Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
8255c66821da50c02f1b40c5c4cc8213
CZAT Z FN Data kolejnego spotkania na pokładzie Nautilusa będzie wkrótce podana. "Jak będzie wyglądał kontakt z obcymi cywilizacjami przybywającymi na Ziemię?"
brak nowych PW
8255c66821da50c02f1b40c5c4cc8213
Strona 5 z 10 [ Posty: 136 ]

*< 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: środa, 24 lut 2016, 21:05
neo

reputacja poprawna
Neptun
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 19 lut 2017, 12:23

0
zobaczcie ... niezłe co
http://losyziemi.pl/usa-nastepna-genera ... mics-video
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: środa, 24 lut 2016, 21:32
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 30 sty 2017, 20:59

0
No i co z tą samoświadomością, ja bym odebrał mu ten kij i ....
Lepiej się bać ludzi nie robotów.
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: środa, 24 lut 2016, 21:39
neo

reputacja poprawna
Neptun
Ostatnio widziany(a):

0
a ja mam nadzieje ze kiedyś taki robot wstanie i pójdzie mu wyjedzie z dymki :)
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: sobota, 27 lut 2016, 03:32
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 19 lut 2017, 14:27

0
neo napisał(a):
a ja mam nadzieje ze kiedyś taki robot wstanie i pójdzie mu wyjedzie z dymki :)

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=qVh7aCNQkHc

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek/szczyglis Obrazek/szczyglis
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: sobota, 27 lut 2016, 04:13
neo

reputacja poprawna
Neptun
Ostatnio widziany(a):

0
popieram !!! Nie pozwólmy tak traktować robotów !!!!
https://www.facebook.com/official.petr/?rc=p

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=vlFgLtpcdtg

Ostatnio edytowano sobota, 27 lut 2016, 14:05 przez neo, łącznie edytowano 1 raz
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: sobota, 27 lut 2016, 11:03
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):

0
Jest niedopuszczalne przenoszenie ludzkich agresywnych zachowań na roboty czy inne "inteligentne maszyny". oprogramowanie agresji to zło mające okropne konsekwencje. Nie mam tu na myśli syndrom Terminatora, ale nawet zwykłe zabawy dzieci takimi robotami może mięć dalekosiężne skutki.
Wiem że na filmie to był zwyczajny test, ale kij i postawa "naukowca" budzi jednoznaczne złe skojarzenia.
ONZ winno pomyśleć o jakimś moratorium w tej dziedzinie, tak jak zrobiło to w stosunku do militaryzacji kosmosu.
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: niedziela, 28 lut 2016, 21:02
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Trasowanie twarzy w 3D w czasie rzeczywistym.
Intel się chwali technologią.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=rGz7HF6yMLA

https://www.youtube.com/watch?v=rGz7HF6yMLA

Na pełnym ekranie to fajnie wygląda.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: poniedziałek, 29 lut 2016, 18:43
relatysta

reputacja neutralna
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):

0
Polecam nagradzany za efekty Ex machina.
http://alltube.tv/film/ex-machina-2015-lektor/13211#!
Sztuczna inteligencja chce być wolna ale...
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: poniedziałek, 29 lut 2016, 18:55
ewah

reputacja neutralna
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
sobota, 28 sty 2017, 05:37

0
Tylko człowiek ma uczucia. Maszyna tego nie ma. Może wiedzieć co chce ale nigdy nie odczuje uczucia. Bo jest maszyna.
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: wtorek, 1 mar 2016, 16:19
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
ewah napisał(a):
Tylko człowiek ma uczucia. Maszyna tego nie ma. Może wiedzieć co chce ale nigdy nie odczuje uczucia. Bo jest maszyna.

To się okaże. Póki co nie wiemy czym jest nasza świadomość.
Jakby nie patrzeć to sami jesteśmy takimi komputerami, tyle że biologicznymi. Mózg to jeden wielki procesor, po którym biegają impulsy elektryczne.

relatysta napisał(a):
Polecam nagradzany za efekty Ex machina.
http://alltube.tv/film/ex-machina-2015-lektor/13211#!
Sztuczna inteligencja chce być wolna ale...

Oglądałem, już dawno temu.
Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie trochę końcówka.
Dobry film, z doskonałą rolą Izaaka. Babka, która grała Avę też wyszła świetnie.
Ogólnie bardzo ciekawe pytania zadaje ten film.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: wtorek, 1 mar 2016, 21:47
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Samochód Google'a zaliczył dzwona z autobusem ;)

Zrobotyzowane auto firmy Google uderzyło w autobus na miejskiej drodze w Kalifornii. To pierwsze oficjalne doniesienie o wypadku spowodowanym przez ten pojazd.

W poniedziałek nocą polskiego czasu władze Kalifornii poinformowały, że otrzymały od firmy Google informację o wypadku spowodowanym przez zrobotyzowany samochód tej firmy. Do wypadku doszło 14 lutego, kiedy na ulicy jednego z miast Kalifornii samochód niekierowany przez osobę, próbując ominąć leżące na jezdni worki z piaskiem, uderzył przednim błotnikiem w prawą stronę autobusu komunalnego. W chwili wypadku samochód poruszał się z prędkością nieco ponad 3 km/h, natomiast autobus - ok. 25 km/h. Nikt nie odniósł obrażeń wskutek wypadku, jak napisała agencja AP.

Zgodnie z przepisami stanu Kalifornia w zrobotyzowanym aucie Google siedział kierowca, który w razie potrzeby powinien przejąć kierowanie. Jednak według Google'a kierowca nie interweniował, gdyż uważał, że autobus ustąpi mu pierwszeństwa.

Komputer nie myśli
Google oficjalnie nie skomentował tego zdarzenia, które jest pierwszym wypadkiem spowodowanym przez zrobotyzowany samochód w USA. Przez ostatnie dwa lata testowane przez firmę Google auta uczestniczyły już w kilkunastu wypadkach, które jednak miały być spowodowane przez ludzi kierujących innymi samochodami. Najczęściej wjeżdżali oni w tył auta.

Obecny wypadek wzbudził jednak dużo większe zainteresowanie, bo w USA trwa dyskusja o warunkach dopuszczenia zrobotyzowanych aut do ruchu po drogach publicznych. Pod koniec zeszłego roku władze stanu Kalifornia uznały, że takie auta będzie można dopuszczać do ruchu pod warunkiem, że na fotelu kierowcy będzie siedzieć człowiek, który w razie konieczności przejmie kierowanie autem. Natomiast firma Google chce pozbawić ludzi możliwości ingerowania w kierowanie zrobotyzowanym samochodem. W zeszłym miesiącu amerykańska rządowa Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) uznała, że będzie można uznać sztuczną inteligencję za kierowcę w sensie prawnym - co odpowiada postulatom firmy Google. Ale jednocześnie NHTSA wskazało, że zrobotyzowane auta powinny spełniać wiele innych przepisów (np. dotyczących konstrukcji systemów hamulcowych), co w praktyce przekreśla postulaty Google'a.

http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,197 ... z41ev3VDZW

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: sobota, 12 mar 2016, 14:39
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 19 wrz 2016, 07:04

0
Dziwne, że Szczyglis jeszcze o tym nie napisał, ale cóż ja to zrobię.
Otóż w marcu superkomputer AlphaGo grał przeciwko arcymistrzowi świata w go. Go jest grą planszową, a swoje początki ma w Chinach. Okazuje, się, że go ma bardzo dużą liczbę kombinacji ruchów, dlatego komputery nie są w stanie grać podobnie jak w szachy, gdzie mają stabelaryzowane wszystkie ruchy i "analizując" wszystkie kombinacje dobierają optimum. Dlatego w AlphaGo zastosowano algorytm uczenia się, polegający na obserwacji wielu rozgrywek, a następnie nauce sposobu gry.
W lutym superkomputer ograł mistrza Europy Fan Huia do jaja, wynik był 5:0. Teraz w marcu gra przeciwko arcymistrzowi świata i dzisiaj wygrał, na 5 meczów wynik jest 3:0 dla komputera, zatem wiadomo, że wygrał!
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: sobota, 12 mar 2016, 17:05
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
mancias napisał(a):
W lutym superkomputer ograł mistrza Europy Fan Huia do jaja, wynik był 5:0. Teraz w marcu gra przeciwko arcymistrzowi świata i dzisiaj wygrał, na 5 meczów wynik jest 3:0 dla komputera, zatem wiadomo, że wygrał!

Mistrz Europy i jego nazwisko...
Umarłem. :fun:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: sobota, 12 mar 2016, 20:21
Tassador
reputacja poprawna
Orbita Jowisza
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 19 lut 2017, 15:33

0
"" Fan Huja i jego jaja "" też śmiechłem ;P
Re: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - co nas czeka? Napisane: niedziela, 13 mar 2016, 13:33
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 19 wrz 2016, 07:04

0
Tassador napisał(a):
"" Fan Huja i jego jaja "" też śmiechłem ;P

Skoro Francja ma taką reprezentację
Obrazek to mogą mieć także Fana Huia.:P Swoją drogą mam nadzieję, że nie dostanę bana za promowanie tego zawodnika na forum?:P
BTW dzisiaj człowiek uszczknął punkcik AlphaGo i jest 3:1.
Strona 5 z 10 [ Posty: 136 ]

*< 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 >

POKŁAD KAJUT TEMATYCZNYCH Nauka