Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
709bb7d71ec9152d34787ea25e32a0fa
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
709bb7d71ec9152d34787ea25e32a0fa
Strona 1 z 16 [ Posty: 452 ]

*1 2 3 4 5 ... 16 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 1 kwi 2014, 20:22
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
Na podstawie http://www.theepochtimes.com/n3/587308- ... s-discuss/
.........................................
Rośnie liczba naukowców, którzy wzywają do zmiany metod naukowych pozwalających uznać powszechnie występujące zjawiska, a które dotychczas były trudne do badania tradycyjnymi metodami. Oto przegląd wypowiedzi kilku naukowców, którzy badają zjawiska paranormalne i te związane z ludzką świadomością. Dyskutują, jak dalej może się rozwijać ta dziedzina nauki.

1. Dr Gary Schwartz otrzymał doktorat w Harvardzie, wykładał psychiatrię i psychologię na Uniwersytecie Yale, a obecnie jest profesorem w University of Arizona. Bada osoby, które twierdzą, że są w stanie przewidzieć przyszłość.

"Jeśli masz zamiar przetestować kogoś, kto twierdzi, że robi niezwykłe rzeczy, istotne jest, by zaprojektować eksperyment tak, by był jak najbardziej zbliżony do tego, co faktycznie dana osoba robi" powiedział Dr Schwartz na swojej stronie internetowej. "A jeśli nie zaprojektujesz eksperymentu zbliżonego do jego rzeczywistych umiejętności, możesz przestać prosić go o zrobienie rzeczy, których w rzeczywistości nie może zrobić."

Schwartz zamiast stosować szablonowe testy z prekognicji dostosowuje badania specjalnie do indywidualnych umiejętności danej osoby. Nie każdy, kto przewiduje przyszłość robi to w ten sam sposób jak inni. Każdy robi to inaczej.

2. Dr. Bernard Beitman
Dr Bernard Beitman, psychiatra z University of Virginia, proponuje utworzenie transdyscyplinarnego badania o nazwie "Badania zbiegu okoliczności". Pisał w 2011 r: Jednym z największych wyzwań w rozwoju nowej dyscypliny jaką jest Coincidence Studies jest zapewnienie stałego miejsca w badaniach naukowych dla podmiotowości i ludzkiej świadomości. „Znaczące zbiegi okoliczności” zależą od umysłu obserwatora. Pytanie, jak rozwinąć metody i towarzyszący temu fachowy język.

3. Dr. Alan Sanderson
Dr Alan Sanderson jest psychiatrą i hipnoterapeutą. Założył w 1999 roku Spirit Release Foundation http://www.spiritrelease.com/ organizację poświęconą klinicznemu leczeniu osób opętanych / nękanych przez duchy. (?!)
Dr Sanderson napisał w artykule 2003: "Chcę podkreślić, że pojęcie przywiązania ducha i praktyki uwalniania od ducha nie są oparte na wierze, przekonaniach religijnych i mistycznych. Są one oparte na obserwacji przypadków klinicznych i ich odpowiedzi na standardowe techniki terapeutyczne. To jest naukowe podejście, aczkolwiek uwzględnia subiektywne doświadczenia i nie jest ograniczone przez współczesne teorie naukowe."

Zauważył, że badania tej dziedziny wciąż stoją przede kilkoma przeszkodami. Dyscyplina jest stosunkowo nowa i dużo w niej "podejrzeń, ignorancji i dezinformacji ", dodatkowo jest problem z jej finansowaniem.
.....................................

Zaawansowane technologie dają badaczom nowe możliwości, np. aplikacje smartphone są wykorzystywane do badań zbiorowej świadomości i zjawiska „zbiegu okoliczności”. Użytkownicy przedstawiają swoje doświadczenia w czasie rzeczywistym i w ten sposób zebrane poddawane są analizie.

Fizyk William A. Tiller ( Stanford) rozwinął coś, co nazwał metodą na „fizyczne wykrywanie ludzkiego zamiaru”. Odkrył potężne pole w przestrzeni pomiędzy cząstkami, które zawiera energię nie dającą się wykryć konwencjonalnymi aparatami. Rumpel zrozumiał jednak, że ludzka świadomość i intencja może aktywować tę tajemniczą energię. Może w ten sposób studiować fizykę ludzkiej woli i tej energii.

