Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
9dbe0a44b8a8ce28bfe6c9402628f297
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
9dbe0a44b8a8ce28bfe6c9402628f297
Strona 1 z 5 [ Posty: 138 ]

*1 2 3 4 5 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: sobota, 13 wrz 2014, 21:45
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: niedziela, 14 wrz 2014, 19:40
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Cała parapsychologia to dla mnie tylko odpowiedni przesył energii o odpowiednim natężeniu, prana, chi, czi itd.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 15 wrz 2014, 15:37
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Mam tu ciekawą zagadkę historyczną do rozwiązania. Parę dni temu oglądaliśmy w TV film dokumentalny o Królu Arturze. Była mowa o tym, czy to jest legenda, czy żył naprawdę. No i jak zwykle wpadłam na pomysł :roll: ... i mówię do MM
- Sprawdź, czy faktycznie żył, czy tylko legenda.
- …. Faktycznie żył.
- A co tym okrągłym stołem?
- … - znowu się zamyślił – Faktycznie był, rzeczywiście okrągły, z drewna, połączony z kilku części, jest duży, mogło być 12 – 14 osób wokół niego. Dziwne, widzę ten stół w lesie, tam się zbierali. Potem ten stół został przetransportowany wozem do zamku, widzę kilku ludzi, którzy popychają ten wóz, są śmiesznie ubrani, takie coś wokół szyi (p.s. pokazał mi jakby kołnierz), mają też konie. Ciekawe.
- Co z tym mieczem Excaliburem...
- .... wbity w kamień celowo, jakiś władca kazał to zrobić, żeby mu nikt nie podskoczył, to był jakiś francuz, słyszę Karol... Karol i jeden... Karol Pierwszy.
- Jak zginał Artur? Ktory to wiek?
- .... Nie zginął w walce, odniósł rany...ktoś mu pomógł przenieść się na tamten świat, chyba trucizna, widzę jak ktoś mu coś daje do picia...
.... widzę IX... Dziewiąty wiek...
- Jak wyglądał?
- ..... zaraz, widzę wielu żołnierzy.... wysoki, ma brzuch, sepleni, mówi niewyraźnie, ma popielaty.... beżowy płaszcz, widzę czerwone krzyże na płaszczach, krzyżowcy znowu?.... Widzę lwy na niebieskich tarczach, żółte lwy, stoją bokiem, mają ogon pod jajami (p.s., cytuje dosłownie :) ), to jakieś godło. Artur i Karol? Ma to jakiś związek? Nie wiem, czy mi się czasy nie pomieszały - i wzruszył ramionami zdziwiony.
----------------------

Jest tu kilka ciekawych szczegółów i jeśli ktoś chce zapraszam do wertowania internetu. Jedno jest pewne;
1./ Karol I żył na przełomie w VIII / IX wieku. Zm. 28 stycznia 814.
2./ Król Artur wg legendy żył na przełomie V i VI wieku. Czyli duża rozbieżność, ale! pierwsze wzmianki o Arturze znajdują się w "Historia Brittonum" mnicha Nenniusza, napisanej około 830, czyli w także IXwieku. Wielu współczesnych historyków podważa jego historyczną wartość.
3. Trzeba byłoby skupić się na Karolu I, sprawdzić jego powiązania z wojnami krzyżowców, sprawdzić ówczesne godła i sprawdzić jego powiązania z Brytanią, czy prowadził tam jakieś wojny, z kim walczył itd.
4. Z tego co zauważyłam w internecie badacze sami nie wiedzą, kiedy Artur żył. Problemem jest również fakt, ze nie wiemy kiedy dokładnie panował Król Artur. Poszukiwanie historycznej wiedzy na temat Króla Artura nie jest zadaniem łatwym. Niestety nie istnieją źródła historyczne, które w jednoznaczny sposób odpowiedzą na pytania kim był Król Artur, kiedy żył i czego dokonał, a co zostało potem dodane jako elementy legendarne. Nie można nawet ostatecznie potwierdzić, że Artur rzeczywiście istniał, a nie jest tylko zlepkiem wielu innych wodzów przewijających się przez tereny Brytanii na przestrzeni bardzo wczesnego średniowiecza.
http://www.gry.gildia.pl/gry/king_arthu ... ie_legendy

