Dziś jest:
Sobota, 25 maja 2024

Nasze położenie na tej Ziemi wygląda osobliwie, każdy z nas pojawia się mimowolnie i bez zaproszenia, na krótki pobyt bez uświadomionego celu. Nie mogę nadziwić się tej tajemnicy... 
/Albert Einstein/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 6017x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 8 lis 2017 10:58   
Autor: W.J.N. , źródło: FN   

FALUN DAFA –TAJEMNICZA FILOZOFIA DUCHOWA, KTÓRĄ ZWALCZAJĄ WŁADZE CHIŃSKIE I JEDNOCZEŚNIE WYZNAJĄ JĄ SETKI MILIONÓW CHIŃCZYKÓW

Autorem publikacji jest nasz czytelnik, który zaoferował napisania tekstu o ruchu (filozofii?) Falun Dafa, której urokowi uległy miliony Chińczyków i która zaciekle jest zwalczana przez władze chińskie. Zgodziliśmy się i tak powstał ten tekst.


Wstęp

Zapewne większość Czytelników słyszała o różnego rodzaju systemach rozwoju duchowego tj. Qigon, Tai Chi, Joga itp. W poniższym artykule postaram się poruszyć pewien system tzw.”kultywowania i praktykowania” szkoły Buddy pochodzący z Chin. Na początek opiszę go dość ogólnie i spróbuje przybliżyć postać twórcy tej dyscypliny a następnie poruszę zagadnienia które są z nia związane (jest ich dość dużo dlatego napisze o najistotniejszych w celu zdobycia dalszych informacji odsyłam do bibliografii).

 

Falun Gong(chiń. 法轮功; inna nazwa Falun Dafa, chiń. 法轮大法–"Wielkie Prawo Koła Praw")  – podstawowe informacje

Falun Dafa jest zaawansowaną praktyką samodoskonalenia, która została stworzona przez mistrza Falun Fa buddy - Pana Li Hongzhi.Podstawą tej praktyki jest zjednanie się z najwyższymi cechami wszechświata – Zhen, Shan, Ren (Prawda, Życzliwość, Cierpliwość), które prowadzą kultywację według zasad funkcjonowania wszechświata, dlatego nasza praktyka jest Wielką Drogą – Fa”. Mistrz Li opublikował 45 książek o Falun Dafa m.in.: Falun Gong, Zhuan Falun, Zhuan Falun II, Wielka Droga Doskonałości, Istota Dalszych Postępów i wiersze Hong Yin. Te książki zostały przetłumaczone na 38 języków, wydane i rozpowszechnione na całym świecie.

 

Falun Dafa skupia się na tym co mamy w sercu, wyjaśnia, że doskonalenie serca jest kluczem do zwiększenia mocy energii – gong. Im lepsze jest nasze serce tym mocniejszy jest gong. Koncepcja serca (xinxing) zawiera w sobie de (cnotę - biała materia) i karmę (czarna materia) oraz proces ich wzajemnej przemiany. Zawiera także cierpliwość, oświecenie i wyrzeczenie, które oznacza porzucenie zwykłych ludzkich pragnień i przywiązań,  oraz radzenie sobie z doświadczanymi trudnościami, włączając w to jeszcze inne liczne aspekty.

 

Falun Dafa zawiera także element doskonalenia ciała, co uzyskuje się poprzez wykonywanie pięciu ćwiczeń. Jednym z celów ćwiczeń jest wzmocnienie przez potężną moc gong mechanizmów energii i nadzwyczajnych zdolności praktykującego. Innym celem jest rozwinięcie w ciele wielu żywych istnień. Na zaawansowanym poziomie, dzięki wykonywaniu ćwiczeń, rozwinie się Pierwotne Niemowlę i wiele zdolności. Całościowy system doskonalenia ciała i umysłu, polega na kultywacji i wykonywaniu ćwiczeń, gdzie pierwsze jest bardziej istotne od drugiego. „Po prostu gong osoby nie wzrośnie jeśli będzie ona jedynie wykonywać ćwiczenia zaniedbując kultywację xinxing”. „Ćwiczenia są środkiem uzupełniającym w osiągnięciu duchowej doskonałości”.

