Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika neo, Avatar użytkownika zaciekawiony
0ed2beb43e2125afa02752564bd1e55f
CZAT Z FN Data najbliższego czatu z FN wkrótce zostanie podana! ""
brak nowych PW
0ed2beb43e2125afa02752564bd1e55f
Strona 1 z 7 [ Posty: 100 ]

*1 2 3 4 5 ... 7 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
[TECH] NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM /13.03.2017/ #2.7 Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 27 lut 2016, 17:31
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 lip 2017, 23:14

0
UWAGA: Kochani, nowe opcje już dostępne na serwerze.
Poniżej jak to działa - można sobie wejść w "Cytuj" i zobaczyć jak wygląda kod.

To jest tytuł nagłówka

To jest treśc jakiegoś artykułu.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris non tincidunt mauris. Nunc elit enim, efficitur et tempor eu, finibus non tortor. Integer porta lacinia bibendum. Cras dignissim sem ac elit venenatis porttitor. Quisque aliquet felis a nisi ornare blandit. Duis pretium, massa maximus fermentum sodales, nisi arcu iaculis sem, in fringilla turpis diam sed ante. Proin orci ex, fringilla ut mi non, interdum feugiat nibh. Ut nec lorem non nisl maximus congue. Sed facilisis convallis urna nec rutrum. Nulla facilisi. Donec vel nunc tristique, convallis tortor quis, elementum dui. Morbi at posuere mi, vitae cursus nibh. Cras auctor leo ornare tellus hendrerit convallis. Fusce vitae mauris sit amet ex pretium malesuada.

Film z Facebooka:

Facebook: https://www.facebook.com/ScienceNaturePage/videos/735122716619989/

Udoskonalony Youtube:

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=v1K0e2Juvf0

Youtube startujący od podanej sekundy:

Film z Vimeo:

Osadzanie video MP4:

:D

Długo się nosiłem, żeby zakodzić kilka poprawek i usprawnień do kodu forum.
I chciałem Wam coś pokazać. Wczoraj trochę posiedziałem, pokodziłem na kopii forum (postawiłem sobie na identycznym silniku na domowym kompie) i pliki mam już gotowe, wystarczy wrzucić na serwer. Pisałem do Kapitana w sprawie dostępu do serwera, czekam na odpowiedź, pewnie na dniach przyjdzie.

A co nowego zakodziłem?

1. Poprawiony (a właściwie nowy) odtwarzacz YouTube, działający już na HTML5, panoramiczny, a nie małe okienko jak do tej pory, z działającym pełnym ekranem (na obecnym nie działa) i z automatycznie dołączanymi linkami. Dodatkowo można zamieszczać film od danej sekundy/minuty.

2. Dodany odtwarzacz do filmów na Facebooku. Jako, iż dużo osób tu linkuje do video na facebooku, pomyślałem że przyda się, aby działało to tak jak odtwarzacz do YT - bezpośrednio tutaj, na stronie;

3. Dodany odtwarzacz do materiałów z Vimeo;

4. Dwa nowe tagi: [ h ] i [ art ] -- ten pierwszy do robienia nagłówków (trochę większy, pogrubiony tekst), ten drugi do cytowania artykułów, bo kursywę i tekst ujęty w [ quote ] marnie się czyta.

W działaniu wygląda to tak (screen z forum postawionego u mnie na kompie):

/klik, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze:/
http://i.imgur.com/I2na00X.jpg

Obrazek

W edycji posta to powyższe wygląda tak:

Obrazek

Wzbogacona lista tagów:

Obrazek

W użyciu:

Obrazek

Usprawiony YouTube działający pod HTML5:

Obrazek

Co Wy na to?

Jak tylko dostanę odpowiedź od Prezesa, to wrzucę to wszystko na serwer.
Przy okazji jak macie jakieś pomysły co by tu jeszcze poprawić/usprawnić to napiszcie tutaj w tym wątku.
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 27 lut 2016, 17:47
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 3 maja 2017, 10:08

0
Ja czesto jak pisze post na telefonie to wyskakuje mi biala strona z bledem.
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 27 lut 2016, 17:47
aleksandra137
reputacja poprawna
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 lip 2017, 21:27

0
Zdecydowanie sie przyda :)
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 27 lut 2016, 17:49
PabloElDiablo
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Wincyj...! :)

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 27 lut 2016, 19:18
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Luna napisał(a):
Ja czesto jak pisze post na telefonie to wyskakuje mi biala strona z bledem.

Niewydolność serwera - pojawia się błąd SQL przy dodawaniu słów kluczowych. To już niestety wina serwera. Ale można to zignorować i cofnąć historię o 2 pozycje. To nie ma znaczenia, czy piszesz z telefonu, czy z kompa. Mi się też to zdarza (z kompa).

aleksandra137 napisał(a):
Zdecydowanie sie przyda :)

PabloElDiablo napisał(a):
Wincyj...! :)

Jest i wincyj :D
Przykodziłem startowanie od danej sekundy na YT.
Podajemy w tagu od której sekundy ma się startować film. Przydatne jak sie chce zamieścić jakiś dany moment z filmu. Zamiast pisać, że coś gdzieś jest "od danej minuty, czy sekundy" można podać bezpośrednio w tagu moment początkowy i film wystartuje od tego właśnie podanego czasu:

Tutaj przykładowo start od 60 sekundy:

Obrazek

Powyższe działa po podaniu taga:

Kod:
[youtube_from=60]lwSysg9o7wE[/youtube_from]

/po znaku "=" podajemy czas w sekundach/
Obrazek

Nowy tag oczywiście na liście tagów:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Zakodziłem kilka usprawnień do forum Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 3 mar 2016, 13:19
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
UWAGA: Kochani, nowe opcje już dostępne na serwerze.
Poniżej jak to działa - można sobie wejść w "Cytuj" i zobaczyć jak wygląda kod.

To jest tytuł nagłówka

To jest treśc jakiegoś artykułu.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris non tincidunt mauris. Nunc elit enim, efficitur et tempor eu, finibus non tortor. Integer porta lacinia bibendum. Cras dignissim sem ac elit venenatis porttitor. Quisque aliquet felis a nisi ornare blandit. Duis pretium, massa maximus fermentum sodales, nisi arcu iaculis sem, in fringilla turpis diam sed ante. Proin orci ex, fringilla ut mi non, interdum feugiat nibh. Ut nec lorem non nisl maximus congue. Sed facilisis convallis urna nec rutrum. Nulla facilisi. Donec vel nunc tristique, convallis tortor quis, elementum dui. Morbi at posuere mi, vitae cursus nibh. Cras auctor leo ornare tellus hendrerit convallis. Fusce vitae mauris sit amet ex pretium malesuada.

Film z Facebooka:

Facebook: https://www.facebook.com/ScienceNaturePage/videos/735122716619989/

Udoskonalony Youtube:

Youtube startujący od podanej sekundy:

Film z Vimeo:

Osadzanie video MP4:

:D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 3 mar 2016, 14:52
aleksandra137
reputacja poprawna
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 lip 2017, 21:27

0
Nie wiem tylko dlaczego twoje zdjęcia zalewają mi cały ekran, ale tak już od dłuższego czasu.
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 3 mar 2016, 14:54
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
aleksandra137 napisał(a):
Nie wiem tylko dlaczego twoje zdjęcia zalewają mi cały ekran, ale tak już od dłuższego czasu.

To jaką Ty masz rozdzielczość?
Przecież te grafiki mają raptem 800px szerokości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 8 mar 2016, 18:17
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 lip 2017, 23:03

0
Ja bym dodał jeszcze:
Kod:
<div style="cursor: url(http://cur.cursors-4u.net/nature/nat-7/nat627.cur),default !important;">

Obrazek
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 8 mar 2016, 20:26
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
@Antybristler: chciałbyś ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 18:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Jest kilka kolejnych ulepszeń na forum:

1) Zaktualizowałem silnik forum do najnowszej wersji (bez utraty postów, kto pamięta poprzednią aktualizację i jej wynik, ten pamięta ;) ).
Roboty było na cały dzień, żeby przeszło bez zgrzytów, ale już jest :) Poziom bezpieczeństwa podbity.;

2) Zmieniłem trochę sposób generowania ruchu między serwerem, a użytkownikiem - forum teoretycznie powinno ładować się o kilka % szybciej (ruch jest od teraz kompresowany w locie). Powinna być nadwyżka ok. 30-40% w wydajności;

3) Rozwiązałem sprawę z pojawiającym się od wielu miesięcy "białym ekranem śmierci" podczas dodawania posta i jednocześnie trochę przyspieszyłem działanie tej funkcji w kodzie. Na biały ekran z błędem SQL nie powinniście już natrafić, ale jeśli się komuś zdarzy, to proszę o info, no i dajcie znać, czy jest różnica w szybkości dodawania postów do bazy, bo w założeniu powinna być - o jakieś 70-80%. Aha, również i edycja postów powinna działać teraz szybciej.

No i tyle na teraz, na dzisiaj, niebawem jeszcze kilka poprawek - tutaj i na stronie głównej FN, no i ten shoutbox, który czeka i grozi, że będzie, a go jeszcze nie ma ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE !!! Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 19:28
Antybristler
reputacja poprawna
Pierścienie Saturna
Ostatnio widziany(a):
sobota, 22 lip 2017, 23:03

0
szczyglis napisał(a):
@Antybristler: chciałbyś ;)

No chciałbym :D

Obrazek
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy, bez ektoplazmy mniej ektoplazmowy, bez orbów mniej orbowy, bez Cameroonów mniej cameroonowy, a bez tajemniczych śnieżnych kul mniej tajemniczośnieżnokulowy...
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /10.03.2016/ Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 19:41
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Antybristler, bez przesady ;)

Naprawiłem kolejną rzecz, czyli:

4) Błąd z niewyświetlaniem się formularza do "szybkiej odpowiedzi".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /10.03.2016/ Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 10 mar 2016, 23:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
5) Nowa opcja - shoutbox/czat dla użytkowników jest już gotowa :)
Tydzień prawie roboty z tym było, ale już jest.
Na samym dole strony - tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych znajduje się małe okienko, można sobie na szybko wymienić kilka wiadomości. Panel jest niewidoczny dla gości, niedostępny dla nikogo spoza tego forum. Uprawnienia te same co na forum - moderator/administrator może usuwać wpisy itp. Zapraszam do korzystania, jakby co to zgłaszać błędy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: NOWE FUNKCJONALNOŚCI NA FORUM JUŻ DOSTĘPNE /11.03.2016/ Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 11 mar 2016, 02:40
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
6) Kolejna nowa opcja: powiadamianie o nowych PM w skrzynce w prawym górnym rogu.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strona 1 z 7 [ Posty: 100 ]

*1 2 3 4 5 ... 7 >

POKŁAD GŁÓWNY HYDEPARK - dla każdego i o wszystkim!