Tak więc sprawa jest otwarta, choć jest niewykluczone, że MM przemieszczał się podczas wizji między epokami i widział coś wyrywkowo. Warto jednak to sprawdzić.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 15 wrz 2014, 17:49
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Znalazłam coś ciekawego;

http://www.cegepsherbrooke.qc.ca/~bourg ... itrail.htm
"Charlemagne et le roi Arthur, Cycle des neuf Héros, vers 1410 Lünebourg (Allemagne) Hotel de ville, porche."
Wg tego jest to Karol I i Król Artur. Tarcza z dwoma lwami (tylko ogony tam gdzie nie trzeba :)) Wg tego podpisu tarcza należy do Króla Artura, ale może to być błąd.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: niedziela, 21 wrz 2014, 17:54
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Tej zagadki nie uda się rozwiązać, ponieważ wg historyków król Artur istniał lub nie istniał, był jedną osobą lub też zlepkiem wielu wodzów wojennych Brytów, mógł żyć w V wieku, a także mógł żyć znacznie później. W średniowieczu powstało wiele legend dot. wielkiego wodza o imieniu Artur, ale wg naukowców te legendy oparte na ustnych przekazach i bujnej wyobraźni ich twórców (np. Geoffrey z Monmouth) nie mają większego znaczenia badawczego, w przeciwieństwie do Karola Wielkiego, który był udokumentowaną postacią historyczną. Jednak w średniowiecznych opowieściach o legendarnych królach /wodzach Europy postacie Artura i Karola Wielkiego stawiane są koło siebie.

King Arthur and Emperor Charlemagne
From the Castle of La Manta, Saluzzo (Piamonte)


Karol Wielki a Brytania.
Czy Karol Wielki był kiedykolwiek w Brytanii? Kiedy czyta się historię Karola w internecie właściwie nie ma informacji na ten temat oprócz krótkiej wzmianki,
że utrzymywał przyjazne stosunki z królestwem the Anglo-Saxon kings of Mercia and Northumbria (środkowa część obecnej W.Brytanii). W takim razie pytanie, jak w średniowieczu utrzymywało się przyjazne stosunki w państwem, kiedy nie było telefonu, internetu, faxu.… telepatycznie? czy jednak osobiście? Odpowiedź znalazłam badając historie królów „of Mercia and Northumbria”.
Między Frankonami a Brytanią przez długie funkcjonowała całkiem dobrze rozwinięta wymiana handlowa. Mimo to w 790 roku Karol zerwał stosunki z ówczesnym królem Offa, ponieważ ten nie chciał, by jego córka wyszła za mąż za syna Karola Wielkiego. Doszło do konfliktu, wydarzenia w południowej Brytanii do 796 r. były z czasem przedstawiane jako walka między Offa i Karolem Wielkim, ale różnice w ich sile były ogromne. Karol Wielki stał się panem imperium, które rozciągało się od Oceanu Atlantyckiego do Wielkiej Niziny Węgierskiej, siła Offa była wyraźnie mniejsza.

W 806 r kolejny Król Eardwulf z Northumbrii został wyrzucony ze swego królestwa i uciekł do Karola, tam ożenił się z jedną z jego córek. Dwa lata później Karol pomógł mu wrócić z powrotem do Brytanii i objąć tron ponownie. Piszę tu w wielkim skrócie, ale niewątpliwie widać, że Karol Wielki miał kontakt z Brytanią i to wieloletni.