 

Falun Dafa kultywuje i praktykuje Falun (Koło Prawa). Falun jest inteligentnym, wirującym istnieniem zbudowanym z wysokoenergetycznej materii. Falun który, Mistrz Li Hongzhi umieszcza w innej przestrzeni w podbrzuszu praktykującego, wiruje nieustannie, 24 godziny na dobę. Prawdziwie kultywujący mogą uzyskać Falun poprzez czytanie książek Mistrza Li, obejrzenie lub wysłuchanie nagrań jego 9-dniowych wykładów, oraz ich studiowanie razem z innymi uczniami Falun Dafa. Falun praktykuje gong. To znaczy Falun nieustannie praktykuje osobę, nawet w momencie kiedy nie wykonuje ona ćwiczeń. „Ze wszystkich praktyk obecnie przekazywanych publicznie na świecie, tylko Falun Dafa osiągnęło stan w którym „Fa praktykuje osobę”.

 

Wirujący Falun ma te same cechy co wszechświat i jest miniaturą wszechświata. Odzwierciedlone są w nim falun z buddyzmu, yin-yang z taoizmu i wszystko z dziesięciokierunkowego świata. Kiedy obraca się do wewnątrz (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), Falun oferuje ocalenie praktykującemu gdyż wchłania dużą ilość energii ze wszechświata i przetwarza ją w energię gong. Gdy obraca się do zewnątrz (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), Falun oferuje ocalenie innym, gdyż emituje energię, która może ocalić każdą istotę i naprawić każdy anormalny stan. Dlatego przebywanie w obecności kogoś kto praktykuje wpływa korzystnie na osobę”.

Li Hongzhi (ur. 13 maja 1951 w Gongzhuling, Jilin, Chiny)

Jest zalożycielem i jedynym Mistrzem tej praktyki duchowej. Z jego osoba są zwiazane historie które jak podejrzewam nie są obce stalym „bywalcom” Nautilusa.Od mlodych lat przejawial duze predyspozycje parapsychiczne. Przez dlugi czas rozwijal je oraz pobieral nauki u nauczycieli buddyjskich oraz taoistycznych.

Mlodość

W wieku czterech lat był nauczany przez Quan Jue ze szkoly Buddy. W wieku ośmiu lat rozwinął moce nadnaturalne takie jak bycie niewidzialnym, lewitacja itd.W wieku 12 lat na miejsce starego nauczycieli przybył Baji Zhenren mistrz taoistyczny.Zhendaozi był trzecim nauczycielem Li Hongzhi. Pochodzil  z gor Changbai (niedaleko granic Korei Polnocnej). Dieki niemu poznał zagadnienie sinsing(poziom moralny). Ostatnim mistrzem była nauczycielka buddyjska pod której  wkierownictwem jego „poziom energi osiagnal bardzo wysoki poziom”. 

Poczatki tworzenia Falun Gong

W 1984 nastapił proces łaczenia nauk które otrzymal od swoich mistrzow. Nauki przekazane publicznie beda się roznily od tych otrzymanych przez niego, ale beda nadal wyjatkowe i wyrozniajace się od większości systemow qigong. W 1989 po zakonczeniu procesu tworzenia systemu az do 1992 jego uczniami była mala grupa studentow na której testowal swoje nauki.

Za nagły wzrost popularnosci Falun Dafa odpowiadaja seminaria prowadzone prze Misttza Li oraz wydanie ksiazek w tym Dżuan Falun swoistej 'Biblia” dla praktykujacych.

Zarys „filozofii” Falun Dafa

 Zaprezentuje teraz fragmenty Dżuan Falun, które krotko skomentuje opierajac się na swojej wiedzy oraz lekturze ksiazek Falun Dafa.