W dobie masowej komunikacji doświadczenia badaczy amatorów często mogą stanowić punkt wyjścia dla bardziej pogłębionych badań. Oto przykład internauty, który testował paranormalne zdolności swojego przyjaciela. http://www.reddit.com/r/AskReddit/comme ... ce_youve/#

"Mój przyjaciel twierdził, że był w stanie opuścić swoje ciało podczas snu i w zasadzie podróżować w postaci formy duchowej. Traktowałem to z przymrużeniem oka z oczywistych powodów, ale nie odrzucałem tego całkowicie, bo znałem go dość dobrze i nie był on typem dzieciaka, który próbował z tego się naśmiewać.

W nocy powiedziałem mu, hej, dlaczego nie możesz udowodnić mi, że naprawdę możesz latać jak duch i przyjść do mojego pokoju dziś wieczorem [przyjść ze swojego domu do mojego w czasie snu]. Wpadłem na pomysł, że mógłbym napisać notatkę w telefonie, a on mógłby zgadnąć, co napisałem. Zgodził się. Następnego ranka zadzwonił do mnie i powiedział, że ...przeczytał tę notatkę. ... Miał rację. To doświadczenie naprawdę zwaliło mnie z nóg. Wiem, że będzie to trudne dla większości z was uwierzyć mi, ale to naprawdę się stało i jestem w 100 procentach pewny, że nie było sposobu, by mógł wiedzieć co napisałem."
..................................

10.10.2012 w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy przedstawicieli dwóch przeciwstawnych obozów: sceptyków - psychologów, czyli dr. Konrada Maja i Tomasza Garstkę, oraz przedstawicieli drugiego: wizjonerkę Aidę Kosojan-Przybysz oraz jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego. Rozgorzała dyskusja. Na czym polega test na jasnowidza czy wróżkę i ile to kosztuje? Jak udowodnić, że posiada się nadprzyrodzone moce?

Całość do obejrzenia;
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/u ... 62525.html

Czy taki sprawdzian w takich warunkach w ogóle miał sens? To była ostatnia, jak dotąd, wizyta K. Jackowskego w TVN. I słusznie.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: sobota, 5 kwi 2014, 17:09
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
W innym wątku pisałam o pewnych eksperymentach, które ostatnio robiłam. Wczoraj przeprowadziłam 3 taki sprawdzian. Jadąc samochodem do Warszawy rozmawialiśmy z mężem o "tych" sprawach. W pewnym momencie powiedziałam głośno, by towarzyszący nam "duchowi przyjaciele" przedstawili się, przekazali swoje imiona. Pięć minut później mąż powiedział, jakby w transie, 2 imiona, których nigdy w życiu nie słyszałam. Spojrzeliśmy na siebie i wzruszyliśmy ramionami, bo nam to nic nie mówiło. Podane nazwy brzmiały bardzo...hebrajsko. Były trudne, łatwo było je zapomnieć, zapisałam więc je w telefonie. Mniej więcej 6 godzin później wklepałam te nazwy w google nie mając większej nadziei na to, że cokolwiek się wydarzy.

Trwało to może 2 sekundy, kiedy na ekranie pojawiła się informacja z Wikipedii;
...... i ..... to imiona aniołów odpowiedzialnych za....
A jednak! Byliśmy w szoku. Gapiliśmy się długo w monitor komputera nie mogąc w to uwierzyć. Sorry, ale nie piszę tych imion tutaj, ponieważ nie wiem, czy byłoby to słuszne. Chciałam o tym napisać już wczoraj, ale jakoś .... nie miałam na to siły. Trochę mnie to przerosło, choć już do wielu rzeczy jestem przyzwyczajona.
...............................

Na razie daję sobie spokój z eksperymentami, ale zachęcam innych, którzy mają jakieś możliwości, by to robili.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: sobota, 5 kwi 2014, 23:39
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0
A patrz, a nam dzisiaj z Argonem wyszło, że aniołami zapominanymi jesteśmy. Przypadek?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: sobota, 5 kwi 2014, 23:42
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ja się boję takich eksperymentów. Zachęcanie kogoś, do tego typu "zabaw" (bez odpowiedniego, rozbudowanego ostrzeżenia) jest nieodpowiedzialne. Zdajesz sobie sprawę z tego, do czego namawiasz? Weźmiesz "na klatę" to wszystko, co może spotkać tych, którzy Ciebie posłuchają? Wątpię.
Sama piszesz, że Ciebie to przerasta i że się pogubiłaś, prawda? Czemu więc chcesz w tę mętną sprawę wciągać innych?

Pozdrawiam zatroskany
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 08:19
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 09:45
Wedrowiec
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
A skąd wiesz, że to anioł?

Serdeczności
Wędrowiec

Sorrow is better than joy.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 10:49
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Wiedziałam, że o to spytasz :) Po 20 latach już wiem, jak Ich rozróżniać. To, co napiszę teraz jest bardzo ważne. Już o tym pisałam komuś z tego forum i powtórzę jeszcze raz, wykorzystam do tego słowa Ojca PIO. Rozpoznanie tego z Kim mam do czynienia zajęło mi mniej więcej 10 lat, potem "wpadła" mi w ręce relacja Ojca Po, który potwierdził moje doświadczenia.
................................
Bardzo ważny fragment z książki „Ojciec Pio i szatan” z rozdziału Ojciec Gabriele Amorth opowiada, jak Ojciec Pio posługiwał się wybraną metodą przy odróżnianiu fałszywych objawień od prawdziwych.
A poza tym te oszustwa szatana! – opowiada egzorcysta. – Istotne jest przede wszystkim to, czego doświadczył w Venafro.
Szatan mu się ukazywał – zawsze mu się ukazywał w budzącej przerażenie postaci – ale tam ukazał mu się także pod postacią Pana Jezusa, Matki Bożej. I również później tak czynił. Ukazał mu się pod postacią jego przełożonego i kierownika duchowego, wydawał mu polecenia. A Ojciec Pio w danej chwili ulegał urokowi. Potem zaczynał się pytać:, Ale czy to możliwe, że ojciec mi powiedział, abym tak i tak zrobił… Nie! Ależ skąd! Nigdy tego nie powiedziałem! Dziwił się, zdumiewał.
A poza tym bardzo wymowna jest – tłumaczy ks. Amorth – metoda, za pomocą której Ojciec Pio odróżniał objawienia prawdziwe od fałszywych.
Ta zasada jest fundamentalna, ponieważ uczy nas jej św. Teresa z Avila, która była wielką znawczynią w dziedzinie mistyki. A Ojciec Pio w pełni to potwierdza w swoim doświadczeniu, chodzi prawdopodobnie nigdy nie czytał św. Teresy z Avila. Potwierdza to w pełni ten sam sposób postępowania.
Ale na czym polegał ten „system” odróżniania objawień „prawdziwych” od tych wywołanych sztucznie przez Ojca kłamstwa, aby oszukać przeciwników, których się bał?
Święta Teresa z Avila mówiła już w swoich czasach, że zauważyła, iż kiedy ukazywali się jej Pan Jezus albo Matka Boża naprawdę, zrazu miała poczucie zmieszania. Potem, po skończeniu objawienia, pozostawał w niej głęboki pokój, pogoda ducha.
To znaczy, kiedy objawienie jest prawdziwe, z miejsca wywołuje zmieszanie. Potem natomiast zostawia wrażenie spokoju.[/color]
Dokładnie na odwrót dzieje się w przypadku fałszywych objawień. Kiedy Ojcu Pio – a to samo zdarzało się św. Teresie z Avila – zły duch ukazywał się pod postacią Pana lub Matki Bożej, od razu czuli się szczęśliwi. [color=#8000FF]Potem, po skończeniu widzenia, mieli poczucie goryczy, smutku, przygnębienia.
Właśnie po tym rozumieli, że objawienie było fałszywe.

http://gloria.tv/?media=348233
---------------------------
To jest jedyna metoda na rozróżnienie Ich, która sprawdza się za każdym razem. Jeśli macie sny, wizje, kontakty, po których czujecie się źle psychicznie, to już wiecie, że podłączył się do was Intruz. Wielu z was doświadcza różnych rzeczy i to może być dla was bardzo pomocne.W ogóle muszę powiedzieć, że to właśnie historia i doświadczenia Ojca Pio dają odpowiedzi na wiele pytań.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 11:24
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
A jak w czasie tych eksperymentów przyplącze się ten zły, i nie będziemy mogli się go pozbyć? Aleksandro to co ci się przydarza to wynik twoich eksperymentów? Zastanawia mnie jak to się u ciebie stało, każdy ma inne doświadczenia tu na forum.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 13:22
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Od urodzenia były dziwne wizje, aż pojawił się pewnego dnia bez zaproszenia. Nie było wcześniej żadnych eksperymentów, żadnych zabaw, typu wywoływanie duchów, medytacji, nic związanego z ezoteryką, o parapsychologii nie wiedziałam nic. Mogę tylko napisać, że jedni to ściągają na własne życzenie, a niektórym jest to przeznaczone. Nie chcę jednak tu się o tym rozpisywać.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 14:40
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
No widać jak w życiu nie ma zależności