Karol Wielki a krucjaty.Ciekawostki.
1. Einhard opisał Karola Wielkiego jako człowieka wysokiej postury z okazałym brzuchem.
2. Podobnie jak słynny Excalibur Króla Artura, magią i szczególną czcią był otoczony miecz Karola Wielkiego. Jego miecz ma własności magiczne i niezwykłą historię. Według legend miecz zmieniał barwę, a samo jego ostrze miało pochodzić z włóczni, którą Longin ugodził ukrzyżowanego Chrystusa. Miecz Karola Wielkiego nosił nazwę „Radosny” i był bronią, skierowaną głównie przeciwko niewiernym. W późniejszych czasach miecz był prawdopodobnie wykorzystywany podczas koronacji francuskich królów. Miecz, który prawdopodobnie został wykonany z części oryginalnego miecza Karola Wielkiego znajduje się w paryskim Luwrze.
3. Podobnie jak Arturowi także Karolowi przypisuje się "posiadanie" własnych rycerzy zwanych 12 paladynami. http://en.wikipedia.org/wiki/Paladin
4. Symbolem Króla Artura był lew, do tej pory zresztą w herbie królestwa UK figuruje lew.

Można byłoby tu jeszcze wiele pisać, ale na podstawie tych kilku informacji widać, że ta zbieżność faktów jest zaskakująca.

http://www.britannia.com/history/saxontime3.html
http://www.heroicage.org/issues/6/forsman.html
http://www.britannia.com/history/arthur/
http://www.britannia.com/history/arthur/historians.html
http://www7b.biglobe.ne.jp/~bprince/hr/ ... uide09.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eardwulf_z_Nortumbrii
http://www.bl.uk/catalogues/illuminated ... llID=43915
http://www.kapitaldlamsp.com.pl/miecz-k ... obin-hooda
http://books.google.pl/books?id=86Mqmv6 ... cy&f=false
http://www.historyworld.net/wrldhis/pla ... oryid=aa20
http://books.google.pl/books?id=AK_yn7Q ... ns&f=false
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_monarchs_of_Mercia
http://www.britannica.com/EBchecked/top ... -campaigns
http://www.geo.de/reisen/community/bild ... -Lueneburg
http://www.kapitaldlamsp.com.pl/miecz-k ... obin-hooda
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: niedziela, 21 wrz 2014, 19:24
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Bardziej prawdopodobne jest, że postać Króla Artura urobiono z postaci Karola, na zasadzie "Frankowie opowiadają że mieli cudownego króla - my też chcemy mieć takie legendy".

Aha - w średniowieczu mieli taką oldskulową technikę utrzymywania kontaktów, nazywaną "listy", czasem z towarzyszeniem "posłów" i podarków.

Bywa i tak...
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: niedziela, 21 wrz 2014, 19:48
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: niedziela, 21 wrz 2014, 20:41
PabloElDiablo
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-
 
   
0
W szoku jestem
Masa ciekawych rzeczy na raz.
Poproszę więcej.

Jeśli się boisz, to już jesteś niewolnikiem.
A Twoja tolerancja nie jest wtedy współczuciem silnego, tylko strachem tchórza...
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: niedziela, 21 wrz 2014, 21:23
sirAzgar
Avatar użytkownika
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30
 
   
0
Fajne fajne i do zastanowienia

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: niedziela, 21 wrz 2014, 23:34
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0

The truth is out there
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 02:58
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
Im więcej twój MM ma takich wizji, tym silniejsze mam wrażenie, że to wszystko jego luźne impresje budowane przez podświadomość na podstawie ogólnych skojarzeń. Jego wizje historyczne zgadzają się z popularnymi poglądami a nawet miejskimi mitami.

Bywa i tak...
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 08:30
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0

The truth is out there
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 11:37
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Nie wnikał w to, przestraszył sie trochę i wolał się wycofać.

Trójkąt bermudzki i Jukatan to niemal ten sam region, może ten defekt ziemi jest związany z uderzeniem meteorytu, to sprawa dla geofizyka raczej, trudno powiedzieć.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 16:23
Luna
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 27 cze 2018, 21:57
 
   
0
A jaki cel obcy mieliby w przepowiedniach fatimskich?
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 16:57
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Nie rozumiem pytania.

