Schowaj/Wysuń odtwarzacz Youtube
zamknij okno i wyłącz film     odtwórz dowolny film z YT
Na forum są teraz:
85ff69954168a471ca94670a43502028
LIVE-STREAM FN 31 marca 2019 godz. 21.00 "Projekt KONTAKT - 'Tajemnica Pieczęci'"
85ff69954168a471ca94670a43502028
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku

Pokaż pierwszy nieprzeczytany post

Drukuj
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: niedziela, 17 mar 2013, 08:02
Jerzy_Warszawa
reputacja neutralna
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
-

0
Sprawa wyboru ostatniego papieża to przede wszystkim pytanie, czy jest on owym "Piotrem Rzymianinem", o którym mówił Malachiasz? W tej sprawie napisał do nas list p. Tadeusz Rubnikowicz, tłumacz wydanej przez nas książki "Wolf Messing widzący przez czas".

Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: niedziela, 17 mar 2013, 20:04
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):
sobota, 20 paź 2018, 21:19

0
1. Na pewno abdykacja Benedykta i wybór Franciszka obfituje w ciekawe symboliczne "zbiegi okoliczności" Nawet w TV zwrócono na to uwagę twierdząc, że mewa była zwiastunem "papieża zza morza".

2. Czy to Petrus Romanus? Nie przekonują mnie wyciągnięte z historii informacje świadczące o tym, że mamy do czynienia jednak z ostatnim papieżem. Gdzieś, ktoś już wymyślił, że jezuici nazywani byli w przeszłości PETRUS ROMANUS INSTITUTUM. Przewertowałam internet i jakoś nie znalazłam żadnej informacji na ten temat, może za słabo szukałam ;)

3. Poza tym może lepiej unikać porównań Franciszka do Petrusa Romanusa, ponieważ
"Przybycie Fałszywego Proroka (Petrus Romanus) to proroctwo jest powszechnie uważane za najważniejsze dzieło żydowskiej kabały, Zohar. Kolekcja książek napisana w średniowiecznym języku aramejskim przed ponad siedmiuset laty zawierająca mistyczne komentarze do Pięcioksięgu (pięć ksiąg Mojżesza, Tora). Oprócz tłumaczeń Pisma Świętego, “Vaera” sekcja (tom 3, rozdział 34) obejmuje “znaki zapowiadające przyjście Mesjasza”. Fascynujące są daty w tych księgach Zohar - późny 2012! Ponieważ odrzucenie Jezusa przez ortodoksyjnych Żydów jako Mesjasza, chrześcijanie będą to rozumieć jako ujawnienie się Antychrysta w 2012 roku."
http://www.echochrystusakrola.info/inde ... 012-i-2016

Śmieszne jest to, że wg niektórych "Petrus Romanus" to był Benedykt.
W 2012 roku pojawiła się książka.

http://www.amazon.com/Petrus-Romanus-Fi ... 0984825614

Autorzy tej książki twierdzą, że Petrus Romanus to synonim zła. Jeśli tak wygląda antychryst (chodzi mi tu o dobór słów, poglądy, osobowość), to sorry, ale tam na "dole" w trakcie wyboru papieża musieli nieźle się narąbać i przespali okazję :lol: .

Konkluzja jest taka; dajmy sobie z tym spokój. To właściwy człowiek na właściwym miejscu i miejmy nadzieję, że stworzy nową jakość papiestwa. Uwierzyłam w niego.

I przy okazji;

"Obłok w kształcie anioła pojawił się na niebie, gdy kardynałowie wybrali nowego papieża. To znak od Boga, odpowiedź na prośby papieża Franciszka - twierdzą świadkowie."

http://www.fakt.pl/Aniol-pojawil-sie-na ... 988,1.html
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: niedziela, 17 mar 2013, 22:05
pieszko

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Jest jeszcze jeden aspekt imienia Petrus Romanus. Chodzi o analogię do imperium Rzymskiego. Założycielem Rzymu był Romulus a jego ostatnim władcą też Romulus Augustulus. Imperium istniało od Romulusa do Romulusa i żaden władca po drodze nie nosił tego imienia. Autor przepowiedni na pewno o tym wiedział i za stosowną mógł uznać podobną analogię. Kościół od Piotra do Piotra. Dlatego podał w przepowiedni imię Petrus Romanus. W ten sposób imię to wskazywałoby na koniec papiestwa lub kościoła a nie na cechy osobowe papieża.
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: wtorek, 19 mar 2013, 17:05
tmja

reputacja neutralna
Podróżnik
Ostatnio widziany(a):
-

0
Pragnę zauważyć, apropos przytoczonej w XXI piętrze przepowiedni księdza cieślaka, że zima w tym roku niesamowita, 19 marzec a na wschdzie od 2 tygodni zaspy mróz i zawieje, i wbrew teoriom synoptyków na razie nic się nie zmienia
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: wtorek, 19 mar 2013, 22:20
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):
sobota, 27 kwi 2019, 06:40

0

„Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.“ Stanisław Lem
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: środa, 20 mar 2013, 06:47
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 19 sty 2018, 20:30

0

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
Sokrates
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: środa, 20 mar 2013, 07:16
mancias
reputacja neutralna
Na Nibiru
Ostatnio widziany(a):
-

0
Nawet w marcu pisano, dokładniej 8 marca, że zima jeszcze trochę potrwa, . To mnie także zadziwia, ludzie mają tak krótką pamięć, że nie pamiętają co się działo kilka lat temu i są w stanie uwierzyć, że obecna zima jest wyjątkowa. Sam pamiętam zimę, kiedy to w centralnej Polsce były zaspy tak wysokie jak dorosły człowiek. Albo gdy w maju spadł śnieg. Swoją drogą pamiętacie jak kilka lat temu, gdy porą zimową przechodziły orkany nad Polską? Wtedy to dopiero była panika he he.
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: czwartek, 28 mar 2013, 08:08
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Mała zmiana :)

Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: czwartek, 28 mar 2013, 12:08
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Jak im ten pierwszy fotel nie potrzebny to ja z chęcią bym wziął ;)

Sokrates
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: piątek, 29 mar 2013, 09:11
Archeozoolog
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):
piątek, 28 wrz 2018, 18:58

0
Papież Franciszek sobie "grabi"...takie mam odczucie, dojdzie do tego, że przepowiednia się wypełni i będzie musiał ucieka przed biskupami i innymi w kieckach by ratować swoje życie. Dawno nie było takiego papieża dobrego w swoim zachowaniu, w sensie nie lubienia watykańskiego przepychu, złota i przywilejów papieskich. Obawiam się, że długo "nie posiedzi" na tronie Piotrowym :/ a szkoda, bo zaczynałam go lubić. Z drugiej strony, może to tylko pozory na pokaz? Przez te wszystkie lata papiestwa i KK przestałam ufać księżom, biskupom itd.

Mój skromny blog:
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: środa, 11 gru 2013, 17:13
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Papież Franciszek został wybrany Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika "Time" - poinformował w środę ten magazyn. - Decyzja ta ma pozytywne znaczenie dla przesłania jego pontyfikatu - skomentował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Podkreślił, że papież nie szuka sławy i sukcesu.

http://www.tvn24.pl/time-wybral-czlowie ... 786,s.html
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: środa, 11 gru 2013, 20:52
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
A czy Wy nie widzicie, że papież Franciszek to jedynie produkt medialny?
Kościołowi pali się grunt pod nogami, więc wpadli na pomysł wykreowania "pijarowego świętego", którego kupi każdy.
Kij mu w oko, taki on prawdziwy jak Dynamo na DIscovery.

Gdyby pope Franciszek powiedział choćby jedno słowo niezgodne z tym co mu każą mówić to już by NIE ŻYŁ. Naiwnym trzeba być na maxa, żeby wierzyć w to co mówi Franciszek.

Franciszek na okładce Time'a.
Obama z pokojowym Noblem.
TVN24...

Kur.wa...Ja p.ierdole.
Ide sie powiesic

Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: czwartek, 12 gru 2013, 08:23
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
A tobie co znowu...?
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: czwartek, 12 gru 2013, 13:20
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Ale Franciszek mówi to co głosił Jezus i pokazuje jak kościół daleko odszedł w swoim postępowaniu od nauki, którą powinien głosić i stosować.
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: czwartek, 12 gru 2013, 21:14
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Hahahahahaha.

Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: poniedziałek, 27 sty 2014, 11:15
aleksandra137
reputacja dobra
Nawiązał Kontakt
Ostatnio widziany(a):

0
Jak pamiętacie przed wyborem, a także podczas wyboru Franciszka pojawiały sie dziwne incydenty związane z ptakami. Teraz również doszło do ciekawego zdarzenia.
Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański papież Franciszek wypuścił z dwojgiem dzieci z włoskiej Akcji Katolickiej gołębie pokoju. Niestety, zaraz po tym gołębie zostały zaatakowane przez mewę i wronę.
Wypuszczanie gołębi pokoju to obrzęd znany z lat pontyfikatu Jana Pawła II i Benedykta XVI. Dziś Franciszkowi pomogło dwoje dzieci z rzymskich parafii. Franciszek żartował z nimi i zachęcał dziewczynkę oraz chłopca, by pozdrowili
wiernych, zgromadzonych na placu.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... czone.html

http://www.youtube.com/watch?v=dmE9I2H4aO0
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: poniedziałek, 27 sty 2014, 11:35
stefan12
reputacja bardzo dobra
Galaktyka Andromedy
Ostatnio widziany(a):
wtorek, 6 lut 2018, 13:55

0
Co za symbolika...
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: poniedziałek, 27 sty 2014, 13:35
sirAzgar
reputacja mistrzowska
Załoga FN
Ostatnio widziany(a):

0
Symbol, symbolem, ale po co oni tak wrzeszczą jakby ich ze skóry obdzierali, dla mnie to jest totalnie chore zachowanie, totalny obłęd.

Sokrates
Re: Czy obecny papież to 'Piotr Rzymianin'? Napisane: poniedziałek, 27 sty 2014, 17:43
szczyglis
reputacja mistrzowska
OFICER TECHNICZNY
Ostatnio widziany(a):

0
Gołębie już tak mają, że często padają ofiarami, łańcuch pokarmowy to się nazywa. Nawet w tej chwili zapewne jakiś gołąb jest zjadany. A tak w ogóle, to to jest chyba dość stare info, bo dam sobie głowę uciąć, że czytałem o tym z pół roku temu. To już bardziej mi się podobało, jak podczas pogrzebu JP2 wiatr zamknął książkę.

Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ] Utwórz nowy wątek   Odpowiedz w wątku  

FUNDACJA NAUTILUS - WWW.NAUTILUS.ORG.PL – ORGANIZACJA POZARZĄDOWA XXI piętro