczucia.
Jak to czytałem, to śmiać mi sie chciało, ale kuźwa..... to działa :)

Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: piątek, 6 sty 2017, 02:59
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
sobota, 28 sty 2017, 05:37

0
A kto tworzy nam myśli? Skąd one sie biorą? A więc tworzący nam myśli to bóg lub szatan. Do wyboru.
Re: Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość Napisane: piątek, 6 sty 2017, 07:47
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
ewah napisał(a):
A kto tworzy nam myśli? Skąd one sie biorą? A więc tworzący nam myśli to bóg lub szatan. Do wyboru.

Ewah patrząc na twoja filozofie to muszę ci prosto z mostu powiedzieć, że to nie ty do mnie mówisz tylko Bóg albo Szatan, tak samo Bóg albo Szatan ci odpowiedział. Mam nadzieje że rozumiesz :facepalm:

Sokrates
Strona 97 z 97 [ Posty: 1453 ]

*< 1 ... 93 94 95 96 97

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Moc Człowieka