Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Argon, Bing [Bot], Google [Bot], Yahoo [Bot]
1e14689480e37587aafb14127cf43da5
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
brak nowych PW
1e14689480e37587aafb14127cf43da5
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
"Ostatnia Rodzina" - sprawa Tomasza Beksińskiego. Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: poniedziałek, 26 gru 2016, 23:08
skynet
reputacja poprawna
Zwiedza Czerwoną Planetę
Ostatnio widziany(a):
niedziela, 19 mar 2017, 16:54

0
"Ostatnia Rodzina" - sprawa Tomasza Beksińskiego.

Nie wiem, czy powinno się w ogóle robić takie filmy - o śmierci i szaleństwie z nią związanym. Od dawna uważam, że kino przekroczyło niebezpieczną barierę, której nie są świadomi filmowcy. Co mam na myśli? Wpływanie na miliony ludzi w sposób świadomy i nieświadomy, a tym samym zmienianie ich umysłów. Wiem, że zło, tragedia i śmierć sprzedają się dobrze i gwarantują "pełne sale", ale jest dramatyczny efekt uboczny. Czytałem ostatnio o nieprawdopodobnym efekcie filmu "Urodzeniu Mordercy" w reżyserii Olivera Stone`a.

Pokazał w nim dwójkę młodych ludzi, którzy uczynili z zabijania dobrą zabawę, a kolejne morderstwa były dla nich jedynie świetną rozrywką, którą relacjonują media. W Stanach Zjednoczonych dwójka bohaterów "Urodzonych Morderców" znalazła dosłownie setki naśladowców, którzy podobnie jak w filmie zapragnęli unurzać się w krwi zabijanych ludzi wesoło popijając piwo. Straciło życie wiele niewinnych osób, a rodzina jednej z ofiar oskarżyła reżysera o to, że swoim filmem doprowadził do tragedii. Sąd sprawę umorzył. I może szkoda, że tak się...Obrazek

Link: http://www.nautilus.org.pl/dziennik,156 ... iego-.html

DATA PUBLIKACJI: poniedziałek, 26 grudzień 2016 23:07:00 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: poniedziałek, 26 grudzień 2016 23:08:56
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 27 gru 2016, 08:14
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

0
Nie oglądałem niestety "Ostatniej Rodziny", aczkolwiek oglądałem "Natural Born Killers" i to kilka razy. Uważam ten drugi za bardzo dobry film, zresztą jak wszystkie Olivera Stone'a. Poruszają bowiem jego filmy bardzo kontrowersyjne tematy, Stone zdaje się puszczać oko do widza i starać się pokazać kilka absurdów. Wracając jednak do sprawy Beksińskiego, to zawsze był mój idol, na równi z H.R. Gigerem. Trochę swego czasu rysowałem i ogólnie zajmowałem się tworzeniem grafiki i ci dwaj panowie byli zawsze moimi mistrzami w tych tematach.

Beksiński:

Obrazek

Obrazek

Giger:

Obrazek

Szczyglis:

Obrazek

Obrazek

Myślę, że widać pewną inspirację, choć gdzie mi tam do kunsztu Beksińskiego, czy Gigera.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 27 gru 2016, 16:17
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
środa, 22 lis 2017, 16:13

0
Zdzisław Beksiński zapisał się w historii polskiej sztuki jako jeden z najciekawszych, ale i wzbudzających najwięcej kontrowersji twórców, jego syn Tomasz był uwielbianym przez słuchaczy dziennikarzem muzycznym. Obaj w swoich dziedzinach byli wybitni, łączyła ich też fascynacja fantasmagorycznymi wizjami ciemnych krain, światem demonów i potworów, atmosferą grozy i tajemnicy. Obaj odeszli w dramatycznych okolicznościach - Tomek popełnił samobójstwo w Wigilię 1999 roku, a sześć lat później jego ojciec został zamordowany we własnym mieszkaniu. Fascynacja mrokiem, okrucieństwem i śmiercią, jaka wyziera z obrazów Beksińskiego seniora i fascynacja horrorem, wampiryczne stylizacje jego syna w połączeniu z okolicznościami ich odejścia ze świata, sprawiły, że wokół obu urosła legenda ludzi, którzy w pewien sposób przywołali własną śmierć, byli jej prorokami.
http://wyborcza.pl/1,91446,15400883,Bek ... ierci.html

Ten fragment skojarzył mi się ze słowami; mieczem wojujesz, od miecza giniesz.
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 27 gru 2016, 20:11
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
aleksandra137 napisał(a):
Ten fragment skojarzył mi się ze słowami; mieczem wojujesz, od miecza giniesz.

Nie obchodzi mnie zbytnio prywatne życie Beksińskiego Aleksandro (każdy artysta jest trochę krejzolem). Oceniam jedynie to co tworzył, a moim zdaniem miał on niesamowity talent. Taki Picasso, Van Gogh, czy Pollock też podobno byli niezłymi wariatami, a mimo tego ich obrazy sprzedają się teraz za grube miliony, gdzie patrząc na te obrazy to moim zdaniem mogliby jedynie Beksińskiemu całować stopy. Takie jest moje zdanie. Dla mnie osobiście Beksiński (Zdzisław, nie Tomasz) to mistrz w swoim fachu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 27 gru 2016, 20:55
wukazet

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nie oglądałeś filmu, nie obchodzi cię osobowość Beksińskiego, ale wklejasz jakąś swoją grafikę i przyznajesz, że wzorowałeś się poniekąd na Beksińskim.
No ja tutaj widzę rozdwojenie jaźni.
Po co ty takie pierdoły piszesz? Po co wklejasz jakieś obrazki rodem z gier fantasy, nawiązując do Beksińskiego?
Ty po prostu zwykła beksa jesteś i coś tam sobie tworzysz w tym swoim mózgu i na komputerze.
No niestety, ale tak to wygląda zarówno z punktu artystycznego, jak i - przede wszystkim - z emocjonalnego.

:!: Moderacja forum:
Ostrzeżenie 1/2.

2.1 Na Forum wymagamy przestrzegania Netykiety czyli zbioru reguł poprawnego zachowania w Internecie.

2.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

2.7 Dyskutuj na temat treści wypowiedzi innych Użytkowników, ale nie atakuj ich personalnie, nie odnoś się do ich cech charakteru, stopnia rozwoju umysłowego, przynależności do określonej rasy, grupy religijnej itp.

Natomiast jeśli masz jakieś osobiste obiekcje co do mojej osoby, to zapraszam do dyskusji na PW, abyśmy nie zaśmiecali tutaj ludziom wątku. Pozdrawiam.

//szczyglis
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: wtorek, 27 gru 2016, 21:27
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
środa, 22 lis 2017, 22:54

0
Ja nie muszę znać życiorysu Bułhakowa aby się zachwycać Mistrzem i Małgorzatą. Interesuje mnie dzieło nie artysta, wiec nie wiem o co ci chodzi. Żeby zachwycać się dziełem nie trzeba znać autora, dla mnie sam tworzysz jakieś niepotrzebne emocjonalne labirynty, a wystarczy trochę estetyki.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 28 gru 2016, 04:58
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
@wukazet, przeglądając jednak czat, zauważyłem, że punkt regulaminu:

2.7 Dyskutuj na temat treści wypowiedzi innych Użytkowników, ale nie atakuj ich personalnie, nie odnoś się do ich cech charakteru, stopnia rozwoju umysłowego, przynależności do określonej rasy, grupy religijnej itp.

złamałeś jednak wielokrotnie.
Czyli podliczając - 4 ostrzeżenia, to wychodzi coś około 2 banów, więc urlop co najmniej na 2 miesiące. Tym samym życzę miłego jego spędzenia. Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 28 gru 2016, 19:59
magdakowalska48

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
"Czytam, że znana publicznie osoba (tu także zachowam dane w tajemnicy, aby wyszukiwarki nie znalazły tego tekstu) jest w ciąży. Kilka lat wcześniej miała tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął jej ukochany brat. " chyba wiadomo o kogo chodzi. O.J. i nie mam na mysli OJ Simpsona.

Tragiczny wypadek? Moze jakby nie jechala jak wariatka to jej brat by zyl? Powinna zgnic w wiezieniu. Nie moze byc tak ze sa rowni i rowniejsi.
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: środa, 28 gru 2016, 21:39
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Czyżby chodziło o pewną pływaczkę?
No niestety, ale w naszym świecie są jednak ci "równi i równiejsi". Ja za takie coś pewnie poszedłbym do puchy, ale osoby "medialne" wychodzą ze wszystkiego obronną ręką. Takich przykładów jest więcej: Robert Janson (wokalistka Varius Manx - Monika Kuszyńska do dziś jest sparaliżowana), młody Wałęsa (spowodował wypadek, oberwało się gościowi z SUV-a), mąż Górniakowej, córka ministra od wjechania w przejście podziemne w Wawie, niejaki Frog, który urządza sobie rajdy po miastach i wydaje się mieć "plecy"... i można tak wymieniać...

PS. A i nie tylko u nas. W Afryce jakiś rok temu pewien sportowiec bez nóg wpakował kilka kulek w swoją narzeczoną i też rozeszło się po kościach.

Płakał później przed kamerami, ale życia dziewczynie to nie wróci.

Przypnij w rogu ekranu     https://www.youtube.com/watch?v=TFU2kWXLM74

Ostatnio również podobno "przymknęli" jednego z naszych bokserów w Niemczech. I szybko wypuścili. Pobił swoją żonę.

A i o aktorach polskich można by napisać esej. Drogówka Smarzowskiego w pewien sposób chciała to pokazać. Po nazwiskach wymieniać nie będę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 3 lut 2017, 21:21
wukazet

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
Czyżby chodziło o pewną pływaczkę?
No niestety, ale w naszym świecie są jednak ci "równi i równiejsi". Ja za takie coś pewnie poszedłbym do puchy

Ty już chyba sobie sam nagrabiłeś swoimi wypowiedziami na tym forum i z tego, co zauważyłem, nie masz już możliwości banowania użytkowników?
Także teraz nie piszmy o "pewnej pływaczce" i o równych i równiejszych, których to zasad nie przestrzegałeś, pajacu.
Król jest nagi? Nie - nie było żadnego króla - był tylko pajac, któremu wydawało się, że może ludzi banować kiedy chce i za co chce.
Uważaj, co piszesz.
Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 3 lut 2017, 21:22
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
wukazet napisał(a):
Ty już chyba sobie sam nagrabiłeś swoimi wypowiedziami na tym forum i z tego, co zauważyłem, nie masz już możliwości banowania użytkowników?

Żebyś się nie zdziwił w jak wielkim jesteś błędzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Re: Re: Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: piątek, 3 lut 2017, 21:25
wukazet

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
szczyglis napisał(a):
wukazet napisał(a):

Żebyś się nie zdziwił w jak wielkim jesteś błędzie.

W dupie mam twoje błędy - teraz jesteś nikim.

:!: Moderacja forum:
3 ostrzeżenia = ban.
Wybacz, ale sam się o to ponownie prosisz.
Ochłoń troszeczkę.

2.15 Nie obrażaj innych Użytkowników.

2.16 Nie używaj wulgarnego słownictwa.

// nagi król
Ostatnio edytowano piątek, 3 lut 2017, 21:35 przez szczyglis, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ban
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Dziennik Pokładowy