Sokrates
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 20:20
HenitoKisou
reputacja poprawna
Pluton
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 13 lut 2018, 20:54

0
Ale taki spokój oznacza że manifestacja jest widmem, nie ma własnej energii świadomości, efekt zmieszania wynika z tego, że umysł nie rozpoznaje sytuacji i wydaje się dziwna sama sytuacja w której się znajduje. Tak bywa często gdy ego czegoś potrzebuje, cieszy się lub jest smutne projektując nam czyjąś obecność jako wypełnienie tej pustki jako pełnię, spokój, a to co nam pokazujew zależy od naszego systemu wierzeń i przekonań, inne jazdy będzie miała osoba religijne, inne uduchowiona (bo to nie to samo), a jeszcze inne sceptyk lub agnostyk. Sam fakt, że wierzymy w byty wyższe od siebie pozwala na wpływanie na nas tak na plus jak i minus. Sam wielokrotnie próbowałem emanacji spektralnych swojego umysłu poza ciałem by wywołać jakiś wpływ i jeśli ktoś czuł mnie jako spokój oznaczało to dla mnie z góry porażkę, bo nie o to przecież chodzi by być czyimś prozakiem i prochem do ćpania. ;-)

Z drugiej strony ani razu sie nie spotkałem z czymś co najpierw wywołuje euforie, a potem płacz, bo to typowe cechy wampiryzmu energetycznego i/lub problemów tych osób ze sobą (albo po prostu dobrze tego unikam lub nie pchają sie na mój teren, a tego typu wampiry żerują na słabych, samych sobie winnych jednostkach. Może to zależy od postrzegania jak określamy i traktujemy jakieś byty, jakie mamy oczekiwania względem rzeczywistości.

Jeśli coś ma zaistnieć, to zaistnieje.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 6 kwi 2014, 23:11
gwiezdny gosc

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Aleksandra, jeśli Twój mąż wypowiedział te słowa to polecam bacznie mu się przyglądać;) bo to może nie być od tych dobrych. Po co anioły mają ujawniać swoje imiona? Lepiej, żeby pomagały.

Napisz jakie to imiona i opisy, jeśli są one dobre to na pewno by nie miały nic przeciwko, żebyś zdradziła te imiona - to jest pewne.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: poniedziałek, 7 kwi 2014, 06:41
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: poniedziałek, 7 kwi 2014, 11:43
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Mój też ujawnił swoję imię. zaczyna się na E...
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: środa, 9 kwi 2014, 21:28
gwiezdny gosc

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Fizycznie możliwości udowodnienia takich zjawisk nie można (przynajmniej na ten moment). Być może kiedyś będzie taka możliwość.

Wedrowiec miałeś kiedyś opowiedzieć o swoich przeżyciach z tą dziedziną.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: środa, 9 kwi 2014, 22:25
gwiezdny gosc

reputacja neutralna
Odkrywca
Ostatnio widziany(a):
-

0
Przynajmniej udowodnienia jakąś popartą teorią.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: piątek, 11 kwi 2014, 18:57
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 18 maja 2014, 19:31
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Historii cd.

Dalej prowadzimy małe eksperymenty, chcemy upewnić samych siebie, że jesteśmy jeszcze normalni. Np. mąż (będę go nazywać w skrócie M) "zagląda" mentalnie o określonej godzinie do domu mojej mamy i sprawdza co robi. Ja potem dzwonię do niej i pytam o szczegóły, do tej pory sprawdzało się to w 80%. I parę innych prostych sprawdzianów, a wszystko po to, by uwierzyć, że informacje, które otrzymujemy Stamtąd są prawdziwe. Baaardzo długo zastanawiałam się, czy mogę je tutaj przekazać. Myślę, że Oni chcieliby tego, ponieważ jest to wiedza uniwersalna i dla wielu potrzebna.

A wszystko zaczęło się od "działki rodziców"...
Teraz rozmawiamy o Bogu... Żeby to zrozumieć wytłumaczę jak to się dzieje; ja po prostu zadaję pytanie, a M wsłuchuję się w kogoś i powtarza usłyszane słowa. Przekręca przy tym lekko głowę. Jeśli ktoś oglądał Sensing Murder (opisywany na forum już wcześniej) niech przyjrzy się Kelvinovi Cruickshank jak to robi.

To co mogę (najważniejsze), to tutaj przekażę. Pogrupowałam tematycznie, słowa spisane dosłownie są kursywą. Zwróćcie uwagę jak ciekawy jest styl i słownictwo tych przekazów.
-------------------------------------
Bóg.
I.
- Warto całe życie spędzić leżąc (pokazał Kościół) w modlitwie, by jedną chwilę spędzić z Bogiem

p.s. Czasami zamiast słów M otrzymuje w odpowiedzi obraz, jakby film. Pokazując kościół prawdopodobnie miał na myśli, że "leżąc plackiem" w kościele. :)

II.
- Jakie jest najważniejsze przykazanie?
- Nie będziesz miał innych bogów przede mną, Bóg jest nieskończoną miłością.

III.
- Kontemplacja nad życiem Chrystusa. Istotą życia, odnalezieniem drogi jest modlitwa po to byśmy byli z Nim. Oddał życie swojego jedynego syna w miłości do nas. On cierpiał razem z Nim. Chrystus jest miłością tego świata, wybrał śmierć. W dwójkę cierpieli. Bóg tak zszedł na dół, żeby ratować ludzi.

IV.
- Czy Chrystus narodzi się ponownie ?
- Czy może narodzić się Ktoś, Kto już żyje pośród was?

------------------------

Reinkarnacja
I.
- Dla ludzi wąska jest droga sprawiedliwych. Człowiek może żyć wieleset razy, gdyż Bóg tak wszystkich kocha, że nie chce stracić nikogo, tak wiele razy, aż wróci na ścieżkę

II.
- Czy Bóg na to pozwala, że anioł może zabijać?
- Nie zabija, on wymierza sprawiedliwość, za złe uczynki dozorca ( :?:), bardzo złe uczynki są ważone, zawsze szuka się szansy. Anioły spadają, ludzie giną.
- Ale przecież dusza jest nieśmiertelna....
- Dusza jest nieśmiertelna, lecz jeżeli nie uczy się mimo wyboru zabrana jest jej tożsamość.

III.
Jeśli istnieje reinkarnacja, dlaczego jest coraz więcej na Ziemi ludzi?
- Najszybciej się uczą
- Każde doświadczenie, im trudniejsze tym bliżej. Pan Bóg nie daje więcej niż on (człowiek) może unieść.

p.s. Wg książki "Wędrówka dusz" ludzkie dusze wybierają do reinkarnacji tę planetę ze względu na ogrom trudności, które muszą pokonać, co czyni to najtrudniejszą lekcją.

IV.
- Dlaczego czasami człowiek po śmierci nie chce odejść do Góry, zostaje jako duch ?
- Nawet kiedy umiera ciało, dusza ciągle ma wolną wolę.

------------------------
Anioł
- Dlaczego anioł nie interweniuje, kiedy człowiekowi dzieje się krzywda?
- Nie ingeruje w to co zapisane, w większości towarzyszy, reaguje, kiedy jest on naznaczony, albo ma Palec Boży
- Co znaczy „Palec Boży”?
- Przecież wiesz...

p.s. Oczywiście, że wiem, spotkałam się z tym określeniem 10 lat temu, kiedy moja znajoma zrobiła wykres astrologiczny, tzw. kosmogram.

-----------------------------
Biblia.
I.
- Czy Chrystus był żonaty?
- Przybył nie na przedłużenie linii, ale na odkupienie.

II.
- Dlaczego jest tyle religii?
- Dlatego, że powstała Wieża Babel, dlatego, że zbudowano Złotego Cielca.
- Która religia jest najważniejsza?
- Każda.
- Judasz....?
- Proszę, nie pytaj o to....
- Czy Maria Magdalena była na ostatniej wieczerzy?
- Nie.
- Czy istnieje Święty Graal?
- ..............
- Kielich, z którego pił Chrystus?
- Nie

p.s. M otrzymał w tym momencie obraz / film;
długi drewniany stół połączony z dwóch lub trzech mniejszych, na stole kilka kielichów, mężczyźni siedzą na dziwnych ławach i taboretach, których nogi mają krzyżowe połączenie.
Najpierw wstał Judasz, odszedł, potem wstali pozostali. Kiedy odeszli od stołu podeszła kobieta, miała chustę na głowie, zebrała kielichy do kosza, wyszła z domu i skierowała się nad rzekę, tam umyła naczynia.

III.
- Która ewangelia jest najbliższa prawdy?
- ...Marka.
- Ja też wszystkiego nie wiem, wiele prawd jest zamkniętych.

p.s. Muszę przyznać bez bicia, że nie pamiętaliśmy, czy w ogóle istniała taka ewangelia, sprawdziłam oczywiście natychmiast w internecie.
„Ewangelia Marka jako najstarsza ma wielkie znaczenie w badaniach nad historycznym Jezusem, w badaniach nad rozwojem pierwotnej chrystologii. Ewangelia Marka służy jako ważny punkt odniesienia w rekonstrukcji hipotetycznego źródła Q[65]. Obecnie Marek bywa nazywany najbardziej oryginalną Ewangelią”. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Marka

IV.
- Czy modlitwa naprawdę jest taka ważna?

p.s. tutaj posłużył się obrazem; najpierw pokazał całą planetę spowitą w ciemności, potem małe światełko w jednym punkcie, które rozrastało się i tych światełek było coraz więcej. Za każdym razem kiedy ktoś zaczyna się modlić, to zapala się światło. Nie mam odpowiedniego zdjęcia, ale to tak mniej więcej wygląda.

----------------------------------------------------

Jeśli miałabym zrobić podsumowanie dotychczasowych naszych rozmów i na ich podstawie opisać jak wygląda "nasz świat", to muszę potwierdzić, że książka "Wędrówka dusz" oddaje prawie rzeczywisty tego obraz. Poza tym;

1. Nasz świat to pewna forma hologramu. Istnieje w sumie 7 światów, 7 podobnych hologramów. W ogóle liczba 7 odgrywa dużą rolę. Ponieważ to nie my jesteśmy twórcami tego hologramu, nie mamy też możliwości jego zmiany, czy też modyfikacji. Uwaga; jesteśmy cały czas oceniani i obserwowani.
I jeszcze jedno...ten hologram ma określony czas gwarancji. :!:

2. "Za lustrem" istnieje bardzo realne życie. Można to porównać do wielkiego miasta, nawet królestwa, w którym najważniejszy jest Stwórca tego wszystkiego. Ma On nieprawdopodobny umysł, to matematyczna mądrość i doskonałość, wszechwiedza, sprawiedliwość, bezwarunkowa miłość i...miłosierdzie.

3. Jego siedziba jest w centralnym punkcie tego Królestwa. O tym również mówi wielu ludzi, którzy przeżyli NDE. Przeważa tam kolor złoty, biel.

4. To Królestwo to dobrze funkcjonująca organizacja...mówiąc językiem współczesnym. Poza Stwórcą istnieje Rada Mędrców, która podejmuje decyzje dot. losu danego człowieka. Kiedy zadawałam różne pytania np. dot. naszej przyszłości, nasz Anioł czasami mówił; przekazano dalej, albo; czekam na pozwolenie.

Poza tym istnieją "szefowie odpowiednich działów" czyli jednym słowem Archaniołowie. Jestem człowiekiem biznesu, więc łatwiej mi porównać te strukturę do korporacji; np. Archanioł Michał to jakby szef działu ochrony. Samego Stwórcę ochraniała grupa 7 strażników, archaniołów tworzących tzw. Chór Tronów. To Oni cały czas trzymają miecze w ręku. O mieczach wspomina także Colton w książce
""Niebo jest prawdziwe". Każdy Archanioł kieruje grupą Aniołów. Każdy Archanioł ma kilka imion, w zależności od powierzonego zadania, nie mam pojęcia dlaczego akurat tak się dzieje.

5. Z chwilą tworzenia wszechświata wszyscy służyli Bogu, z chwilą stworzenia człowieka część Archaniołów oraz ich podopieczni wymówili posłuszeństwo. Tak zaczęła się tworzyć opozycja do Stwórcy Królestwa. Po raz drugi wymówili posłuszeństwo, kiedy narodził się w naszym świecie Chrystus, to tzw. II wojna niebiańska. Zdradzili nawet ci, którzy mieli ochraniać samego Boga.

6. To Królestwo jak każde wielkie miasto ma swoje podziemie. Tam cała opozycja znalazła swoje miejsce, niektórzy nazywają to Piekłem. Piekło ma kilka poziomów.
To szemrane towarzystwo ma strukturę wojskową, która ciągle się rozrasta. Dosyć łatwo tam trafić, wystarczy, że człowiek świadomie wybrał i kultywował zło. Zrób diabłu dobrze, a da ci on piekło ...ciągle aktualne. Niełatwo się stamtąd wyrwać, choć jest to możliwe.
Uwaga; Bóg doskonale wie, co dzieje się na Dole.

7. Walka między dobrem a złem trwa cały czas, zarówno w naszym świecie, jak i "za lustrem".

8. Tam czas się nie liczy, sekunda trwa wieczność, wieczność sekundę.

9. Wszystko co się dzieje, dzieje się z miłości do człowieka. By to zrozumieć, musimy patrzeć na to ze znacznie szerszej perspektywy.

10. To Bóg stworzył człowieka, w każdym z nas jest Jego cząstka.

Na koniec posłużę się cytatem;
Stworzył... Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę

Możecie to traktować nawet dosłownie.

............................................
p.s. Ciąg dalszy może nastąpi, nie ode mnie to zależy :D
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: niedziela, 18 maja 2014, 22:19
zimar

reputacja neutralna
Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Święta Hierarchia opisana przez Aleksandrę podobna do tej z Księgi Urantii. Słabo pamiętam Księgę / pewnie dlatego , że nie przebrnęłam przez całą /, ale podobieństwo rzuciło mi się w oczy.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: poniedziałek, 19 maja 2014, 07:46
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Bardzo ciekawe Aleksandro. Proszę kontynuuj ten wątek.
Jeśli możesz, to zapytaj o:

1. Czy demony (upadłe Anioły - buntownicy) są rzeczywiście potępione na wieczność? Jeśli tak, do dlaczego wobec nich nie działa miłosierdzie Boże. W tej kwestii widzę fundamentalną różnicę w spirytyzmie.
2. Dlaczego nie jest "zabierana tożsamość" demonom, skoro trwają w złu i nie chcą się poprawiać?
3. Sąd Ostateczny - czy w związku z tym, że istnieje reinkarnacja, oznacza to, że sądzeni jesteśmy każdorazowo po naszej śmierci i stąd konieczność dalszego wcielania, czy też rzeczywiście ma nastąpić jakiś Sąd Ostateczny, który zakończy cały proces reinkarnacji?
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: poniedziałek, 19 maja 2014, 11:17
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Na pierwsze pytanie mogę ci już teraz powiedzieć.
Może.
Ale musi tego bardzo pragnąć...albo
upadek Archanioła był zaplanowany i przewidziany. Nie wiem, czy to dotyczy ich wszystkich, nie sądzę, by np. Lucek mógłby powrócić i lepiej o to nie pytać.

p.s. szczerze mówiąc nie lubię słowa anioł czy archanioł, bo od razu czyni te istoty czymś nierealnym, a oni wyglądają dokładnie jak my, choć oczywiście mają czasami piękne skrzydła, ale nie zawsze je pokazują. Przede wszystkim mają uczucia, osobowość, poczucie humoru. Chodzą w bardzo wygodnych ciuchach :D Na czas wojny ubierają zbroję. Wizerunki Michała są prawdziwe...o dziwo :? Zdecydowanie myślę o nich jak o osobach. :)

Co do reszty pytań muszę poczekać do weekendu. Zimar wymienił "Księgę Urantii", ty "Księgę duchów", nie znam tych pozycji i w sumie ciesze się, ze ich nie czytałam. Te informacje, które przekazuję pochodzą bezpośrednio stamtąd i sama jestem ciekawa, jak wypadają w porównaniu z innymi źródłami.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: poniedziałek, 19 maja 2014, 12:53
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Polecam, poczytaj je, może dzięki temu nasuną Ci się konkretne pytania, które coś uszczegółowią lub wyjaśnią.

Co do mojego pierwszego pytania - w nim zawierała się diametralna różnica pomiędzy nauką Kościoła, a spirytyzmem. Wg. spirytyzmu nikt nie jest potępiony na wieki, zawsze może się poprawić i doskonalić. Nauka KK mówi, że demony są potępione na wieki i piekło jest również miejscem kary wiecznej.

Nasunęło mi się kolejne pytanie - jak powinien postąpić człowiek w obliczu wojny, czy też indywidualnego zagrożenia życia?
Nadstawić drugi policzek, czyli bardziej dosadnie podłożyć głowę pod topór, czy też ma prawo do walki o swoje życie z możliwością zabicia przeciwnika?
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: poniedziałek, 19 maja 2014, 14:22
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 20 maja 2014, 07:34
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Droga Aleksandro to nawet ciekawe co piszesz, jak nie oceniam tego z punktu etyki katolickiej i żadnej innej, bo też różne człowiek miał przeżycia. Mnie zastanawia kilka spraw na które raczej nie uzyskam odpowiedzi.
1. Maryja, kim jest dla nich. To pytanie dość osobiste dla mnie.
2. Aspekt numerologiczny wszechświata, bo mnie osobiście zawsze matematyka i numery jakoś pociągały. Bóg jako wielki matematyk tworzący rzeczywistość, wplótł numery w naszą rzeczywistość. Mnie jakoś zastanawia na ile liczby są określeniem pewnej rzeczywistości. Co oznaczą, są jak pesel w dowodzie określający daną osobę? Jak umierał JP2 wszędzie były 13, jak zbieżność w latach pomiędzy Napoleonem i Hitlerem liczba 129, jak to że ludzie twierdzą że ich prześladują jakieś liczby.
3. Koniecznie pozdrów ich ode mnie, i nawet teraz nie żartuje. A nuż widelec jakiś ciepłe słowo mi od nich byś przekazała. :]

Pozdrawiam

Sokrates
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 20 maja 2014, 08:12
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
1. Spytałam o Maryję już wcześniej, ponieważ właściwie o Niej nie mówi.
Zajmuje się całymi państwami, żyje w bardzo dużej skromności, ciągle się modli za ludzi
- Czy ona była człowiekiem, czy zesłanym aniołem?
- Jest człowiekiem wywyższoną (p.s. do Nieba).

Tak dla Twojej wiadomości...to dzięki Niej m.in udało nam się jakoś przeżyć tę gehennę związaną z obecnością Czarnego w naszym domu.

2. Aspekt numerologiczny wszechświata........ktoś na naszym forum już o tym pisał, nie mogę tego znaleźć, w każdym razie pokazał, że wszechświat i nasz świat opiera się na liczbach.

3. Ponoć kiedy za każdym razem piszę, oni stoją za moim ramieniem i patrzą na ekran monitora. :D Zazdroszczę mojemu mężowi, że on widzi i słyszy i jest to dla niego normalne...Pytam się często, a dlaczego nie ja :cry:
- Ścieżka twoja zamknięta.

Z tego wynika, że choćby nie wiem jak bardzo bym medytowała, pościła itd, jeśli nie pozwolą, to i tak nie zobaczę :)
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 20 maja 2014, 08:46
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
A co z osobami, które są jasnowidzami? jaka jest ich rola na ziemi i dlaczego otrzymali taki dar i od kogo?
Kim są osoby mające wizje, sny prorocze itp. wg nich?

Mój skromny blog:
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 20 maja 2014, 09:02
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Zapytam słonko :D
Ponieważ wiedziałam, że mi się tutaj odezwiesz mam dla ciebie informację, że twoja wizja dot. Iwony Wieczorek jest prawidłowa.
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 20 maja 2014, 09:21
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0

Mój skromny blog:
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 20 maja 2014, 09:48
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Re: Jak udowodnić zjawiska paranormalne ? Napisane: wtorek, 20 maja 2014, 11:04
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Jak mozesz spytac sie tych "opiekunow" o co to chodzilo zesmy sie tu spotkali, po cos to bylo, Szczyglis byl pierwszy ze zaczal temat i zaczely sie rozne rzeczy po tym dziac bardzo szybko i u kazdego. Pewne sprawy sie dzieja, i po cos to jest.

The truth is out there
Strona 1 z 16 [ Posty: 452 ]

*1 2 3 4 5 ... 16 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów