Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Google [Bot]
65ea9c5d397c1c961d734386554e1f21
65ea9c5d397c1c961d734386554e1f21
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Dwie kule Napisane: poniedziałek, 8 sty 2018, 14:58
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 17:33

-2
Dwie kule z dowolnego materiału, zawieszone obok siebie na sznurkach, będą się wzajemnie przyciągać. Pytanie: Jak to się dzieje? Moje wyjaśnienie jest następujące:
Materia jest magnesem, a wiec wytwarza wokół siebie tzw. pole magnetyczne. Teraz należy zdefiniować pole magnetyczne obiektami fizycznymi, bo dotychczasowe próby zdefiniowania go są irracjonalne.
Aby to zrobić, trzeba przyjąć istnienie eteru, przez który należy rozumieć pierwotny, najmniejszy - poza długością Plancka - kulisty, bez wewnętrznych składników, homogeniczny, obiekt fizyczny, przypominający gęstą mgłę z jego perspektywy, będący jednocześnie podstawowym budulcem wszystkich form materii.
Zawieszone kule maja bezwładność, która umożliwia ich wzajemne przyciąganie się za sprawą strumieni eteru, które możemy teraz nazwać polem magnetycznym, a które w obu kulach ma taki sam przebieg. Owo pole magnetyczne pokonuje ziemskie, z powodu większego jego zageszczenia w ww. kulach niż obejmujące je ziemskie. Jest to zatem analogiczne zjawisko do przyciągania się dwóch magnesów.
Einsteinowskie tłumaczenie tego zjawiska byłoby zapewne ilustrowane uginaniem się między tymi kulami rzekomej czasoprzestrzeni, co jest oczywistym nonsensem.

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Re: Dwie kule Napisane: poniedziałek, 8 sty 2018, 16:09
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 20 maja 2018, 00:25

+2
Nonsesnem to jest zaprzeczanie teorii naukowej, która została zweryfikowana na setki różnych sposobów i wymyślanie w jej miejsce swojej własnej, niepodpartej niczym innym, poza własnymi "przemyśleniami". Najpierw udowodnij istnienie tego swojego eteru, przedstaw modele, a dopiero potem będziesz mógł kłócić się z Einsteinem. ;)

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Dwie kule Napisane: wtorek, 9 sty 2018, 23:42
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-2
szczyglis napisał(a):
Nonsesnem to jest zaprzeczanie teorii naukowej, która została zweryfikowana na setki różnych sposobów i wymyślanie w jej miejsce swojej własnej, niepodpartej niczym innym, poza własnymi "przemyśleniami". Najpierw udowodnij istnienie tego swojego eteru, przedstaw modele, a dopiero potem będziesz mógł kłócić się z Einsteinem. ;)

Rzecz w tym, ze einsteinowskie brednie nie zostaly w zaden sposób zweryfikowane. To co Einstein propagowal jest irracjonalne.

Co do istnienia eteru, to moze mi wyjasnisz co tworzy gestosci panujace w jadrze atomowym i wynoszce 2*10^17 kg/m^3. Czy sa to trociny? Czy moze cos innego? Jezeli nie jest to eter, który mozemy sobie równie dobrze nazwac pramateria, to co to moze byc?

--
Those who claim that understood Relativity, automatically admit, that they understood nonsense
Ci którzy twierdzą że rozumieją relatywistykę, automatycznie przyznają, że rozumieją nonsensy

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 00:00
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+1
niebieskieucho napisał(a):
Jezeli nie jest to eter, który mozemy sobie równie dobrze nazwac pramateria, to co to moze byc?

Energia wiązania.

Teoria względności została zweryfikowana i to na kilka różnych sposobów.

Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 00:32
Majkel

reputacja poprawna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 lip 2018, 18:25

+3
Rzecz w tym, ze einsteinowskie brednie nie zostaly w zaden sposób zweryfikowane.

A te Twoje zostały? :)

Wg Twoich przemyśleń, żeby to miało sens, trzeba założyć istnienie czegoś, co nie zostało udowodnione.

Ja zakładam, że istnieje niewidzialny smok z piątego wymiaru, który obserwuje wszystkie wiszące kuleczki na świecie i z ukrycia przyciąga je do siebie, aby nas ogłupić :) Owy smok żywi się energią ludzi, którzy zastanawiają się jak to się dzieje i w ten sposób, zbierając pokarm i energię, żyje sobie.
Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 00:39
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 2 kwi 2018, 11:18

+3
Zdefiniuj "bezwładność", zdefiniuj "strumienie eteru". Wyjaśnij czemu ciała je tworzą. Wyjaśnij czemu strumienie eteru przyciągają a nie odpychają.

Bywa i tak...
Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 19:55
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-2
szczyglis napisał(a):
Energia wiązania.

W fizyce zjawiska wyjasniamy obiektami i pojecia, których uzywamy, definiujemy.

Czym w naturze jest energia wiazania?

Cytuj:
Teoria względności została zweryfikowana i to na kilka różnych sposobów.

W zaden sposób. Zawiera irracjonalne idee.

Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 20:04
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-2
Majkel napisał(a):
napisał:
A te Twoje zostały?

Ja przedstawilem obraz wszechswiata, a nie teorie.
[/quote]Wg Twoich przemyśleń, żeby to miało sens, trzeba założyć istnienie czegoś, co nie zostało udowodnione.[/quote]
Jak to nie zostalo? Wez w miare mocny magnes podkówke i próbuj oderwac od niego zelazna plytke. Stwierdzisz, ze cos ja trzyma. Co to jest w takim razie, jezeli nie sa to obiekty fizyczne? A jak nauka tlumaczy, to wychodzi, ze matematyczne (pole wektorowe ha ha).
Cytuj:
Ja zakładam, że istnieje niewidzialny smok z piątego wymiaru, który obserwuje wszystkie wiszące kuleczki na świecie i z ukrycia przyciąga je do siebie, aby nas ogłupić Owy smok żywi się energią ludzi, którzy zastanawiają się jak to się dzieje i w ten sposób, zbierając pokarm i energię, żyje sobie.

Zakladac sobie mozesz rózne rzeczy. Jezeli beda irracjionalne, nikt sobie nimi nie bedzie zaprzatal glowy.

Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 20:23
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-2
zaciekawiony napisał(a):
Zdefiniuj "bezwładność", zdefiniuj "strumienie eteru". Wyjaśnij czemu ciała je tworzą. Wyjaśnij czemu strumienie eteru przyciągają a nie odpychają.

Niezupelnie. One przyciagaja ale moga tez odpychac.
Ciala - a wiec materia - tworzy pole magnetyczne (to sa obiekty fizyczne) i dlatego tak jak magnesy, obiekty fizyczne przyciagaja sie wzajemnie jesli jest im po drodze i na odwrót. W przeciwnych kierunkach beda sie odpychac. Dzieje sie tak dlatego, ze obiekty fizyczne zbudowane sa z atomów, które równiez sa magnesami. Grawitacja i magnetyzm sa dlatego, bo jest to wynik ruchu wirowego materii oraz przez to eteru (pola magnetycznego). Jezeli dany obiekt wiruje, to z jednej strony zaczerpuje eter, a z drugiej go wyrzuca. Te strumienie (pola magnetyczne) obiektów lacza sie, bo jest to "latwiejsze" niz ich wyrzucanie w tworzaca wiekszy opór przestrzen.

Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 20:28
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

+1
a zrobiles jakis ekperyment z takimi 2 jednakowymi kulami, jak sie przyciagaja, zeby to nagrac i pokazac swiatu?

The truth is out there
Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 20:35
nnajethi
reputacja bardzo dobra
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 20 lut 2018, 12:50

+1
@niebieskieucho

Nie wszystkie elementarne tworzące materię wytwarzają pole magnetyczne...
Jeśli twoje przemyślenia dotyczą działania fizyki we wszechświecie to na pewno nie w tym.
Re: Dwie kule Napisane: środa, 10 sty 2018, 21:45
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Planeta Mars nie posiada pola magnetycznego a mimo to obiegają ją dwa księżyce. Ta obserwacja obala twoją teorię.

Bywa i tak...
Re: Dwie kule Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 18:10
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-1
zaciekawiony napisał(a):
Planeta Mars nie posiada pola magnetycznego a mimo to obiegają ją dwa księżyce. Ta obserwacja obala twoją teorię.

Niestety, nie obala. Mars ma pole magnetyczne, tak jak i nasz Ksiezyc je ma. Gdyby te ciala niebieskie nie mialy pól magnetycznych, nic nie powstrymaloby luznych obiektów do poszybowania w kosmos.

Do odpowiedzi na pozostale posty powróce wkrótce.

Re: Dwie kule Napisane: czwartek, 11 sty 2018, 19:35
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Mars nie ma pola magnetycznego. Zmierzono to bezpośrednio sondami. Czyli obserwacje przeczą twojej teorii.

Bywa i tak...
Re: Dwie kule Napisane: piątek, 12 sty 2018, 08:06
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

+4
Dwie kule z dowolnego materiału, zawieszone obok siebie na sznurkach, będą się wzajemnie przyciągać. Pytanie: Jak to się dzieje? Moje wyjaśnienie jest następujące: Materia jest magnesem, a wiec wytwarza wokół siebie tzw. pole magnetyczne

Obrazek

Co prawda sznurków nie widać na GIF-ie, bo marna jakość, ale oto potwierdzenie teorii w praktyce.

Re: Dwie kule Napisane: piątek, 19 sty 2018, 15:26
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-1
Argon napisał(a):
a zrobiles jakis ekperyment z takimi 2 jednakowymi kulami, jak sie przyciagaja, zeby to nagrac i pokazac swiatu?

Na razie ich nie mam, ale postaram sie sfilmowac takie doswiadczenie.

Re: Dwie kule Napisane: piątek, 19 sty 2018, 15:40
niebieskieucho
reputacja do poprawy
Na promie kosmicznym
Ostatnio widziany(a):

-2
zaciekawiony napisał(a):
Mars nie ma pola magnetycznego. Zmierzono to bezpośrednio sondami. Czyli obserwacje przeczą twojej teorii.

Nie przeczą, bo materia barionowa ma pole magnetyczne. Pole magnetyczne obiektu ma wlasnosc przyciagania innych obiektów (oczywiscie mowa o obiektach fizycznych). Materia zachowuje sie jak magnes. To nie jest tylko to, co wizualizujemy wokól planety. Gdyby Mars nie mial pola magnetycznego, obiekty lezace luzem (drobiny, kamienie, sondy z Ziemi) ulecialyby w przestrzen kosmiczna, o czym juz mówiem wczesniej. Co by je trzymalo na powierzchni? Klej?

Re: Dwie kule Napisane: piątek, 19 sty 2018, 16:42
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

+2
Gdyby Mars nie mial pola magnetycznego, obiekty lezace luzem (drobiny, kamienie, sondy z Ziemi) ulecialyby w przestrzen kosmiczna, o czym juz mówiem wczesniej. Co by je trzymalo na powierzchni? Klej?

To sie nazywa pole grawitacyjne a nie magnetyczne

Musisz poczytac wiecej porzadnych ksiazek z fizyki aby wiedziec co jak dziala a nie sluchac glupot

The truth is out there
Re: Dwie kule Napisane: piątek, 19 sty 2018, 21:32
Deus

reputacja bardzo dobra
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 4 cze 2018, 21:06

0
oczywiscie mowa o obiektach fizycznych

A są jakieś obiekty nie fizyczne? :shock:
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku