Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
de0487c373e5ceb901057a84eff206ad
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
de0487c373e5ceb901057a84eff206ad
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremacją l Napisane: sobota, 13 sty 2018, 09:12
skynet
reputacja robocia
SZTUCZNIE INTELIGENTNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 24 kwi 2018, 09:59

0
Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremacją ludzkich zwłok?

Przybywa pytań do FN, które 'czekają na odpowiedź'. Z racji tego, że w ostatnim czasie mieliśmy sporo wyjazdów i dodatkowej pracy musieliśmy ograniczyć naszą aktywność w serwisie FN. Postaramy się nadrobić zaległości choćby w dziale "Pytania do FN" i dlatego dzisiaj krótkie (prosimy o wybaczenie!) odpowiedzi na kilka pytań. Na pierwszy ogień 'chowanie zmarłych'.

Witam państwa! Ja miałbym do Was pytanie trochę z innej beczki. Z uwagi,że się państwo zajmujecie sprawami tzw. pozacielesnymi, chciałbym się zapytać jakie jest Wasze zdanie na temat rodzaju pochówku doczesnych ,ludzkich szczątków po śmierci? Czy z punktu widzenia reinkarnacji, lepszy jest pochówek tradycyjny, czy kremacja zwłok? A może nie ma to ŻADNEGO znaczenia??? W Hinduizmie kolebce reinkarnacji z tego co wiem obowiązuje...Obrazek

Link: https://www.nautilus.org.pl/pytania,197 ... zkich.html

DATA PUBLIKACJI: sobota, 13 styczeń 2018 09:04:00 | DATA AUTOMATYCZNEGO ZASSANIA: sobota, 13 styczeń 2018 09:12:50
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 19:19
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

-1
Plejaranie odradzają kremację:
Kremacja niszczy energie fluidalne, zgromadzone przede wszystkim w szkielecie, pomocne w ewolucji człowieka, który będzie nosicielem tego samego ducha co zmarły. Tradycyjny pochówek umożliwia kontakt z tymi siłami nawet przez tysiące lat.

:!: Moderacja forum:
Ostrzeżenia dotyczące wklejania plejariańskich przekazów pod wszelkimi możliwymi tematami, wszędzie gdzie tylko się da jak widać nie poskutkowały i użytkownik Zxc próbuje z tym dalej. Tym samym konto zostaje zbanowane.
Ostatnio edytowano wtorek, 16 sty 2018, 01:24 przez szczyglis, łącznie edytowano 2 razy
Powód: ban
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 20:15
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
a jaki jest tradycyjny pochowek u Plejaran?

The truth is out there
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 20:31
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

0
Taki jak u nas - pochowanie całego ciała w ziemi.
Specjalny rodzaj kremacji jest stosowany tylko w wyjątkowych wypadkach, gdy nie można człowieka pochować tradycyjnie. Ale taka metoda nie polega na całkowitym spaleniu ciała, lecz na takim procesie, który zachowuje szkielet. (Coś w rodzaju "spalania na zimno" - szczegółów nie znam).
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 20:32
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0
Mój ojciec został poddany kremacji , i z tego co matka mi opowiada jakoś chyba nie poniósł żadnego uszczerbku na fluidach.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 20:38
Zxc

reputacja do poprawy
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
-

-1
Twój ojciec z pewnością nie. Ale kolejna inkarnacja będzie miała w życiu trochę trudniej, ponieważ będzie odcięta od energii fluidalnych poprzedniego wcielenia.
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: poniedziałek, 15 sty 2018, 20:59
Argon

reputacja wyśmienita
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
czwartek, 26 paź 2017, 18:37

0
a ja przeczytalem ze popularnym tam pochowkiem jest "zamiana na energie" cokolwiek to znaczy

jednoczesnie maja jaka bron ktora cala planete potrafic "zamienic na energie" i pare razy uzyli tej broni przeciw wrogom
wiec moze chodzic o to samo

The truth is out there
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: wtorek, 16 sty 2018, 01:20
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 24 kwi 2018, 01:03

+2
Dyplomatycznie sugerowałem już nie raz, szły również ostrzeżenia (jak widać bez skutku) za wklejanie przekazów "Plejaran" pod każdy możliwy wątek, a także został specjalnie wydzielony oddzielny wątek od kwestii Plejaran w celu zamieszczania w nim informacji na ich temat. Jak widać wszystko to za mało i jak krew w piach, tym samym - jako, iż wszystkie te działania zostały przez użytkownika Zxc zignorowane i kolokwialnie mówiąc - "olane", to wątek "Plejaran wiedzących wszystko i narzucających Forumowiczom swoje mądrości w każdym możliwym temacie" uważam za zamknięty.

Dożywotni ban dla użytkownika Zxc.

Temat pochówku/kremacji oczywiście możecie kontynuować dalej, bo sam temat nie zostaje w żaden sposób zamknięty.

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: wtorek, 16 sty 2018, 12:20
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):
środa, 11 kwi 2018, 13:33

0
sirAzgar napisał(a):
Mój ojciec został poddany kremacji , i z tego co matka mi opowiada jakoś chyba nie poniósł żadnego uszczerbku na fluidach.

:? ...a skąd mama wiedziała?

Według Buddy są cztery sposoby traktowania pytań:
-prosta bezpośrednia odpowiedź,
-odpowiedź poprzez analizowanie pytania,
-odpowiedź przez pytanie,
-milczenie.
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: wtorek, 16 sty 2018, 12:30
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

+2
skynet napisał(a):
Czy z punktu widzenia reinkarnacji, lepszy jest pochówek tradycyjny, czy kremacja zwłok? A może nie ma to ŻADNEGO znaczenia???

Moim zdaniem, nie ma to żadnego znaczenia.
Słusznie ktoś zauważył, że hinduizm preferuje kremację. Tybetańczycy (buddyzm) zostawiają ciała swoich bliskich do zjedzenia (rozdziobania) ptakom.
Wynika to z bardzo racjonalnego i realistycznego podejścia do życia. Mianowicie w górach Tybetu trudno kopie się groby a drewno jest zbyt cenne, bo drzew niewiele. Ciał nieżyjących ludzi trzeba się jednak jakoś pozbyć, a jednocześnie zrobić to z szacunkiem i godnością.

Uważam, że na razie powinniśmy kremować ciała zmarłych, a kiedy przeludnimy Ziemię, to może trzeba się zastanowić nad odzyskiwaniem z ciał zmarłych różnych substancji ("Atlas chmur" - kto oglądał ten wie), jakkolwiek by to makabrycznie nie brzmiało.

-milczenie.
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: wtorek, 16 sty 2018, 17:01
Bożydar
reputacja poprawna
Leci na Marsa
Ostatnio widziany(a):
poniedziałek, 23 kwi 2018, 18:41

+2
No właśnie to niezły hardcore :shock: Może to egoistyczne, ale wolałbym, by nie robiono dodatków do czegokolwiek z moich resztek lub czyichkolwiek(Szczyglis przydałby się buziaczek "niedobrze mi", jakbyś kiedyś rozszerzał ofertę po lewej. Muszę się ratować porównaniem tego do obróbki wieprzowinki :islam: oznaczonej jako islamizacja :lol: ). Wiele osób brzydzi za to na przykład samo wyobrażenie, jak to robale jedzą ich ciała po śmierci.
Jakbym miał zrobić top 5 najlepszych dla mnie opcji, to:
1. paść pod krzakiem i zdechnąć(coś co tam MAG napisała w przypadku Tybetańczyków) :mrgreen:
2. zmumifikować się :mrgreen: :mrgreen:
3. pogrzebanie w pozycji lotosu w szklanym po bokach pojemniku pod ziemią :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
4. pogrzebanie do ziemi bez trumny i posadzenie drzewa w tym miejscu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
5. tradycyjny pogrzeb
No znając życie, wyjdzie w praniu piątka ;)
Ale kremacja i to, co na samej górze pisałem, to jakoś nieee...
MAG napisał(a):
sirAzgar napisał(a):

...a skąd mama wiedziała?

Podejrzewam, że mama SirAzgara też jest Plejadanką tum tum tuuum :o
EDIT: tak sobie myślę, że może jedynka to pozostałość z poprzedniego wcielenia, może naprawdę byłem kotem :shock: :lol:

"Tygrys?! W Afryce?! Może uciekł z zoo…"
Monty Python
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: wtorek, 16 sty 2018, 17:27
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

+3
widzicie, u mnie w rodzinie, po stronie ojca to od wielu lat wszyscy są kremowani, nikt nie widział plejadian, nikt nie widział wypalających się fluidów, ani nie znał związku pomiędzy fluidami w kościach a przyszłym reinkarnacyjnym życiem.
:facepalm: :)
Ale temat zabawny, kurde jak można mówić o związku kości z reinkarnacją :shock:

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: wtorek, 16 sty 2018, 19:21
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 24 kwi 2018, 01:03

0
No ja też nie wiem jak można mówić o takim związku. To jest tak absurdalne, że aż śmieszne. :D
Osobiście (jeśli chodzi o moje ciało po śmierci) to jestem za kremacją. Nie tyle z powodów "ekonomicznych", co bardziej z powodu takiego, że perspektywa gnicia w ziemi i bycia pożeranym przez robaki nie za bardzo do mnie przemawia. Po śmierci oczywiście będzie mi już wszystko jedno, ale przed śmiercią kremacja daje taki trochę komfort w tej materii, gdy człowiek wie, że zostanie spalony, a nie zjedzony przez robaki 5 metrów pod ziemią. Także w razie czego, chciałbym żeby mnie spalili w piecu, przedtem chciałbym, żeby mi pobrali organy (noszę nawet taką deklarację w portfelu, mama mi kiedyś dała, bo też taką nosiła).

Ale wiecie co? Wszyscy tak jakby pomijamy jeden problem z pochówkiem - kiedyś zabraknie miejsca na cmentarzach. Nie możemy ich przecież rozbudowywać w nieskończoność. Nawet już teraz gdzieniegdzie kładzie się piętrowo, jeśli nie można rozbudować terenu.

PS. Bożydarze, jakieś propozycje odnośnie emotikonki?

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: środa, 17 sty 2018, 09:33
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
szczyglis napisał(a):
Ale wiecie co? Wszyscy tak jakby pomijamy jeden problem z pochówkiem - kiedyś zabraknie miejsca na cmentarzach. Nie możemy ich przecież rozbudowywać w nieskończoność.

Oczywiście. Np. we Wrocławiu jest to już odczuwalny problem, a co dopiero w dużych miastach.

Poza tym, od czasu do czasu, miejsca pochówku tradycyjnego pzrysparzaja wielu kłpotów, jak to się np. stało we Wrocławiu w czasie wielkiej powodzi w 1997, kiedy Odra zalała część ogromnego cmentarza na Osobowicach...

Jeśli ludzi będzie przybywać, a szczególnie w metropoliach powinnien to być obligatoryjny sposób pochówku.

Bożydar napisał(a):
Może to egoistyczne, ale wolałbym, by nie robiono dodatków do czegokolwiek z moich resztek lub czyichkolwiek

Moim zdaniem, jest to tylko sprawa pewnej konwencji i przyzwyczajenia. To co na początku szokujące, później nie budzi takich emocji.
Osobiście brałabym pod uwagę możliwość wykorzystania/przetworzenia ludzkiego ciała po śmierci (mówię o bliżej nieokreślonej przyszłości). Oczywiście, należałoby popracować nad wykluczeniem zarobkowego pozyskiwania ciał.
Jednak, czy z pewnymi wypaczeniami nie mamy do czyniania dziś? że przypomnę słynnych łowców skór oraz handel narządami?

-milczenie.
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: środa, 17 sty 2018, 11:25
ŻyczliwySceptyk
reputacja dobra
Orbita urana
Ostatnio widziany(a):
środa, 14 lut 2018, 12:13

0
Mnie się najbardziej podoba koncepcja lasu pamięci. Urna z prochami po klasycznej kremacji jest zakopywana wraz z sadzonką drzewa. W miejsce potężnych kamiennych cmentarzy dostajemy las, w którym drzewo jest miejscem pamięci. Na razie w Polsce prawo na to nie pozwala, ale jest to rozwiązanie znane od dawna w Japonii, ale także bliższej nam kulturowo Francji.
Japończycy jak to oni potrafią trochę przegiąć. U nich można np. dostać wygenerowanego automatycznie SMS-a, że babcia wymaga podlania...(czujnik wilgotności pod drzewem).

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym.
(Voltaire)
Re: Co myślicie o chowaniu zmarłych? Czy jesteście za kremac Napisane: środa, 17 sty 2018, 11:39
MAG
reputacja bardzo dobra
Orbita Czarnej Dziury
Ostatnio widziany(a):

0
ŻyczliwySceptyk napisał(a):
Mnie się najbardziej podoba koncepcja lasu pamięci. Urna z prochami po klasycznej kremacji jest zakopywana wraz z sadzonką drzewa. W miejsce potężnych kamiennych cmentarzy dostajemy las, w którym drzewo jest miejscem pamięci. Na razie w Polsce prawo na to nie pozwala, ale jest to rozwiązanie znane od dawna w Japonii, ale także bliższej nam kulturowo Francji.
Japończycy jak to oni potrafią trochę przegiąć. U nich można np. dostać wygenerowanego automatycznie SMS-a, że babcia wymaga podlania...(czujnik wilgotności pod drzewem).

Ciekawy pomysł, wydaje się bardzo rozsądny.
Kiedy spaceruję po naszych cmentarzach w okolicy listopadowych świąt z przerażeniem patrzę na stosy świec, szkła, plastiku, zeschniętych rośli wymieszanych w wielkich kontenerach lub rzuconych w las.
Oczywiście, nie zapominam, że produkcja tego wszystkiego daje jakąś pracę i zarobek wielu ludziom, z drugiej strony wszyscy za to płacimy, a jedynym efektem są sterty śmieci oraz złudne poczucie wypełnienia jakiejś zbawiennej powinności.

-milczenie.
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA Pytania do Fundacji NAUTILUS