 Zatem czym jest  Fa buddy? Najbardziej podstawową naturą wszechświata. Dżen, Szan, Ren. To jest właśnie najwyższym ucieleśnieniem, najbardziej fundamentalnym Fa buddy.[...]Natura Dżen, Szan, Ren, jest jedynym kryterium osądzania tego co jest dobre, a co złe we wszechświecie.

Dżen - Prawda, Prawdomówność, Prawdziwość, Uczciwość
Szan - Życzliwość, Dobroć, Miłosierdzie, Współczucie
Ren - Cierpliwość, Tolerancja, Wytrwałość, Wyrozumiałość.

Jak widzimy wymagania morale i etyczne są ujete w sposob minimalistyczny w przeciwienstwie do nakazow znajdujacych się w księgach wielkich religii które potrafią czasami zajmować wiele stron.

 

Dlaczego praktykowanie ćwiczeń nie zwieksza gong?[...]Mówię wam,podstawowym powodem tego, że gong nie wzrasta jest to, że spośród dwóch słów „kultywacja i praktykowanie” ludzie przykladaja wagę tylko do praktykowania ćwiczeń i nie zwracają uwagi na kultywacje.

Głównym przeznaczeniem tej dyscypliny duchowej jest dostapienie oświecenia ( cecha charakterystyczna dla nauk Wschodu) oraz poprawa poziomu moralnego. Osoby które wykonuja tylko cwiczenia i dażą do uzyskania czegoś bez poprawy swoich norm etycznych zatrzymuja się w miejscu. Tylko wzrost jednostki (moralny) oraz pozbycie się pragnien(zdolnosci,slawa ),  przywiązań ( chęć zemsty, waleczność) praz ograniczenie wpływu emocji (gniew nadmierna euforia) może spowodować wzrost energii kultywacyjnej praktykującego.

 

Omawiane przez nas otwarcie niebianskiego oka pomija nerwy optyczne. Miedzy brwiami wytwarza się przejscie umożliwiające szyszynce patrzenie bezposrednio na zewnatrz.[...] W szkole buddy jest mowa o pieciu rodzajach wzroku: wzroku cielesnym, wzroku niebiańskim, wzroku madrości, wzroku Fa i wzroku buddy.[...]Poziom niebianskiego oka jest bezposrednio odzwierciedleniem Fa naszego wszechswiata.Jest czymś nadzzwyczajnym i ściśle powiazany z sinsing.

Mistrz Li wspomina ze istnieje około 10 000 zdolności nadprzyrodzonych ale obecne nauki parapsychologiczne znaja zaledwie kilka. Wszystkie zdolności wszechświata są zawarte w Falun Dafa i w zależnosci od naszego poziomu moralnego mogą się wyłonić się podczas praktykowania. Jednak ostrzega ze zbyt duże dążenie do uzyskania ich jest równoznaczne z pragnieniem i zmniejszeniem naszych szans.

Qigong szkoly Buddy zajmuje się wyzwalaniem istot czujących dlatego tez zdolności są narzędziem (a nie celem) które maja nam pomoc podczas kultywowania i praktykowania. Osób obdarzonych niezwykłymi zdolnościami jest w Chinach bardzo dużo medytują głównie w odosobnieniu. Tylko w takich warunkach mogą objawić się najpotężniejsze umiejętnosśi np. burzenie budynków siłą umysłu. (potwierdzamy - znamy takie przypadki, przyp. FN)

 W środowisku kultywacji często się mówi o związku między stratą i zyskiem.[...]Strata ,do której się zazwyczaj odnosimy nie jest strata w ograniczonym zakresie.[...]Wyrzecznie się bogactwa jest oczywiście jednym z aspektow straty.[...] Musimy wyzbyć się z serca skłonnosci do popisywania się , zazdrości, rywalizacji, euforii.T rzeba wyzbyć się bardzo wielu wszelkiego rodzaju przywiązań.

Pojęcie straty i zysku ma inne znaczenie niż w codziennym uzyciu. Strata wiaze się z ciepieniem wyrzeczeniem cierpliwoscia itd.Zysk wystyepuje podczas zachowania się zgodnego z prawami wszechświata kiedy cierpliwie znosimy ból i okazujemy innym miłość. Podczas straty tracimy ciemna materie (karma) i zyskujemy biała materie (de) która jest poźniej przetwarzana w energie kultywacyjna (gong).

 

Kultywacja i praktykowanie muszą dobywac się pośród trudnosci, tak aby sprawdzic czy możesz pozbyć się i podchodzić lekko do siedmiu emocji i sześciu pragnień.[...]Jestesmy praktykujacymi i konflikty pojawiaja się znienacka. Co wtedy zrobić? Jeżeli zawsze utrzymujesz miłosierne serce i stan ducha pełen spokoju , to gdy napotkasz  na problem będziesz umiał zachować się odpowiednio.

Rozpoczęcie praktykowanie w Falun Gong może spowodować pojawienie się licznych problemów których celem jest wzniesienie sinsing tym samym umożliwiajac dalsze kultywowanie. Mistrz Li wspomina o dość poważnych przypadkach w których sprawdzianem były konflikty wywołane  przez wypadki i incydenty na drodze np. potrącenie lub momenty bliskie śmierci np. upadek fragmentów konstrukcji budowlanych. Sprawdziany (niezaleznie od niebezpieczenstwa) maja na celu spłacenie długu karmicznego np. za zabójstwo i poprawienie naszej moralności w trudnych chwilach.

 

Faszen rodzi się w polu dantien. Sklada się z Fa i z gong, i ukazuje się w innych przestrzeniach. Faszen posiada ogromna moc danej osoby, ale świadomość  i myślenie faszen znajdują się pod kontrolą głownego ciała.

Europejskim odpowiednikiem faszen może być Aniol Stróż lub inny byt opiekuńczy. Faszen jest wytwarzane przez osoby na wysokim poziomie i sluży udzielaniu pomocy uczniom kiedy Mistrz nie może być obecny fizycznie.

 

Zabijanie jest bardzo delikatną kwestią. Jeżeli chodzi o praktykujących to mamy ścisłe wymagania – praktykujący nie mogą zabijać. [...]Nie tylko ludzie i zwierzęta żyjące, dotyczy to także roślin. W innych przestrzeniach każdą materię ukazuje się jako życie.[..] Mówię wam, nie możemy dowolnie ot tak  sobie zabijać.[...] Nie możemy celowo krzywdzić innych istot ale także nie powinniśmy skupiać się zbytnio na drobnostkach.

Praktykujący powinni po zrozumieniu nauk oraz osiągnięciu pewnego poziomu porzucić jedzenie mięsa. Wygaśniecie tego pragnienia może pojawić się samoistnie w wyniku wielkiego miłosierdzia do istot czujących.

 

Prześladowania i represje

 20 lipca 1999 roku, kierownictwo Partii komunistycznej zapoczątkowało ogólnonarodowe represje i wieloaspektową propagandę w celu likwidacji Falun Dafa. Wszystkie strony internetowe nawiązujące do Falun Gong zostały zablokowane, zaś w październiku 1999 Falun Gong zostało ogłoszone jako „heretycka organizacja” która zagraża stabilności społeczeństwa. Praktykujący Falun Gong w Chinach są przedmiotem wielu naruszeń praw człowieka: szacuje się ze setki tysięcy ludzi zostało bezpodstawnie uwięzionych, ponadto praktykujący są przedmiotem przymusowych prac, nadużyć psychiatrycznych, tortur, i innych przymusowych metod zmian światopoglądu ze strony chińskich władz. Począwszy od 2009, organizacje broniące praw człowieka szacują że, co najmniej 2000 praktykujących Falun Dafa zginęło w więzieniach. Niektórzy mówią nawet o dziesiątkach tysięcy ludzi zabitych w celu grabieży organów. W przeciągu lat od kiedy rozpoczęły się prześladowania, praktykujący Falun Gong stali się aktywni w bronieniu praw człowieka w Chinach.