"nie ma przeciwwskazań" oni byli tylko obserwatorami tego wydarzenia.
Przekazy były skierowane do ludzi, a ich źródłem na pewno nie było UFO.

Chciałabym tylko dodać, że dla MM "goście" są czymś oczywistym i często macha ręką mówiąc, że nie ma się czym przejmować, byli, są i będą. Coraz więcej ludzi będzie ich widzieć i to będzie się działo stopniowo, ponieważ chcą w ten sposób nas "oswoić ze sobą." Pamiętam, że kiedyś w zamyśleniu powiedział, że nigdy im nie dorównamy, nie zdążymy. Nie wiem co miał na myśli.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 17:29
Luna
Avatar użytkownika
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
środa, 27 cze 2018, 21:57
 
   
0
Zle zrozumiałam przepraszam. A tak z innej beczki to czy aniołowie nas witają gdy umieramy czy może nasi bliscy i czy jest szansa spotkać ich na tamtej stronie wogule?
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 18:03
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Jest wiele relacji ludzi, którzy przeżyli NDE, o ile pamiętam wszyscy mówili o spotkaniu swoich bliskich, a niektórzy wspominali o aniołach (najczęściej dotyczy to małych dzieci), wygląda na to, że umierając tutaj, a rodząc się Tam nigdy nie jesteśmy sami.
Nasza znajoma umierała w szpitalu na skażenie krwi, jej brat opowiadał, że kiedy się nachylił, by się pożegnać, ta go odsunęła i zaczęła patrzeć w pewien kąt sufitu, bardzo się przy tym ciesząc. Patrzyła tam uparcie śmiejąc sie. Brat był w 100 przekonany, że musiała kogoś widzieć, bo jej wzrok był bardzo konkretnie skoncentrowany na jeden punkt i jak na agonię była wyjątkowo przytomna.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: poniedziałek, 22 wrz 2014, 18:57
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Wrócę na chwilę do Petry w Jordanii i Etrusków. Na ten temat nie ma żadnych właściwie danych, lecz wgłębiając się w internet znalazłam ciekawą informację.
To raport z badań DNA; Origins of the Etruscans. (Początki Etrusków)
http://www.originietruschi.it/public/origini_en/?p=76

His team found a connection up to 17.5% from the DNA of modern Tuscany and that of the current inhabitants of the Near East (Turkey, Jordan and Syria), the coast of North Africa and the Aegean Islands (Rhodes and Lemnos ).

Jednym słowem badania DNA Etrusków (którzy osiedlili się w dzisiejszej Toskanii) wykazały związek z mieszkańcami m.in Jordanii.

In parallel with the human genome, the team of Professor Paolo Ajmone Marsan has studied the genetic traits of TuscanBos taurus (bull) of  Chianina and Maremmana race, and it found that some cattle are genetically similar to those of nearby East: Turkey, Syria and Jordan. The results were published in 2007 by the British journal Proceedings of the Royal Society: Biological Science.

Równolegle z ludzkim genomem, zespół profesora Paolo Ajmone Marsan badał genetyczne cechy TuscanBos taurus (byk) z Chianina i Maremmana, okazało się, że niektóre bydło jest genetycznie podobne do tych z Bliskiego Wschodu: Turcji, Syrii i Jordanu. Wyniki zostały opublikowane w 2007 roku przez the British journal Proceedings of the Royal Society: Biological Science.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 00:54
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0

Bywa i tak...
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 07:42
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Pierwsza z brzegu informacja z internetu;

Przyjrzymy się popularnemu w tamtych czasach zjawisku homoseksualizmu i jego wpływowi na rodzinę. W kulturze starożytnej miłość do młodzieńca była czymś zupełnie naturalnym. Pogoń za uśmiechem upatrzonego kochanka, kupowanie mu prezentów, przebywanie w jego towarzystwie, dyskwalifikowanie rywali tak, by nie mogli wyciągnąć ręki po umiłowanego, było normalną częścią życia przeciętnego obywatela Aten. Jak się wydaje starożytni Grecy nie widzieli żadnej różnicy w miłości do młodego chłopca, który staje u progu dorosłości, wyglądem przypominając delikatną różę (rodzaju męskiego), czy młodej kobiety. Pierwiastek męski zawarty w chłopcu powoduje większe przyciąganie i zwykłą chęć połączenia się z drugim pierwiastkiem męskim jak pisał Platon. Najwyraźniejsze związki homoseksualne zarysowane są w dialogu „Uczta" a także „Fajdros".
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7914
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/homosek ... nych/pdnls

Nie znałam Grecji z tej strony, a jest mnóstwo materiałów na ten temat. Grecka akceptacja dla miłości homoseksualnej była zmienna chronologicznie i geograficznie. To jest bardzo ważne zdanie i chyba kluczowe.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksua ... _kulturowy

Zauważyłam, że w internecie ostro dyskutuje się na ten temat, jedni zmniejszają znaczenie homoseksualizmu, inni odwrotnie, ale źródła historyczne są raczej jednoznaczne. Homoseksualizm występował, ale pewnie powszechność tego zjawiska, jak i jego akceptacja była zmienna chronologicznie i geograficznie. Można byłoby dalej drążyć ten temat, ale szkoda na to czasu i miejsca tutaj. Jednak twoje wątpliwości są nadal mile widziane :), ponieważ ich weryfikacja rozszerza nam wiedzę.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 10:14
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0
W dawnych czasach ludzi bylo niewiele, kazdy gdzies wedrowal w poszukiwaniu lepszych miejsc do zycia, handel na wybrzezach Morza Srodziemnego byl powszechny i karawany handlowe z gelbi ladu, pokrewienstwo miedzy ludami bylo raczej czyms naturalnym i powszechnym.
Etruskowie zdaje sie przywedrowali z wybrzezy Turcji do Wloch. Szczyt ich panstwa przypadal wczesniej niz Petry, w zasadzie schylek Etruskow to dopiero poczatki Petry. Do szczytu rozwoju Petry jeszcze troche wiekow brakowalo.

The truth is out there
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 11:26
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Badania DNA wskazują, że musieli tam być, ale tak jak mówisz, były to zapewne wędrówki handlowe.

Trochę dat;
1/ Jordania
- Pierwsze znane wzmianki o zamieszkujących Petrę Nabatejczykach pochodzą z - IV w. p.n.e., ale z pewnością byli oni tam już wcześniej – najprawdopodobniej od VI w. p.n.e.,
http://portalwiedzy.onet.pl/77739,,,,jo ... haslo.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Petra_(Jordania)

- Od III w. p.n.e. stolicą ich była skalna Petra (nie wiadomo, kiedy została zbudowana, ale musiało to trochę trwać)
http://portalwiedzy.onet.pl/77739,,,,jo ... haslo.html

2/ Etruskowie
- Okres największego rozkwitu przypada na VII i VI w. p.n.e.
Grobowce z tamtych czasów obfitują w złoto, srebro, kość słoniową. Etruria obfitowała w złoża miedzi i żelaza i eksportowali te metale, mieli piękną ceramikę. Prowadzili stosunki handlowe na i po za półwyspem, do tego mieli silną flotę (Pliniusz Stary uważał, że Etruskowie wynaleźli kotwicę).
http://www.sciaga.pl/tekst/2848-3pochod ... wszystkie/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_etruska

- W 1 połowie III w. p.n.e. Rzym zdobywa etruskie miasto Volsinii. W latach 264-241 w Etrurii panuje spokój. Są dowody, że jeszcze na początku IV w. n.e. ludność Etrurii wysyłała przedstawicieli na igrzyska rozgrywane na terenie Volsinii.
http://www.sciaga.pl/tekst/2848-3-pocho ... wszystkie/

Znowu zbieżność dat.
W Polsce specjalistą ds Etrusków jest prof. Witold Dobrowolski, wysłałam do niego pytanie, mam nadzieję, że odpowie.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 11:34
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0

Bywa i tak...
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 13:53
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 15:23
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0

The truth is out there
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 15:51
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 17:35
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0
Bylem w Petrze, i ta najbardziej znana budowla owszem nosi nazwe Skarbiec, ale nazwa nadana zostala dosc pozno, w 19 wieku. Ludzie wtedy wierzyli ze w urnie nad wejsciem sa schowane skarby i tak nazwali. Miasto bylo zapomniane przez cos 1000 lat i przed odkryciem w 19 wieku bylo siedziba pustynnych rozbojnikow, stad legendy o ukrytych skarbach. Budowla miala albo robic wrazenie na przybylych, albo byla mauzoleum. Tam w srodku nic nie ma. Najpierw sie idzie dlugim waskim wawozem,i nagle wylania sie ow Skarbiec, robi niesamowite wrazenie, a tam w srodku jest tylko pusta jedna komnata, nic wiecej. Byloby idiotyzmem skladowac skarby miasta-stolicy blisko wejscia gdzie najlatwiej ograbic i nie ma zadnych zabezpieczen. Tyle ze ten wawoz jakim sie idzie to ma w niektorych miejscach i po 2 metry szerokosci i dotarcie zajmuje czasu.Dopiero od "Skarbca" idzie sa wawozem kawalek i dociera do dosc rozleglej przestrzeni ktora mozna by nazwac "centrum" i stamtad rozejsc sie do innych miejsc. Ten waski wawoz chronil miasto, ciezko bylo wejsc armia w takie cos i zlupic miasto.
Dalej w miescie sa rozne obiekty i miejsca gdzie by mozna bylo schowac skarby, jest tez El-Deir/Ad-Deir dosc podobny do Skarbca, ale wiekszy, wysoko w gorach, wejscie waskimi schodami gdzie obok sa przepascie jest trudne ale u szczytu warte wejscia, rozmiary El-Deir przytlaczaja, a to zostalo wyrzezbione w skalach, tak jest - wyrzezbione, ludzie wydaja sie mikroskopijni.

Szansa ze tam Etruskowie za "Skarbcem" mieli jakas komnate jest praktycznie zadna, mogli za to miec gdzies w jakiejs innej czesci miasta, gdzie mogly byc skladane dary, handel, miasto jest dosc spore.

The truth is out there
Ostatnio edytowano wtorek, 23 wrz 2014, 17:50 przez Argon, łącznie edytowano 2 razy
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 17:43
aleksandra137
Avatar użytkownika
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19
 
   
0
Myślę, że Etruskowie po prostu tam byli jako handlarze / pielgrzymi jak wiele innych narodowości. I to jest jedyny związek z tym miejscem.

Okazało sie, że prof. Witold Dobrowolski nie pracuje już w Muzeum Narodowym, ale dostałam do niego prywatny adres mailowy, mam nadzieję, że odpowie, czy ma jakąś wiedzę na ten temat.
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 18:00
zaciekawiony

reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 6 sty 2019, 17:57
 
   
0
W VI wieku n.e. Etruria była rzymską prowincją (dziś Toskania) i to już od sześciu wieków (Rzym podbił Etrusków w III wieku p.n.e).

Bywa i tak...
Re: ..... udowodnić zjawiska paranormalne.... Napisane: wtorek, 23 wrz 2014, 18:28
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37
 
   
0

The truth is out there
Strona 1 z 5 [ Posty: 138 ]

*1 2 3 4 5 >
Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Skocz do:  
Szukaj:
Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg
cron


wysyłanie...czekaj...


Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
upgraded by szczyglis /2017/ v. 3.13 | 22.12.2017 [ Dziennik zmian ]
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Strefa czasowa: UTC + 1
[ Time : 14.160s | 35 Queries | GZIP : Off ]