Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Bing [Bot], Avatar użytkownika Deus, Avatar użytkownika ŻyczliwySceptyk
e7d10623ceaca329dff462959d384856
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
e7d10623ceaca329dff462959d384856
Strona 56 z 56 [ Posty: 1678 ]

*< 1 ... 52 53 54 55 56

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 10:53
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 sty 2018, 04:01

0
MAG napisał(a):
komplement

A dziękuje w takim razie. :)

MAG napisał(a):
Zauważ, że wiemy o Tobie tylko tyle, ile nam napisałeś. Tak naprawdę nikt Cię na oczy nie widział. Może wyglądasz zupełnie inaczej niż nam się przedstawiłeś i mieszkasz zupełnie gdzie indziej...
i może wiemy tylko to, co chcesz żebyśmy wiedzieli

Bo tak jest...ale teoria odnośnie wyglądu może zostać obalona, bo otóż na tym tutaj forum istnieją 3 konta, trzech różnych kobiet, które widziały mnie na żywo. Nie powiem które, ale w razie czego mogą potwierdzić. I co teraz?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 11:04
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 14:34

0
szczyglis napisał(a):
bo otóż na tym tutaj forum istnieją 3 konta, trzech różnych kobiet

a kobiety na tym forum (przynajmniej te ze zdjęć) okazują się być mężczyznami... i jakoś wolałabym, żeby te panie niczego mi nie potwierdzały ;) .

Według Buddy są cztery sposoby traktowania pytań:
-prosta bezpośrednia odpowiedź,
-odpowiedź poprzez analizowanie pytania,
-odpowiedź przez pytanie,
-milczenie.
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 11:28
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 17:09

0
szczyglis napisał(a):
PS. Poza tym... czy ktoś w ogóle rozumie dlaczego odwołano Macierewicza? Bo ja jako w miarę starający się być neutralny odnośnie polityki gubię się w tym co się porobiło w obecnej rekonstrukcji. Bardziej już rozumiem odwołanie Streżyńskiej, że nie pasowała do ekipy jako ktoś niepartyjny - ok, dla mnie to głupota, ale jestem w stanie zrozumieć taką decyzję stawiając się po stronie rządowej, natomiast odwołania Macierewicza za cholerę nie kupuję tak jak jest ono tłumaczone. To jest po prostu niemożliwe, żeby sobie Kaczyński odstrzelił Macierewicza, bo tak podobno Duda każe. To jest ściema jakaś. Może się mylę, ale za żadne skarby nie jestem w stanie w coś takiego uwierzyć. Kaczyński to trochę nie moja opcja jeśli chodzi o ideologię, ale szanuję go i uważam za inteligentnego człowieka, również w pewien sposób czuję, że on jednak chce dobrze mimo, iż w wielu rzeczach się z nim nie zgadzam i w życiu nie uwierzę, że tak inteligentny człowiek mógłby odwalić coś takiego spontanicznie, bo "coś tam". Więc albo się mylę co do jego inteligencji, albo coś tak popie.....onego się w rządzie dzieje, że...no właśnie, co?

Tak zwany trzeci bliźniak (Dorn), który zna Jarusia od lat, twierdzi, że Jaruś nie toleruje nieposłuszeństwa i decyzję podjął gdy tylko Antek odmówił pozbycia się Misiewicza. Czekał tylko na okazje, która się teraz nadarzyła - dało się zwalić winę na Maliniakla (nieprzypadkowe podkreślenie roli prezydenta przez p.Mazurek), którego teraz prawicowe media wyzywają od lewaków i zdrajców.

Ja nie wiem, czy on ma rację. Rozważam raczej inne hipotezy:

1. chłodna kalkulacja.
Paliwo smoleńskie jest na wyczerpaniu. W zamach wierzy już tylko 6% społeczeństwa, większość jest znudzona tematem.
Odwołanie podpinki po broszkę wbrew oczekiwaniom zwiększyło, a nie zmniejszyło poparcie dla PIS. To było ciekawe doświadczenie zachęcające do pozbycia się kolejnych osób, które są ewidentną przeszkodą w poprawie wizerunku Polski.
Rydzyk dostanie kolejne 10 baniek z naszych podatków, to nie będzie szumiał, a kluby GP to nie aż taka siła.

2. bardzo ponura hipoteza (Borowskiego)
Jaruś wie, że przed wyborami trzeba schować Antka i planuje rozwiązanie sejmu i nowe wybory. Wiadomo, że za 2 lata nie będzie już takiego poparcia jak obecnie. Pretekstem do rozwiązania sejmu może być nieuchwalenie budżetu do końca stycznia, a sejm go nie uchwali, gdyż się tym po prostu nie zajmie.
To by oznaczało powrót faszyzmu do Europy, całkowitą izolacje Polski, ogólnie koszmar. Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 11:38
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 14:34

0
ŻyczliwySceptyk napisał(a):
Tak zwany trzeci bliźniak (Dorn), który zna Jarusia od lat, twierdzi, że Jaruś nie toleruje nieposłuszeństwa i decyzję podjął gdy tylko Antek odmówił pozbycia się Misiewicza. Czekał tylko na okazje, która się teraz nadarzyła - dało się zwalić winę na Maliniakla (nieprzypadkowe podkreślenie roli prezydenta przez p.Mazurek), którego teraz prawicowe media wyzywają od lewaków i zdrajców.

Nie sądzę by chodziło o nieposłuszeństwo związane z Miśkiem. Misiek nie był jedyną kontrowersyjną osobą zatrudnioną w MON.

Obstawiałabym hipotezę nr 2; przed wyborami trzeba schować Antka.

Wyjaśnij jednak, dlaczego uważasz, że Jarek mógłby planować rozwiązanie sejmu i nowe wybory? Gdyby tak było, nie zawracaliby sobie głowy z nową ordynacją wyborczą.
Wydaje się również, że jeszcze na dwa lata wystarczy pieniędzy. jeśli zaczną się kłopoty (finansowe), to dopiero po nowych wyborach.

Według Buddy są cztery sposoby traktowania pytań:
-prosta bezpośrednia odpowiedź,
-odpowiedź poprzez analizowanie pytania,
-odpowiedź przez pytanie,
-milczenie.
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 11:55
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 17:09

0
MAG napisał(a):
Nie sądzę by chodziło o nieposłuszeństwo związane z Miśkiem. Misiek nie był jedyną kontrowersyjną osobą zatrudnioną w MON.

Nie chodzi o miśka, tylko o sam fakt nieposłuszeństwa. Ale to wersja Dorna-a, nie wiem, czy ma rację.

MAG napisał(a):
Wyjaśnij jednak, dlaczego uważasz, że Jarek mógłby planować rozwiązanie sejmu i nowe wybory? Gdyby tak było, nie zawracaliby sobie głowy z nową ordynacją wyborczą.

Ogólnie PIS obawia się wyborów samorządowych - tam są inne mechanizmy, głosuje się na znanych sobie często ludzi a nie na partie. W większości samorządowych wyborach uzupełniających PIS ostatnio przegrywał.
Sztuczki z ordynacją mają umożliwić oszustwa. Bo jak inaczej wyjaśnić pomysł uznania za ważne głosów, w których jeden krzyżyk jest przekreślony i postawiony drugi gdzie indziej. Albo pomysł przewożenia urny do innego lokalu celem policzenia głosów. Co innego matury czy testy w szkołach - tam chodzi o to, by nauczyciele nie mogli podciągać ocen swoim uczniom. Ale kto policzy anonimowe głosy nie ma żadnego znaczenia - chodzi tylko o możliwość podmiany podczas przewożenia do innego lokalu.

Ja nie wiem, co ten psychopata planuje, ale hipoteza Borowskiego jest niestety logiczna.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 14:11
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 15:47

0
Jaruś wie, że przed wyborami trzeba schować Antka i planuje rozwiązanie sejmu i nowe wybory. Wiadomo, że za 2 lata nie będzie już takiego poparcia jak obecnie. Pretekstem do rozwiązania sejmu może być nieuchwalenie budżetu do końca stycznia, a sejm go nie uchwali, gdyż się tym po prostu nie zajmie.
To by oznaczało powrót faszyzmu do Europy, całkowitą izolacje Polski, ogólnie koszmar. Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

Budżet uchwalony :fun:
Ja nie wiem, co ten psychopata planuje, ale hipoteza Borowskiego jest niestety logiczna.

Planuje wygrać wybory samorządowe i zrobić dezynfekcje po szkodnikach z PO-PSL.
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 15:01
Bożydar
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 21 sty 2018, 20:37

0
Szczyglis wróciłbym do tej stronki o migracjach, którą podałeś i chyba trochę pokiełbasiłeś coś. PiS raczej nie chciał przyjmować tych "uchodźców" muzułmańskich, nie chodziło mu ogólnie o imigrację. Pobawiłem się z tym i po odjęciu Armenii(gdzie większość ludności jest pod Apostolskim Kościołem Katolickim) i po dodaniu pozostałych państw arabskich jest jeszcze gorzej :shock:
LINK
A tu wersja wykresowa:
LINK
2014: 5424
2015: 7101
2016: 9293
2017: 11667
Od 2015 do 2017 jest wzrost wynoszący 4566 osób
Od 2014 do 2017 wychodzi 6243 osób
Na rok 2017
faceci: 9 549
faceci wiek 18-65: 8936
faceci wiek 18-40: 7015
Największa grupa wiekowa jest w wieku produkcyjnym
Typ dokumentu na pobyt czasowy ta ostatnia grupa: 4858
Typ dokumentu na pobyt stały też ta grupa:1598
Pozostałe typy dokumentów to malutka ilość.
W 2017 najwięcej emigrantów jest z Pakistanu, Egiptu, Iraku, Syrii i Tunezji.
Naprawdę zaj..bistą stronę znalazłeś Szczyglis :) Moim zdaniem to nie jest tak źle jak pisałeś, uwzględniłem w dodatku prawie wszystkie kraje arabskie, to tym bardziej ;)

"Wolność jest prawem wszystkich żywych istot"
Optimus Prime
Ostatnio edytowano środa, 17 sty 2018, 18:28 przez szczyglis, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiłem długie linki, bo rozjeżdżały stronę
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 15:23
kanu

reputacja wyśmienita
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 11:23

0
Ja bym jeszcze dodał, że Kopacz to obiecała 7 tys. A ile by przyjęli to inna bajka. No i duże prawdopodobieństwo, że płacili by im duży socjal, bo inaczej stąd by uciekali.
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 15:55
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Kopacz podpisała się pod przyjęciem 7tys. z obozów w Grecji i Włoch z konkretnej puli około 100tys w 2015. To była jednorazowa akcja relokacyjna. Gdyby się powiodła, nastąpiłby stały mechanizm podziału musielibyśmy łykać około 9% wszystkich docierających imigrantów do południowej Europy.
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 16:09
Bożydar
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Nie zapomnij o programie łączenia rodzin, faceci sprowadzaliby swoje żony z dziećmi, to trzeba pomnożyć jeszcze 10 razy czy ileś xd

Optimus Prime
Re: Co z tą Polską...? Napisane: piątek, 12 sty 2018, 18:10
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Akurat na stronie migracje.gov raczej nie uwzglednia sie uchodzcow tylko wizy wydane.

1. Wizy dla laczenie rodzin - dla tych ktorzy juz sa w Polsce
2. Malzenstwa prawdziwe i fikcyjne - te drugie ciezko udowodnic urzednikom, a ci lubia sprawiac problemy tym prawdziwym malezenstwom a fikcyjne przepuszczaja dosc latwo
3. Pozwolenie na prace - tu jest wielki przekret bo ktos oglasza w Polsce ze potrzebuje do pracy kucharza ze znajomoscia kuchni Bangladeszu, ocywiscie zaden Polak mu sie nie glosi bo nie umie, a brak pracownikow do tego typu pracy skutkuje, tym ze konsulat wydaje wize pracy dla takiego kucharza, chocby mial lewy dyplom ze szkoly kucharskiej, a zazwyczaj w Azji taki latwo jest kupic.
Tak wlasnie wiekszosc ludzi z Azji zjawila sie w roznych kebabach, i wietnamskich barach. Potem zaczynaja sprawy z pkt 1 i 2

The truth is out there
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 13:13
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 14:06

0
Wypominają właśnie Węgrom, że przyjęli 1700 uchodźców, czemu żaden dziennikarz nie znalazł jeszcze tej stronki? Bo wychodziłoby na to, że "potajemnie" przyjęliśmy ich jeszcze więcej.

Bywa i tak...
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 17:45
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 16:58

0
Art. 56. Prawo azylu
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
1. Cudzoziemcy mogą korzystać z prawa azylu w Rzeczypospolitej Polskiej na zasadach określonych w ustawie.
2. Cudzoziemcowi, który w Rzeczypospolitej Polskiej poszukuje ochrony przed prześladowaniem, może być przyznany status uchodźcy zgodnie z wiążącymi Rzeczpospolitą Polską umowami międzynarodowymi.

To jest prawo wynikające z Karty Praw Człowieka - dlatego azylanci/uchodzcy są i będą bo mają prawo do tego i Polska im takiego azylu udziela niezaleznie od tematu realokacji.
Problemem jest to kto decyduje o rozpatrzeniu sprawy my ( analizując wniosek i rozpatrując okoliczności, sprawy bezpieczenstwa itd ) czy dostajemy odgórnie pulę ch wie kogo skad etc
Wg mnie np jesli mamy cokolwiek robić to napewno nie bez pominięcia naszych procedur azylowych :roll:
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 18:27
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Mnie jedynie uderzyło to, że przyjmowaliśmy (przyjmujemy?) gości z tak egzotycznych krajów jak Somalia, czy inna Erytnea, podczas gdy medialnie zaprzecza się temu. Nie mam nic do normalnych uchodźców, z Azji, czy skądś tam, ba - mam nawet paru znajomych skośnookich i to bardzo fajni ludzie, ale już tereny jak Somalia, czy podobne okolice to niezbyt ciekawy element, podobny do tego, który zalał całą zachodnią Europę i raczej na plus to zachodniej Europie nie wyszło. Najbardziej mnie ta hipokryzja uderzyła, że medialnie mówi się co innego, a statystyki rządowe pokazują co innego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 19:57
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Warto się pobawić filtrami. Nie jestem pewien czy dane pokazują osoby które w danym roku dostały prawo pobytu, czy stan ogólny zarejestrowanych cudzoziemców w ogóle i na przykład lekarz z Syrii który przyjmuje w moim mieście i jest tu już 20 lat, też się wlicza w te statystyki.

Na przykład badając różnice między rokiem 2015 a 2018 to dla osób z Syrii, 250 osób więcej dostało prawo pobytu czasowego, 40 osób więcej prawo pobytu stałego, natomiast status uchodźcy tylko 4 osoby więcej. Dla osób z Iraku przybyło ponad 500 z pobytem czasowym, 30 z pobytem stałym i tylko 14 ze statusem uchodźcy. W Ukrainy przybyło 86 uchodźców. W 2015 mieliśmy też 2 uchodźców z USA.

Bywa i tak...
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 20:24
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Akurat Syria to wydaje mi się, że może to być w papierach dość mało miarodajny przykład, bo z Syrii naprawdę przyszło bardzo dużo osób i mam na myśli takich naprawdę Syryjczyków, a nie połowę Afryki określanej medialnie jako "Syryjczycy". Z Syrii akurat to są normalni ludzie, którzy w większości naprawdę uciekali przed wojną. Sam znam jednego gościa stamtąd, nawet nieźle już mówi po polsku, zaklimatyzowany prawie już po całości, a przyjechał tutaj jakoś niedługo przed całą tą wojną. Nawet z nim kiedyś gadałem odnośnie całej tej sytuacji w Syrii, żeby się dowiedzieć o co tak naprawdę tam chodzi i to co on mówił, to jest zupełnie inna wersja, niż media o tym mówią. On otwarcie powiedział, że ta wojna tam to jest "wojna", a nie wojna, bo tłuką się swoi ze swoimi i on nie miał zamiaru ginąć za czyjeś biznesy, a jest w takim wieku, że wzięliby go przymusowo do wojska, bo takie są tam procedury. Dlatego uciekł, żeby normalnie tutaj żyć z żoną, dzieciakiem, zamiast tłuc się w nieswojej wojnie. Facet sam w ogóle był zdziwiony ile to osób jest określanych mianem "Syryjczyków" (to były czasy mniej więcej tej całej akcji z relokacją). Gość normalnie pracuje w Polsce, jest wykształcony, mówi już teraz po polsku itd. i sam był zdziwiony cała tą akcją relokacyjną i to są jego słowa "nie wierzcie w to, co chcą wam wcisnąć", w sensie - nie zgadzajcie się na żadne relokacje.

Więc do czego zmierzam - do tego ile osób jest tak naprawdę z Syrii, a ile z nich podało to w papierach udając Syryjczyka. Przypuszczam, że raczej nasze służby przy sprawdzaniu takich rzeczy, kto jest skąd raczej działają lepiej, niż na zachodzie Europy, ale mimo wszystko jestem ciekawy ile osób przeszło sposobem "na Syryjczyka".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 20:28
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Ogrom przeszło, prawdziwi Syryjczycy zawsze mają jakiś dokument, a ci podszywani często nie mają żadnych papierów, tylko smartfony.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 20:34
Tassador
reputacja bardzo dobra
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 12:22

0
Coś na temat myśliwych i obywateli.
Ty nie możesz oni z bronią mogą.

https://sportowefakty.wp.pl/wyscigi-psich-zaprzegow/732544/mysliwi-pogonili-mistrza-swiata-w-wyscigach-psich-zaprzegow
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 20:37
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Wiecie trochę to dziwne, bo i ja miałem znajomego co był myśliwym. No i on opowiadał trochę tak inaczej. Mówił o odpowiedzialności, bo nie zawsze wszystko można ustrzelić, są przecież okresy ochronne. Mówił że jak by się pomylił to by mu zabrali licencje i może też skończyło by się sądem.

Sokrates
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 21:16
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Bo widzisz...ludzie są różni.
Są ludzie poukładani, a są też ludzie debile. W każdej branży, w każdym zawodzie, w każdym miejscu. To trochę jak z uprawnieniami na kierowanie samochodem - to, że dostajesz prawo jazdy formalnie daje Ci uprawnienia na legalne kierowanie samochodem. A jakich kierowców spotyka się na drogach, to chyba wie każdy, kto się po nich porusza. Są kierowcy lepsi, są kierowcy gorsi, są też kierowcy debile. Wszyscy oni korzystają z tych samych uprawnień. A teraz dawanie większych uprawnień sugerując się jedynie tymi lepszymi, to trochę na wyrost, prawda? To tak jakby zmienić kodeks ruchu drogowego i zezwolić wszystkim na wjeżdżanie na przejścia dla pieszych na czerwonym, kiedy się spieszy, bo przecież dobry kierowca najpierw rozejrzy się, czy nie ma tam ludzi... Może to ekstremalny przykład, ale mniej więcej obrazujący całość.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 22:07
Tassador
reputacja bardzo dobra
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 12:22

0
Większość to stadcze debile niestety. Nawet jeśli sami czegoś by nie zrobili to w towarzystwie się podporządkują do trendu. Owszem są odpowiedzialne wyjątki. Żyje aż albo tylko 40 lat i nie jedno widziałem , czasami to aż samemu jestem zażenowany obserwując czyjeś zachowanie.
Re: Co z tą Polską...? Napisane: środa, 17 sty 2018, 23:44
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
@ Azgar
Sądząc po doniesieniach medialnych, pomyłka "zastrzelił X bo myślał że to dzik" nie jest u myśliwych rzadka. Przy czym te X to może być jeleń, koń, żubr czy człowiek.

Czy polscy dowódcy wojskowi byliby w stanie opracować dobrą strategię w razie ataku na Polskę? Wygląda na to, że nie bardzo, a taki jeden któremu się udało, został zwolniony:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... i-mon.read

Bywa i tak...
Re: Co z tą Polską...? Napisane: czwartek, 18 sty 2018, 06:41
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
zaciekawiony napisał(a):
@ Azgar
Sądząc po doniesieniach medialnych, pomyłka "zastrzelił X bo myślał że to dzik" nie jest u myśliwych rzadka. Przy czym te X to może być jeleń, koń, żubr czy człowiek.

On mi mówił w kontekście zwierząt z tymi pomyłkami, o ludziach nawet nie wspominał. Ale naprawdę taki przyzwoity zrównoważony facet, nie cieszył się że kogoś łupną, tylko traktował to bardziej na zasadzie zachowania równowagi w przyrodzie. Jak jest za dużo dzików i trzeba kilka odstrzelić to to robią i tyle.

Sokrates
Re: Co z tą Polską...? Napisane: sobota, 20 sty 2018, 11:52
neo
reputacja mistrzowska
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 22 sty 2018, 16:58

0
PIS odpuszcza? :roll:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=yLidVk9Lt7g

Re: Co z tą Polską...? Napisane: sobota, 20 sty 2018, 21:30
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
i dalej

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=m8L_oBbn890

Sokrates
Re: Co z tą Polską...? Napisane: niedziela, 21 sty 2018, 00:15
Bożydar
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):

0
Na to ostatnie niby jakaś reakcja od Brudzińskiego jest:
https://www.google.pl/amp/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-arabia-saudyjska-sfinansuje-budowe-islamskiego-centrum-w-bia,nId,2511161
[jak ja nie lubię wrzucać linków lub filmów, ciągle mam problemy :jeb: ]
ale wiadomo jak to zazwyczaj wygląda :x będą "obserwować" tą sprawę, a wygląda tutaj bardziej na pozamiatane...
Nie łapię dwóch rzeczy:
1. Skąd taka akceptacja i u tego muftiego jak i niby ciche przyzwolenie przez PiS? (łapówka, deal?)
2. Odkąd właśnie Morawiecki jest premierem, to strasznie dziwne rzeczy się dzieją, o co chodzi? (jak na razie wydaje mi się, że albo to przygotowanie pod rząd Kaczyńskiego jako premiera albo Kaczyński zaniemógł i wychodzi cicha wojna domowa w PiS, którą wiele osób wykorzystuje)
PS: może czasem wrzućmy jakiś inny film niż od Atora :lol:

Optimus Prime
Re: Co z tą Polską...? Napisane: niedziela, 21 sty 2018, 10:27
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

+1
Właśnie o to chodzi że my nic nie wiemy, co oni pod stołami kombinują. To co wypłynie na powierzchnię to tylko jakiś fragment całej tej polityki. Ostatnio jest coraz mniej zamachów, i opinia publiczna trochę jakby złagodniała. Jednak wystarczy by się powtórzyły takie akcje jak w tamtym roku we Francji i opór społeczny znowu sprawi że i u nas będzie jak trzeba a może i Orban się otrząśnie, bo tam społeczeństwo też jest anty.

Sokrates
Re: Co z tą Polską...? Napisane: poniedziałek, 22 sty 2018, 15:14
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Cytuj:
Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 roku wyniósł 1 proc. PKB - twierdzą ekonomiści banku Credit Agricole.
Według naszych prognoz deficyt sektora w relacji do PKB ukształtował się na poziomie 1,0 proc. PKB" - podkreślają ekonomiści CA. Na koniec 2016 roku deficyt finansów publicznych wynosił 2,8-2,9 proc. PKB.
...
na koniec 2017 roku dług publiczny liczony jako stosunek PKB spadł o 2 punkty procentowe w porównaniu do końca 2016 roku.
Oznacza to, że według metodologii UE wyniósł on ok. 52 proc. PKB na koniec 2017 r. wobec 54,1 proc. rok wcześniej (spadek z 51,9 proc. PKB do nieznacznie poniżej 50 proc. według metodologii krajowej)" - napisano w raporcie.

Zgodnie z ich szacunkami, w latach 2016-18 dodatkowe roczne dochody z uszczelnienia systemu podatkowego (VAT i pozostałe podatki) osiągną poziom 18 mld zł.

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/szacunek-deficytu-sektora-rzadowego-i-samorzadowego-w-2017-r/dl9xf3v
Strona 56 z 56 [ Posty: 1678 ]

*< 1 ... 52 53 54 55 56

POKŁAD GŁÓWNY HYDEPARK - dla każdego i o wszystkim!