Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
Avatar użytkownika Deus, Avatar użytkownika neo
568621aa107ba61487eccf114614c978
LIVE-STREAM FN Data następnego streamu zostanie wkrótce podana
brak nowych PW
568621aa107ba61487eccf114614c978
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
Geneza i symbolika pomnika w Emilcinie Przeczytane przez: 0 osoby    Napisane: czwartek, 27 lip 2017, 14:32
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 4 lis 2017, 02:08

+2
W temacie o eksperymencie parę osób o to pytało i obiecałem, że "przy okazji" zapytam Kapitana o pomnik, który stoi w Emilcinie. No i tak się składa, że omawialiśmy właśnie pewną grubszą sprawę, więc korzystając z okazji zapytałem. Informacja jest w pełni "autoryzowana", gdyż dla pewności zapytałem, czy mogę o tym tutaj opowiedzieć, tak więc opowiadam.

Obrazek

No więc - prawdziwa historia tego pomnika jest taka, że nikt z nas tutaj nie miał racji. I pewnie zaraz się zdziwicie o co tak naprawdę chodziło.

Otóż - sześcian wcale nie symbolizuje statku, a kamień nie symbolizuje kamienia. Nie jest to też żaden zamierzony kontrast. Kostka tak naprawdę pierwotnie miała być czarna i umieszczona miała być na prostej, ale efektownej, czarnej kolumnie wykonanej z marmuru. Obie części miały być idealnie wypolerowane i czarne. Miało to być nawiązanie do monolitu z "2001 Odysei Kosmicznej" Kubricka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miał to być symbol czegoś w rodzaju "tajemnicy".

Na marmurową kolumnę (taką jaka była w planach) zbrakło niestety funduszy (to było w 2004 roku) i Kapitan zdecydował się na zwykły kamień. Z wielkim trudem i właściwie przypadkiem udało się znaleźć i przywieźć kamień, który obecnie tam stoi. Z wypolerowanych rzeczy została natomiast nie pomalowana jeszcze na czarno mała kostka, która została umieszczona na tymże kamieniu. Następnie plan był taki, żeby kostkę pomalować na czarno, ale ta obecna metaliczna wersja na tyle efektownie prezentowała się w Słońcu, że Kapitan zrezygnował z malowania jej i zostało tak jak jest w chwili obecnej.

Obrazek

Realna wersja pomnika (tak jak było zaplanowane na początku) stoi w wersji "miniaturowej" w Bazie FN w Warszawie.

Tym samym, po 13 latach macie mniej więcej w skrócie rozwiązanie całej zagadki :idea:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

POKŁAD GŁÓWNY Fundacja Nautilus