Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika ewah, Avatar użytkownika Zxc
2fb2f0e0ba95403f5dcd8f55d38866d6
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
2fb2f0e0ba95403f5dcd8f55d38866d6
Strona 1 z 2 [ Posty: 57 ]

*1 2 >

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 24 paź 2015, 16:01
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jeśli powielam temat, przepraszam-dawno mnie tu nie było.

Przypadki to ciekawa sprawa, ale teraz wykluczę to jako przypadek. Podczas przeglądania youtube, natrafiłam na ciekawy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=1DJ1O00eGH8

ma to związek z fragmentem z Apokalipsy św. Jana Smok i Niewiasta.

Cytuj:
Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
2 A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.

Sama ściągnęłam Stellarium, żeby to sprawdzić i faktycznie tak jest. Całe zjawisko zaczyna się 20 listopada 2016 czyli praktycznie za rok, będzie trwać 41 tygodni-do 23 września 2017 roku.
Do to jest 3,5 roku od ostatniej Tetriady jak się dowiedziałam.

od tamtego czasu ciągle wertuję rozdziały Apokalipsy, żeby szukać znaków, informacji na ten temat. Niby się słyszało, że Astrologia i Biblia to na pewno nie ma nic wspólnego, a tu wychodzi na to, że jednak ma i to bardzo dużo. W sumie co się dziwić-kiedyś ludzie opierali się na Gwiazdach planetach itd.

Skoro opisano takie zjawisko, musiało ono być wcześniej-pytanie kiedy?

Mam rozmyślania kto jest owym smokiem: kometa? jakiś sprzęt wojskowy? czy może statek obcych?

Sama już nie wiem od czego zacząć. Czuję, że powinnam szukać informacji, ale nie wiem co mi to da? Przecież i tak nie da się zwojować świata.

Mogę liczyć na Waszą pomocą?

ps. regularnie od pewnego czasu widzę na jawie i we śnie postać w białych szatach, która się modli. Nie widzę twarzy, bo jest zasłonięta kapturem. ma w reku taki typowy drewniany brązowy, krótki różaniec.

http://dewocjonalia-wadowice.pl/files/IMGP3797[2].jpg <- coś jak ten tylko ciemniejszy. Jak ma ta postać złożone ręce to krzyżyk opiera się o lewą rękę w okolicach nadgarstka.

Ostatnio, coraz więcej rzeczy na świecie pokazuje to, co spisane w Biblii...jeszcze na internecie czy na spacerach potrafię słyszeć:

Cytuj:
A to ktoś jeszcze wierzy w Boga?

Nie wiem czemu ludzie o tym zapominają. Kościół jaki mamy teraz...to nie kościół...przecież Jezus nie kazał nam modlić się do obrazów czy figurek...a teraz tak się robi przecież....

Patrząc na to wszystko coraz bardziej chcę oddać się całkowicie pod opiekę Maryi i Jezusa.

Nawet jak Coś/Ktoś mnie nachodził to uciekał słysząc Zdrowaś Mario.

Nie chcę też siedzieć bezczynnie i nic nie robić. Coś mi mówi, żeby w wolnej chwili szukać odpowiedzi. Już od bardzo dawna czuję przed czyms strach, czekam na coś. Ludzie z mojego otoczenia, nie wszyscy niestety, też cos zaczynają czuć. Jeśli można to tak nazwac. Nawet moja mama, która boi się tych tematów zaczęła zwracać na to uwagę, moje babcie, ba nawet mój brat i troszkę dziadek.

Po prostu...zaczynam się bać, że wszystko nagle się popsuje i nie zostanie nic...
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 24 paź 2015, 17:40
Luna
reputacja neutralna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 18 gru 2017, 18:27

0
U mnie w kościele jest figura Matki Boskiej na tle nieba z gwiazdami i w ręce ma taki wlasnie różaniec o którym mówisz, w Polsce jest bardzo duży kult Maryjny i uwazana jest za Matke nieba i ziemi.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 24 paź 2015, 19:32
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
Jak widac prorocy konca swiata sa nadal aktywni. Wlasnie miesiac temu zdazyl sie kolejny koniec swiata- jakas asteroida miala w Ziemie uderzyc ktora "NASA ukrywa"

Wiec po obejrzeniu tego filmikii reklamie programu Stellarioum powiem tak: Niewiasta czyli zodiakalnie "Panna" z Ksiezycem pod stopami mogla sie zdarzyc miesiac temu. Dd 23 sierpnia do 23 wrzesnia mniej wiecej. Ksiezyc robi rundke wokol Ziemi w mniej niz miesiac, trzeba by popatrzec gdzie sie znajduje, czy pod stopami czy gdzie indziej, Merkury i Wenus beda tuz obok, pare jasniejszych stalych gwiazd da sie dobrac z okolicznych gwiazdozbiorow, plus jakies planety z okolicy jak sie trafia.
Tylko jest jedna rzecz ze owej "niewiasty" nie da sie zauzwazyc - BO TO BEDZIE DZIEN!!!
Slonce jak wstepuje w jakis znak Zodiaku, to jest dzien!!! a nie noc!!!
znaku Panny i okolicznych gwiazdozbiorow nie da sie ogladac od lipca do listopada mniej wiecej. Bo wschodza razem ze Sloncem i zachodza.
A to ze w tym filmiku inne planety sa w niemal prostej lini to nic nie znaczy.
Tez przed rokiem 2000 sie martwilem, ze planety w jednej lini to jakies przeciazenie grawitacyjne, i to moze szkodzic Ziemi, nic takiego nie bylo, nic sie nie stalo w roku 2000.
Tak samo w 2012 jak straszyl Patryk Geryl.

Cytuj:
Patrząc na to wszystko coraz bardziej chcę oddać się całkowicie pod opiekę Maryi i Jezusa.

Pomysl bardzo dobry, tylko ze w praktyce musisz zrezygnowac z wszelkich grzechow, wiec jest to bardzo trudne odciac sie od tego co jest zle, a przyjemne.

Powiem ze ja sam czuje to co Ty czujesz, jakies zagrozenie, od lat, widze ze ludzkosc ma coraz gorzej, to co sie ma w pracy, koszty zycia, itp ida coraz gorzej, normalnym ludziom, uczciwym jest coraz gorzej, ale konca swiata, jakichs objawien, niestety nie bedzie.

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 24 paź 2015, 21:14
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Argon sama to sprawdzałam. Chodzi o konkretnie ułożenie gwiazd.

Regularnie zarówno Słońce będzie nad głową Panny, a Księżyc u jej stóp a nad jej głową dwanaście gwiazd-czyli Znak Zodiaku Lwa oraz 3 Planety, zaś Jowisz będzie w Jej "łonie".

Odpal sobie Stellarium i sam sprawdź. Sprawdzałam nie raz, na różnych datach w tym programie jak to wygląda-nawet jeśli Jowisz był w Pannie, a Księżyc pod jej stopami, to nigdy nie miała nad głową 12 gwiazd, ani Słońca nad swoją głową.

W 2012 roku coś się zmieniło. Tylko ślepcy tego nie dostrzegli.

Maryja i Jezus wiedzą, jestem pewna, że jako człowiek będę błądzić. Pozwolą mi robić błędy, a to błędy uczą nas jak się doskonalić. Na pewno by chcieli abym była sobą. Nie da się całkiem uciec od złego i robić tylko dobro. My ludzie, musimy od czasu do czasu zrobić coś złego-nie mówię tu o zabijaniu, czy gwałceniu, ale inaczej się nie nauczymy przepraszać, czym są wyrzuty sumienia. Chcę po prostu, by Maryja była moją matką, która od czasu do czasu da po uszach, ale zawsze znajdę schronienie w Jej ramionach. Zaś Jezus bratem, jeśli mogę tak to nazwać, który też da po uszach, ale zawsze wysłucha i pomoże.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 07:23
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 18 gru 2017, 16:06

0
Cytuj:
Maryja i Jezus wiedzą, jestem pewna, że jako człowiek będę błądzić. Pozwolą mi robić błędy, a to błędy uczą nas jak się doskonalić. Na pewno by chcieli abym była sobą. Nie da się całkiem uciec od złego i robić tylko dobro. My ludzie, musimy od czasu do czasu zrobić coś złego-nie mówię tu o zabijaniu, czy gwałceniu, ale inaczej się nie nauczymy przepraszać, czym są wyrzuty sumienia. Chcę po prostu, by Maryja była moją matką, która od czasu do czasu da po uszach, ale zawsze znajdę schronienie w Jej ramionach. Zaś Jezus bratem, jeśli mogę tak to nazwać, który też da po uszach, ale zawsze wysłucha i pomoże.

Cudowne :) ... kieruj sie głosem swojego serca.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 10:32
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Diablicka napisał(a):
Argon sama to sprawdzałam. Chodzi o konkretnie ułożenie gwiazd.

Regularnie zarówno Słońce będzie nad głową Panny, a Księżyc u jej stóp a nad jej głową dwanaście gwiazd-czyli Znak Zodiaku Lwa oraz 3 Planety, zaś Jowisz będzie w Jej "łonie".

Odpal sobie Stellarium i sam sprawdź. Sprawdzałam nie raz, na różnych datach w tym programie jak to wygląda-nawet jeśli Jowisz był w Pannie, a Księżyc pod jej stopami, to nigdy nie miała nad głową 12 gwiazd, ani Słońca nad swoją głową.

Wlasnie sprawdzilem i widze ze autor to kolejny prorok straszacy koncem swiata.
Trzeba miec pojecie o astronomii i wtedy sie okaze, ze ow unikalny uklad planet wcael nie jest taki unikalny.
Slonce jest co roku nad glowa Panny, Ksiezyc 12 razy w roku pod stopami Panny, i rzecz jasna wtedy kiedy Slonce jest w Pannie, Ksiezyc tez sie wtedy znajdzie pod stopami, do tego Wenus i Merkury. Jowisz raz na 12 lat.

23.09.2017 wygladac to bedzie tak:

Obrazek

Slonce zatem nie jest nad glowa Panny, Ksiezyc nie pod nogami ale obok, i Jowisz nie jest w lonie Panny ale tez obok.
Lepiej nie bedzie bo takie orbity planety maja.

Miesiac temu wygladalo to tak:

Obrazek

Tez Slonce stalo kolo glowy Panny, Ksiezyc obok stop, Merkury byl w poblizu lona, Jowisz nad glowa i tam wyzej Mars i Wenus.Czerwone linie to orbity planet po jakich sie poruszaja

a po zabawie z programem, uzyskalem taki efekt:
Obrazek

Ladnie widac jak mielismy "unikalny" uklad - nad glowa Panny jest Slonce, pod stopami Ksiezyc, obok Merkury, a wyzej nad glowa 3 planety, da sie dobrac gwiazdy z gwiazdozbiory Lwa

w 2005 wygladalo to tak:
Obrazek
Wenus doszla do lona Panny, a w astrologii to planeta odpowiadajaca za milosci, plodnosc, ciaze.

w 1993 tez to podobnie wygladalo:

Obrazek

wystarczy tam sobie ustawic date na wrzesnien, i zmnieniac rok jedynie, wtedy zawsze sie trafil uklad ze Slonce bedzie kolo glowy Panny, zawsze bedzie gdzies obok Merkury i Wenus, zawsze sie trafi Ksiezyc i to obok stop Panny, jedynie Jowisz bedzie tam co okolo 12 lat.
Cytuj:
W 2012 roku coś się zmieniło. Tylko ślepcy tego nie dostrzegli.

Mialem nadzieje, ze ludzie przestana wierzyc takim cwaniaczkom jak Patryk Geryl, co to znalezli "unikalne" uklady na niebie, przepowiednie, zrobili majatek na sprzedazy bunkrow ale jak widac nic sie nie zmienilo. Miesiac temu tez byl koniec swiata i kolejny ma byc w listopadzie.

The truth is out there
Ostatnio edytowano niedziela, 25 paź 2015, 11:40 przez Argon, łącznie edytowano 3 razy
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 10:56
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
a co dopiero 11 wrzesnia 2037, pamietna data, Sobieski przybyl pod Weiden, Osama Bin Laden dokonal zamachu na WTC, Slonce nad glowa Panny, Saturn tez,Merkury w koniunkcji z najjasniejsza gwiazda Lwa, Ksiezy, UWAGA Ksiezyc praktycznie w lonie Panny, Wenus juz przeszla, 13 wrzesnia Ksiezyc bedzie juz pod stopami Panny

Obrazek

za to 11 wrzesnia 2040 bedziemy miec ladny uklad, wszystko bedzie w Pannie, Slonce nad glowa, Ksiezyc pod Stopami, cala reszta planet w Pannie, starozytni astrolodzy orzekliby ze to niebywaly znak, w sierpniu daloby sie na sile z tych szybszych planet zrobic korone nad glowa Panny.

Obrazek

12 wrzesnia 1801 znow Slonce stalo nad glowa, Ksiezyc obok stop, obok Ksiezyca Neptun, nad glowa Merkury, Wenus, Jowisz, Saturn, zas Uran i Mars w ramieniu. Jedyne co sie wydarzylo tego dnia w kalendarzu to Gruzja stala sie rosyjska gubernia.

8 wrzesnia 1861 tez byly 4 planety nad glowa Panny, Slonce, Wenus blisko lona, Ksiezyc pdo stopami i nic specjalnego sie nie wydarzylo.
Takie uklady zdarzaly sie od zawsze i nic sie nie dzialo

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 13:36
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
A Ty znowu swoje...to co pokazujesz to jest co innego. Chodzi konkretnie o układ planet i gwiazd w tej kolejności jaki został wspomniany. To co pokfilmie.z są, to coś innego. Zawsze na siłę probujesz obalac tezy, jaki to jesteś madry. Ile razy muszę napisać, że chodzi o ten konkretny układ gwiazd? Znajdą mi dosłownie identyczny układ gwiazd, gdzie panna ma nad głową 12 gwiazd-lew oraz 3 planety Mars, Wenus i Merkury oraz Jowisza będącego 41 tygodni w znaku panny w jej "łonie". Chce byś znalazł TAKI SAM układ planet o jakim mowa w filmie. Znajdą mi taki. Ją nie potrafiła. A Jowisz jako najwieksza planeta układu słonecznego nazywana była planeta bogów lub inaczej Mesjaszem.

Zanim zaczniesz obalac teorię poczytać historię, znaczenie jakie dana planeta miała dla naszych przodków, bo kiedyś tylko sugerowali się gwiazdami i było o niebo madrzejsi od nas. Poza tym, jak pisalam owe zjawisko pojawia się po tetriadzie, dokładnie 3,5 roku po nim. Analizując Biblię, tyle ma trwać Wielki Ucisk. I może mi powiedziało, że nie ma ucisku? Owszem jest. Wojna wisi na włosku nawet nie sugerując się Biblią. Coś się zmienia, a tylko debile tego nie widzą. Wiszą to, co chcą widzieć.
Nie chodzi mi ofizyczbe zmiany, a psychiczne oraz aurą swiata-to się zaczęło zmieniać od pamiętnej daty. Jak ktoś jest na to ślepy, to jest to Jego problem. Zatracilismy to, co najważniejsze-hednosc z naturą. Nasi przodkowie tego nie zapomnieli i chcieli nam to przekazać. A Apokalipsa nie znaczy koniec świata a objawienie, odsloniecie. Czas zacząć wracać do korzeni, bo inaczej zatraciły się we wszystkich sztuczności ach. Jak zabraknie tego co mamy teraz, połowa świata wyginięciem, bo sobie nie poradzi.

Ludzie maja głupie myślenie, że Apokalipsa to koniec permanentny, kataklizm. Nie tu chodzi o stan umysły i naszego podejścia do natury. Niektórzy muszą do tego dorosnąć, ale inni wolą trwać w swojej naiwności i tonąć w swoich rajcjach, nawet jeśli takowej nie maja.

Coś się zmienia, albo do tego dojrzejemy, albo będziemy glupcami. To, że są fałszywi prorocy, to norma, byli tacy, sa i beda, ale MAMY swój rozum i mamy z niego korzystać.
Ją nim wrzuciła temat wszystko przestudiował dokładnie. Taki konkretny układ gwiazd, pojawia się bardzo rzadko, zwłaszcza kolejność następowania po sobie tych zjawisk.

Dlatego, następnym razem sprawdź dokładnie tezę, o której się rozmawia, bo to co pokazales nijak ma się do tego, co zostało zamieszczone w filmie

I tak, oczywiście zaraz będzie, że jestem ta nie dobra. Tylko za nim ktokolwiek to napisze, niech przemysłu dwa razy swoje słowa.

Sorrasy za literowki, ale pisze z telefonu
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 14:10
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Miesiac temu byly tam 3 planety + 9 najjasniejszych gwiazd Lwa, albo 12 gwiazd Lwa plus 3 planety, 15 wrzesnia 2015 roku
Gwiazdy sa nieruchome na niebie i zawsze Panna bedzie miec nad glowa Lwa, poruszaja sie tylko planety. Kazdego wrzesnia jest tam Slonce i mozna znalezc dzien w ktorym Slonce bedzie nad glowa a Ksiezyc pod stopami, do tego zawsze w poblizu sie znajdzie Merkury i Wenus, bo one nie oddalaja sie od Slonca. Troche rzadziej ale tez sie znajdzie np Mars, Jowisz i Saturn, ja znalazlem nawet Neptuna.

Tylko jedna rzecz - tego sie nie da zobaczyc, bo oslepia Slonce, to wszystko jest "widoczne" w dzien

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 17:33
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Ale dalej nie pokazałeś mi czy znalazłeś dokładnie to konkretne wydarzenie astrologiczne. Chcę, żebyś mi znalazł Jowisza w Pannie (przy okazji włącz sobie w Stellarium granice gwiazdozbiorów) + 12 Gwiazd.

Owszem, może i było nad jej głową 12 gwiazd, ale czy był w niej Jowisz?

Od kiedy pamiętam to mówiono mi, że Lew ma 9 Gwiazd nie 12.
http://gwiazdozbiory.eulersoft.com.pl/Leo.html

Swoją drogą wiem, że Gwiazdozbiory się nie ruszają. Nie rób ze mnie idiotki...

Może jak wrzucę screeny z owego zdarzenia astrologicznego w końcu zrozumiesz o co mi chodzi...

http://tnij.org/43q5ncu (I-VI miesiąc)
http://tnij.org/gsqhst7 (VII-X miesiąc)

ps. Żeby było jeszcze zabawniej-23.09.2017 to sobota- dzień Szabatu. No chyba większego zbiegu okoliczności to naprawdę już być nie może.

ps. II nie chciało mi się włączać granic gwiazdozbiorów.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 21:25
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Diablicka doszukujesz się rzeczy tam gdzie ich nie ma. Czemu akurat Jowisz ma być w Pannie? IMO lepszą kandydatką jest Wenus, tylko Księżyc i Słońce są jaśniejsze od niej. Poza tym co to za znak kiedy go nie widać? Przecież znaki końca świata mają być widocznie, a nie można je sobie zasymulować w stellarium. Dla mnie to b. naciągana teoria.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: niedziela, 25 paź 2015, 22:04
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Bo to jest naciagana teoria.
Autor filmiku tak sobie dopasowal owa Niewiasta, ze to Panna, Lew to 9 gwiazd do tego wienca ma dojsc jeszcze 3 planety. Jowisz ma zdaje sie byc Mesjaszem, niby tam jego przesuniecie sie to ma oznaczac ciaze i porod. Ale co ma zydowski szabat do tego, ze to sobota 23.09.2017? Akurat w szabat Zydom nie wolno pracowac, z porodami i pogrzebami trzeba poczekac. Gdyby to byla niedziela to pewnie tez by to byl nadwyczajny dzien, tak samo jak piatek. Tez by sie znalazly powody, aby oglaszac ze to niezwykly zbieg okolicznosci.

Kiedys bardzo bliskiego kolege stracilem bo sie nasluchal sekciarskich glupot, cos porwalo mu reke z nozem i wbil w siebie, przezyl ale musial przejsc psychiatryk i nigdy juz nie bedzie normalny. Chodzilem po roznych kosciolkach, sektach i tam wszedzie bylo tak samo - straszenie koncem swiata, karami wiecznymi, ale oto jest guru co posiadl wszelkie rozumy i uchroni wiernych, oczywiscie nie za darmo te zbawienie, manipulowanie ludzmi co to sie nie znaja sie na fizyce ani astronomi a latwo daja sobie wmowic glupoty.Masa ludzi jak slyszy wiadomosci o huraganach, trzesieniach ziemi, wypadkach zaraz uwaza ze to znaki konca swiata.
Na ile moge z tym walcze. Od lat siedzialem w astronomi, troche zajmowalem sie astrologia urodzeniowa i nie kazda glupte mozna mi latwo wcisnac.

Cytuj:
Od kiedy pamiętam to mówiono mi, że Lew ma 9 Gwiazd nie 12.

A od kiedy ja czytalem ksiazki astronomiczne, to tam pisalo o tysiacach widocznych gwiazd na niebie, i tu jest lista gwaizd z gwazdozbioru Lwa:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gwi ... biorze_Lwa

Te ktore maja jasnosc wizualna mniej niz 6.0 sa widoczne ludzkim okiem. Jest ich wiecej jak 9, ale niech juz zostanie ten astrologiczny, starozytny rysunek 9 gwiazd i trzeba znalezc te 3 planety.

Cytuj:
Owszem, może i było nad jej głową 12 gwiazd, ale czy był w niej Jowisz?

Na fillmiku widac Jowisza nie w koronie ale przy lewym kolanie Panny, nad glowa jest Merkury, Wenus i Mars.Jesli odcinek od lona do kolana uwaza sie za odpowiedni to ok.

Ok, zajelo mi to kilka minut klikania, i jeszcze lepszy znalazlem, 5 wrzesnia 1293, Jowisz przy biodrach, Ksiezyc pod stopami, Merkury, Wenus i Mars w koronie:
Obrazek

tutaj kolejny, Merkury jest co prawda w ramieniu, ale jak Jowisz byl w kolanie i to bylo lono to odcinek jest tak samo dlugi jak ten sam do korony z ramienia

Obrazek

i kolejny:

Obrazek

i nastepny:

Obrazek

Zdarzaly sie zatem takie uklady ze Slonce bylo w Pannie, Jowisz gdzies w poblizu lona, Ksiezyc pod stopami, a w okolicy glowy Merkury, Wenus i Mars. Swietny programik, chyba zaczne montowac filmiki, i moze jakas kasa z reklam wplynie.
Najlepiej zeby naiwni nic nie mieli pojecia o astronomi, bo mi jeszcze zaczna wynajdywac identyczne uklady i sie pytac czemu to wtedy Mesjasz nie przyszedl. nie bede mial co odpowiedziec.

Poza tym moze odpowiesz jak ten znak ma byc widac na niebie, skoro wtedy nie bedzie widac gwiazdozbioru Panny ani okolicznych, z tego powodu ze tam bedzie Slonce i oslepi. Panne najlepiej sie oglada w marcu. Tylko wtedy tam Slonca nie bedzie.

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 30 paź 2015, 00:25
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Mancias ponieważ z tego co wyczytałam w książkach, popytałam znajomego studiującego fizykę z astrologią, TYLKO Jowisz, co jakiś czas, także w czasie tego konkretnego układu planet, wchodzi w Pannę dokładnie 41 tygodni-tyle co ciąża. To bardzo rzadkie zjawisko.
Do tego, jak pisałam wcześniej- Jowisz utożsamiany był z Mojżeszem-nazywano go Planetą Bogów-dlatego właśnie Jowisz, a nie Wenus.

Czytaj ze zrozumieniem proszę.

Argon, mówisz, że znasz się na astrologii czemu zatem opierasz się na prowizorycznym wizerunku gwiazd? Gwiazdozbiory nie mają wizerunku, na który Ty non stop się powołujesz. Co dla mnie jest co najmniej śmieszne. Żaden astrolog nie powoła się na wymyślony wizerunek gwiazdozbioru. Równie dobrze, Panna może wcale nie mieć taki obraz jaki ma-może jest odwrócona? Wiem też, że w innej kulturze, zapomniałam jakiej, ale powiązanej z Chrześcijaństwem Panna ma symbol Maryi Dziewicy.

Owszem jest wiele gwiazd w gwiazdozbiorach, ale mowa tu o gwiazdach tworzących ich "szkielet".

Wiesz czemu mówię o sobocie? Oryginalnie sobota była dniem wolnym od pracy, to w tym dniu Bóg zrobił sobie wolne od tworzenia świata. Dlatego jej nazwa pochodzi od sabatu. Tylko NASZ kościół katolicki zmienił ten dzień na niedzielę-i się pytam po jaką cholerę? Wiesz ile zmian wprowadził nasz kościół w Biblii? Bardzo dużo.

Znaki są cały czas widoczne. Trzeba je tylko dostrzec i usłyszeć. Popatrz na to, co się dzieje na świecie. Zobacz ilu jest fałszywych proroków, jak ludzie są zwodzeni przez religię-której duchowni pławią się w luksusie (z tego co wiem Jezus nie pławił się w luksusach). Budują kościoły budowle, a kiedyś kościół to byli ludzie. Co się z tym stało?

Arg, kurcze...żyjemy w takich czasach, a Ty tu piszesz, że nie da się tego zobaczyć? przy takim sprzęcie jaki mamy, to dzień nie stanowi problemu.
Kiedyś też ludzie obserwowali gwiazdy za dnia.

Szukacie namacalnych znaków. Biblii nie bierze się dosłownie. To jest przekaz, symbolika. Trzeba nauczyć się ją dostrzegać.
Jakby tak było to bestia, o której mowa, musiałaby się ujawnić. Byśmy ją widzieli w formie takiej, jakiej zapisane zostało na kartkach Biblii.

Boga tez nigdy nikt nie widział, a jest. Ludzie wierzą w Niego. Wiedzą, że istnieje. Także to samo jest ze znakami. Jak uwierzymy to je zobaczymy.

W tamtych czasach ludzie kierowali się układem gwiazd. Nawet kapłani wykorzystywali motyw astrologii przeciwko ludziom.

Nie wiem jak Wy, ale ja jak tylko będę miała większy przypływ gotówki idę po różaniec i będę się modlić.

Jak nie będzie Kary Boskiej to dobrze, a jak będzie to przynajmniej umrę wiedząc, że próbowałam iść za tym, co mi podpowiadało serce, rozum i słowami Jezusa i Boga i wsparciem Maryi, o ile takowe w ogóle mam...
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 30 paź 2015, 01:56
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 18 gru 2017, 16:47

0
Diablicka,
Jeśli Ty naprawdę wierzysz w tą bajkę o końcu świata, to myślę, że Argon nie przekona Cię żadnym argumentem, nawet jakby Ci przed nos wyłożył wszystkie astronomiczne książki świata. Kobieto, to jest bujda na resorach, nie będzie żadnego końca świata, więc możesz sobie zaoszczędzić na tym różańcu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 30 paź 2015, 20:21
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Diablicka napisał(a):
Mancias ponieważ z tego co wyczytałam w książkach, popytałam znajomego studiującego fizykę z astrologią, TYLKO Jowisz, co jakiś czas, także w czasie tego konkretnego układu planet, wchodzi w Pannę dokładnie 41 tygodni-tyle co ciąża. To bardzo rzadkie zjawisko.

W takim razie poprosze uruchom Stellarium, ustaw date na 10-8-2016 i obserwuj Jowisza, az do 13-11-2017, podlicz czas, ile to tygodni i daj znac ile ten Jowisz byl w Pannie

Cytuj:
Argon, mówisz, że znasz się na astrologii czemu zatem opierasz się na prowizorycznym wizerunku gwiazd? Gwiazdozbiory nie mają wizerunku, na który Ty non stop się powołujesz.

Ja sie nie opieram ani nie powoluje, za to powoluje sie autor tego filmiku, na ktorego sie powolujesz i tak silnie wierzysz. To jest tylko grupa gwiazd, ktorym w staroyztnosci ktos przypisal mitologie , polaczyl liniami i nazwal. W Indiach, Chinach, byly inne nazwy tych gwiazdozbiorow.
Ten autor wymyslil, ze pasuje przepowiednia z Apokalipsy, iz pokaze sie
Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. 2 A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.

Dopasowal sobie, do Panny, ze obok jest Lew, i tam jest 9 glownych gwiazd, dobral sobie 3 planety i niby wyszlo. Tylko ze zadnej Panny na niebei nei widac, Lew to bardziej kojarzy sie z zelazkiem, to sa tylko umowne linie, a nie konkretne ksztalty. Do tego Lew z 9 gwiazd, jest bez przedniej lapy gdzie jest 10 gwiazda a takie rysunki tez sa:
Obrazek

Wtedy moz dobr tylko 2 planety, takie uklady zdarzaja sie prawie o roku i zaden Mesjasz nie przychodzi. Poprzednio wspomnianych jeszcze znalazlem kilka wiecej, wiec Mesjasz nie przyszedl, z jakiej racji teraz przyjdzie???

Autor kombinuje, ze jednak sie pokaze, tylko jak to ludzie zobacza. Na naszej szerokosci geograficznej ekliptyka jest blisko horyzontu, Slonce, Ksiezyc, planety przesuwaja sie na lini wschod-zachod, Panna tez. Lezy a nie stoi.

Polecam, przestawic sie na rownik, i miejsce lokalizacji wybrac dlugosc i szerokosc geograficzna 0 i 0. Wtedy w dacie 23-9-2017, i jakis horyzont. Wtedy przed 6 rano, wzejdzie Regulus, ponizej w rownej lini Wenus, Mars, Merkury, o 6 rano Slonce i juz Panny w tym Sloncy nie da sie obejrzec. Ksiezyc obok stop Panny pokaze sie kolo 8 rano.
Tylko co z tego, jesli tak pionowo to da sie zoabczyc jedynie na rowniku? I do tego Slonce tam bedzie to co sie zobaczy?

Cytuj:
Arg, kurcze...żyjemy w takich czasach, a Ty tu piszesz, że nie da się tego zobaczyć? przy takim sprzęcie jaki mamy, to dzień nie stanowi problemu.
Kiedyś też ludzie obserwowali gwiazdy za dnia.

To moze opisz te sprzety dzieki jakim sie to da w dzien zobaczyc, jakie to filtry wytna swiatlo sloneczne i w poblizu Slonca bedzie mozna obserwowac obiekty o wiele slabsze, ale ich filtry nie oslabia. z kosmosu da sie owszem ale czym z Ziemi?
Poza tym co to za znak dany ludziom jak go trzeba wypatrywac przez jakies sprzety?

Cytuj:
Wiesz czemu mówię o sobocie? Oryginalnie sobota była dniem wolnym od pracy, to w tym dniu Bóg zrobił sobie wolne od tworzenia świata. Dlatego jej nazwa pochodzi od sabatu. Tylko NASZ kościół katolicki zmienił ten dzień na niedzielę-i się pytam po jaką cholerę? Wiesz ile zmian wprowadził nasz kościół w Biblii? Bardzo dużo.

W niedziele Jezus zmartwychwstak i to rownie dobry dzien jak sobota, i tez mozna sobie to tlumaczyc jakie to wyjatkowe, bo pojawi sie w dzien swojego zmartwychwstania, rownie dobry jest piatek, bo wtedy umarl, pasowaloby zeby sie tez odrodzil w ten dzien, co za niesamowity zbieg okolicznosci.

Aha, Zydom, zaleca sie nie rodzic sie, ani nie umierac w szabas, bo nie ma komu przy tym pracowac, a tu nieczystosc na szabas, mocno nie wskazana.

Cytuj:
Znaki są cały czas widoczne. Trzeba je tylko dostrzec i usłyszeć. Popatrz na to, co się dzieje na świecie. Zobacz ilu jest fałszywych proroków, jak ludzie są zwodzeni przez religię-której duchowni pławią się w luksusie (z tego co wiem Jezus nie pławił się w luksusach). Budują kościoły budowle, a kiedyś kościół to byli ludzie. Co się z tym stało?

Stad ja nie wierze zadnym skeciarzom, przepowiadaczy konca swiata bylo masa, tez powolywali sie na znaki, na sile dopasowywali obecne wydarzenai do slow biblijnych, jakie to zepsucie, upadek, koniec czasow, i standadrowe powiedzenie: "Bog pieniedzy nie potrzebuje, ale rachunek za prad w kosciele oplacic trzeba" i 10% dochodu oddac na kosciolek jak to uslyszalem o mormonow, adweneystow i jeszcze gdzies indziej. Wszedzie bylo te same pranie mozgu, w tym roku jzu odprawilem paru jehowych, 2 mormonow, sasiadke z jakiegos nowego kosciolka tego i owego, i jeszcze bliska przyjaciolka wpakowala sie w jakis nowy kosciolek, gdzie tez ja przekonywali do bliskiego konca swiata, ale obiecali zbawienie jak sie zapisze, rachunek za prad w kosciolku zaplacic przeciez trzeba.
Jak zwykle manipulowanie ludzmi

Autor tego filmiku tez tak sobie dopasowuje.
Ja przynajmniej znalazlem lepsze miejsce na Ziemi, skad by Panna ladnie pionowo wyszla zza horyzontu, a nie poziomo jako to ma miejsce daleko od rownika

Cytuj:
Jak nie będzie Kary Boskiej to dobrze, a jak będzie to przynajmniej umrę wiedząc, że próbowałam iść za tym, co mi podpowiadało serce, rozum i słowami Jezusa i Boga i wsparciem Maryi, o ile takowe w ogóle mam...

Idea szlachetna. Popieram. Tylko, ze tu trzeba sie odciac od tego co zrodlem grzechu, poczytac Nowy Testament, co tam potepione, i od tego sie odciac, nie dawac czarnemu pozywki

Cytuj:
nie będzie żadnego końca świata,

Nasza planeta przeszla kilka kataklizmow, ktore byly koncem swiata dla organizmow zamieszkujacych tamte czasy. Pare razy przylozyla wielka asteroida, i skonczylo sie wielkim wymieraniem. Wybuchy superwulkanow tez mocno zdziesiatkowaly zycie na Ziemi. Ostatecznie, moga przyleciec jacys zli obcy, i sceny jak z Dnia Niepodlegosci mozemy zobaczyc. Nasza technologia na nic, zeby sie obronic.

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 31 paź 2015, 20:03
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Diablicka napisał(a):
Mancias ponieważ z tego co wyczytałam w książkach, popytałam znajomego studiującego fizykę z astrologią,

A mogę się zapytać gdzie się studiuje fizykę z astrologią? Jestem bardzo ciekawy, bo sam kończyłem tylko samą fizykę, a myślę nad rozszerzeniem swojej wiedzy.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 31 paź 2015, 20:09
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
mancias napisał(a):
Diablicka napisał(a):
Mancias ponieważ z tego co wyczytałam w książkach, popytałam znajomego studiującego fizykę z astrologią,

A mogę się zapytać gdzie się studiuje fizykę z astrologią? Jestem bardzo ciekawy, bo sam kończyłem tylko samą fizykę, a myślę nad rozszerzeniem swojej wiedzy.

Na jakiejs prywatnej sorbonie za kase

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: sobota, 31 paź 2015, 20:23
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Argon napisał(a):
mancias napisał(a):
Diablicka napisał(a):

Na jakiejs prywatnej sorbonie za kase

No ja myślę, że nawet na prywatnych sorbonach ciężko będzie znaleźć taki kierunek :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 15 lut 2016, 13:59
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Poniewaz Diuablicka w sasiednim watku wspomniala w screenach w jakie ja nie wierze, i koniec swiata ma byc 23 wrzesnia 2017, bo tak jakis "prorok" wyczytal ze Stellarium, dopasowal do Apokalipsy, o tej Niewiasta bedzie obleczona w Slonce i miec Ksiezyc pod stapoami a nad glowa wieniec z gwiazd dwunastu

wiec jak juz Slonce tego dnia wzejdzie, i Ksiezyc to bedzie musiala byc godzina okolo 10.30 zeby Ksiezyc wzszedl, widok bedzie taki:

Obrazek

Widzicie tam gdzies Panne obleczona w Slonce? Widzieliscie jakies gwiazdy i Ksiezyc tak 10-11 rano???

Dopiero jak sie usunie w Stellarium blask swiatala slonecznego, atmosfere to zobaczymy taki widok:
Obrazek

Widzicie tam Panne obleczona w Slonce z wiencem gwiazd 12?

To teraz dorysujemy gwiazdozbiory:

Obrazek

Panna bedzie na lezaco do poludnia tego dnia, a potem glowa bedzie w dole a Ksiezyc w gorze. No chyba ze jestesmy na rowniku, wtedy do poludnia Panna bedzie pionowo, a potem bedzie glowa w dol
Obrazek

Poczekamy sobie zatem, ciekaw jestem co ow sekciarz powie 24 wrzesnia 2017 roku. co Diablicka o tym myslisz? co powie jak nic sie nie stanie? "Pomylil sie w obliczeniach"? Kolejny co sie pomylil?

The truth is out there
Ostatnio edytowano poniedziałek, 15 lut 2016, 14:12 przez Argon, łącznie edytowano 1 raz
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 15 lut 2016, 14:06
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 18 gru 2017, 18:34

0
A wrzuć jeszcze w tło gwiazdozbiory.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 16 lut 2016, 13:14
Diablicka
reputacja neutralna
Doświadczony Astronauta
Ostatnio widziany(a):
-

0
Arguś mogę się zacząć z Ciebie śmiać? Dlaczego PRZEINACZASZ moje słowa i mnie nimi atakujesz?

Założyłam tamten wątek, ponieważ zauważyłam opisane, BYĆ może zjawisko astrologiczne-można o tym poczytać na Internecie, w książkach o astrologii, głównie o planecie Jowisz-bo to tej planety głównie dotyczy zjawisko wejścia w pannę-a przy okazji pojawia się koniunkcja trzech innych planet.
Dla mnie Biblia nie jest tanią książką tylko czymś ważnym-postanowiłam to sprawdzić w Stellarium gdyż NIE POSIADAM teleskopu. Dzięki niemu owe zjawisko mogłabym obejrzeć bez problemu, posiadając odpowiednie filtry. Nie mówiłam nic, w stylu, że na pewno się wydarzy coś złego. Chciałam wiedzieć co WY o tym myślicie, czy to naprawdę TYLKO zbieg okoliczności czy może jednak nie.
Mało tego owe zjawisko zaczyna się w tym roku, jest dla mnie czymś interesującym jako osoby zainteresowanej astrologią. Poza tym owe zjawisko pojawia się rono 3,5 roku po ostatniej tetriadzie-nawiązując do Biblii po ostatnim Krwawych Księżycu ma trwać Wielki Ucisk trwający 3,5 roku.
Nic nie jest wziętę z dypy jak to uważa Arg.

Stefan jak jesteś ciekawy o czym mówię zerknij w Apokalipsę Św. Jana. W tej chwili nie mam jak, ale potem mogę CI podeslać konkretne fragmenty.

A Arg niech lepiej dwa razy zastanowi się co napisze, bo jeszcze jeden taki Twój numer, w którym próbujesz mnie atakować i zgłoszę skargę, za Twoje chamskie ataki wobec mnie oraz udowodnienie, że jestem jakąś sekciarą, idiotką i kretynką, która po prostu szuka TYLKO powiązań Biblii z astrologią.

Skoro Ci to tak przeszkadza, może jesteś opętany albo niewdzony skoro tak atakujesz kogoś wierzącego?
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 16 lut 2016, 13:58
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Nie mam stellarium na kompie, Argon, a mógłbyś się trochę pobawić i zobaczyć, czy taki układ wystąpi - tzn Słońce w centrum Panny, a Księżyc pod stopami?

Poza tym, na zamieszczonym obrazku niezły układ się zrobił - Wenus, Mars, Merkury, Słońce, Jowisz, Księżyc w jednej linii.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 16 lut 2016, 16:12
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
stefan12 napisał(a):
Poza tym, na zamieszczonym obrazku niezły układ się zrobił - Wenus, Mars, Merkury, Słońce, Jowisz, Księżyc w jednej linii.

Dlatego, że planety, Słońće oraz Księżyc poruszają się na niebie po jednym łuku nazywanym ekliptyką. Jeśli rzutuje się ten łuk na ekran monitora to wydaje się, że leżą w linii prostej.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 16 lut 2016, 19:21
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
stefan12 napisał(a):
Nie mam stellarium na kompie, Argon, a mógłbyś się trochę pobawić i zobaczyć, czy taki układ wystąpi - tzn Słońce w centrum Panny, a Księżyc pod stopami?

Nie jest to nic nadzwyczajnego. Tak zawsze bylo. To jest plaszczyzna po jakiej poruszaja sie planety na niebie, one zawsze sa w poblizu ekliptyki. Teraz te czerwone linie to ich orbity po jakich sie poruszaja

Obrazek

Uklad taki ze Slonce w srodku Panny a Ksiezyc pod stopami zawsze kiedys wystapi, tylko czego ma to dowodzic? 23 pazdziernika 2017 Slonce bedzie na poziomie "kolan" Panny a Ksiezyc znow wroci pod stopy, Merkury i Wenus przysuna sie blizej glowy.

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 16 lut 2016, 19:41
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Diablicka napisał(a):
Arguś mogę się zacząć z Ciebie śmiać? Dlaczego PRZEINACZASZ moje słowa i mnie nimi atakujesz?

Nie przeinaczam tylko odpowiadam.
Smiac sie mozesz, a ja ubolewam nad glupota ludzi, ktorzy proboja brac sie za fizyke, nieczytajac ani jednej ksiazki z fizyki a potepym oglaszaja niedorzeczne bzdury. Smiac to ja sie bede 24 wrzesnia 2017 i zapyutam sie jak tam bylo widac owa Niewiaste obleczona w Slonce, z Ksiezycem pod stopami i wiencem gwiazd dwunastu. Bo bedzie to widac jak na zrzucie ekranu pierwszym powyzej. W dzien to sie sie widzi Slonce na niebie a nie gwiazdy czy planety.
Zapewne sw Jan zapomnial dodac w Apokalipsie ze trzeba bedzie w Stellarium usunac atmosfere, blask swiatla slonecznego, dorysowac linie mitycznych gwiazdozbiorow aby kontury tej Panny bylo widac, i najlepiej na rowniko wtedy przed poludniem Panna jeszcze bedzie stac pionowo, bo po poludniu jzu bedzi eglowa w dol ku zachodowi.

Cytuj:
Założyłam tamten wątek, ponieważ zauważyłam opisane, BYĆ może zjawisko astrologiczne

byc moze??? teraz to jest "byc moze" a z taka zaciekloscia bronisz swojej racji, tylko nie mozesz przebolec ze tej racji nie masz. Wykazujesz sie zerowa wiedza i nie porobojesz sobie poczytac rzetelnych informacji. Zaczytujesz sie za to informacjami produkowanymi przez skety konca swiata, gdzie nikt do zadnej ksiazki z fizyki nie zajrzal a produkuje rozne tam pseudoteorie. Widac to we wszytmim co piszesz

Cytuj:
Dla mnie Biblia nie jest tanią książką tylko czymś ważnym-postanowiłam to sprawdzić w Stellarium gdyż NIE POSIADAM teleskopu. Dzięki niemu owe zjawisko mogłabym obejrzeć bez problemu, posiadając odpowiednie filtry.

Znowu nie masz pojecia o czym piszesz. Przez teleskop nie zoabczysz caletgo gwiazdozbioru Panny, bo to urzadzenia powiekszajace wybrany obraz. Widzi sie bardzo maly wycinek nieba. Poza tym ktore to filtry wyltumia blask swiatla slonecznego a zostawia blask gwiazd/planet? Chetnie sie z nimi zapoznam.

Cytuj:
Nie mówiłam nic, w stylu, że na pewno się wydarzy coś złego. Chciałam wiedzieć co WY o tym myślicie, czy to naprawdę TYLKO zbieg okoliczności czy może jednak nie.

Myslimy to co opisalismy - bedzie widac Slonce na niebie a nie zadna niewiaste obleczona w Slonce i wieniec gwiazd dwunastu

Cytuj:
Skoro Ci to tak przeszkadza, może jesteś opętany albo niewdzony skoro tak atakujesz kogoś wierzącego?

Ja tez jestem mocno wierzacy, modlacy sie i zatem jak mnie atakujesz to pewnie nawiedzona przez zlego ducha jestes. Jak ktos zyl bardzo grzesznie, sprzecznie z naukami biblijnymi to jest to bardzo mozliwe

Nie atakuje Cie za wiare, bo mnie cieszy ze jest ktos wierzacy, tylko prostuje te glupoty jakie wypisujesz tu w paru watkach, bo one nic nie maja z nauka wspolnego.

The truth is out there
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 16 lut 2016, 19:47
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 18 gru 2017, 16:06

0
Argon, spokojniej please :)
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 18 lut 2016, 12:41
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Argon napisał(a):
stefan12 napisał(a):

Nie jest to nic nadzwyczajnego. Tak zawsze bylo. To jest plaszczyzna po jakiej poruszaja sie planety na niebie, one zawsze sa w poblizu ekliptyki. Teraz te czerwone linie to ich orbity po jakich sie poruszaja

Chyba nie całkiem zwyczajny taki układ.
Obraz został wygenerowany z punktu widzenia obserwatora patrzącęgo w danym kierunku, więc zgrupowanie wszystkich tych planet w niewielkim kącie nie wydaje mi się zwyczajnym układem.
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 18 lut 2016, 13:57
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
stefan12 napisał(a):
Argon napisał(a):
stefan12 napisał(a):

Chyba nie całkiem zwyczajny taki układ.
Obraz został wygenerowany z punktu widzenia obserwatora patrzącęgo w danym kierunku, więc zgrupowanie wszystkich tych planet w niewielkim kącie nie wydaje mi się zwyczajnym układem.
A co niby w tym dziwnego? Dwie to planety wewnętrzne, zatem pozostają zawsze w pobliżu Słońca, do tego dwie inne planety zewnętrzne, które około raz do roku znajdują się w linii wzroku ze Słońcem. Jako ciekawostkę powiem, że skoro 4 planety są w tej części nieba, to pozostałe 4 są w pozostałej części sfery niebieskiej! :P
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 18 lut 2016, 15:39
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
mancias napisał(a):
A co niby w tym dziwnego? Dwie to planety wewnętrzne, zatem pozostają zawsze w pobliżu Słońca, do tego dwie inne planety zewnętrzne, które około raz do roku znajdują się w linii wzroku ze Słońcem.

Dokładnie.
Planety znajdujące się blisko Słońca zawsze z perspektywny obserwatora na Ziemi będą blisko Słońca i bardzo często ustawione po linii - wynika to z odległości oraz tego, że one zapiep...ają po orbicie, więc taki układ zdarza się co chwilę. Bardziej oddalone od Słońca planety będą wchodzić w takie ustawienie coraz rzadziej, bo orbity są coraz dłuższe, ale nie jest to nic wyjątkowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Astrologia a Biblia Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 18 lut 2016, 15:55
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):

0
Ale to nie musi być coś wyjątkowego.
Ten alegoryczny opis może po prostu odzwierciedlać układ planet i gwiazd na moment zaistnienia Apokalipsy. I nie musi być jedyny na milion lat.
Strona 1 z 2 [ Posty: 57 ]

*1 2 >

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Tematy zgłoszone przez Załogantów