Cechy charakterystyczne

Falun Dafa charakteryzuje się zharmonizowaniem, mądrością i prostymi ćwiczeniami. Wielka Droga jest niesłychanie prosta i łatwa. Falun Dafa odróżnia się od innych praktyk ośmioma aspektami:

 

  1. Kultywowanie Falun, a nie dan (eliksir energii w podbrzuszu).

 

  1. Falun praktykuje osobę nawet w momencie kiedy ona nie wykonuje ćwiczeń.

 

  1. Kultywowanie świadomości głównej osoby, przez co to ona sama uzyskuje energię gong.

 

  1. Kultywowanie zarówno ciała i umysłu.

 

  1. Pięć prostych i łatwych do wykonania ćwiczeń.

 

  1. Nie ma kierowania myślą, nie ma związanych z tym zagrożeń i energia gong szybko wzrasta.

 

  1. Nie zwraca się uwagi na miejsce, czas i kierunek przy wykonywaniu ćwiczeń, ani sposobu ich zakończenia.

 

  1. Mistrz ochrania praktykujących, więc nie należy obawiać się zagrożeń ze strony złych mocy.

 

Dlatego Falun Dafa zupełnie różni się od innych tradycyjnych praktyk kultywowania oraz różnorodnych teorii na temat kultywowania dan.

 

Kultywowanie w Falun Dafa rozpoczyna się od razu na wysokim poziomie, dlatego jest to idealna  praktyka dla tych którym jest to przeznaczone, lub dla tych, którzy uprawiali inne metody przez lata, ale nie udało im się rozwinąć energii gong. „Kiedy xinxing i moc gong praktykującego osiągnie określoną wysokość, może on osiągnąć nieniszczejące, trwałe jak diament ciało, przebywając nadal w ludzkim świecie. Może osiągnąć otwarcie gong, oświecenie, i wzniesienie całego siebie na wyższy poziom. Jeśli ktoś z dużą determinacją studiuje to prawe Fa, to osiągnie pozycję owocu. A jeśli uszlachetni swoje serce i porzuci wszelkie przywiązania, wtedy osiągnie duchową doskonałość”.

Zakończenie (od autora)

Wspomniane powyżej kwestie są zaledwie cząstką filozofii Falun Dafa. Niektóre tematy pominąłem z powodu obszerności lub związków z polityka np. problemy związane z data urodzenia Mistrza Li i skomplikowanej sytuacji praktykujących w Chinach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na strone http://pl.falundafa.org/.

Wszystkie materialy, ksiazki, wyklady, filmy z cwiczeniami są dostepne za darmo i po polsku na wspomnianej wcześniej stronie.

Bibliografia:

Dżuan Falun

Falun Gong

https://en.wikipedia.org/wiki/Li_Hongzhi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Falun_Gong

Komentarze: 0
Wyświetleń: 6017x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 8 lis 2017 10:58   
Autor: W.J.N. , źródło: FN   * Komentarze są chwilowo wyłączone.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

ONI WRACAJĄ W SNACH I DAJĄ ZNAKI... polecamy przeczytanie tekstu w dziale XXI PIĘTRO w serwisie FN .... ....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 3 luty 2024 14:19 | Z POCZTY DO FN: [...] Mam obecnie 50 lat wiec juz długo nie bedzie mnie na tym świecie albo bede mial skleroze. 44 lata temu mieszkałam w Bytomiujednyna rozrywka wieczorem dla nas był wtedy jedno okno na ostatnim pietrze i akwarium nie umiałem jeszcze czytać ,zreszta ksiażki wtedy były nie dostepne.byliśmy tak biedni ze nie mieliśmy ani radia ani telewizora matka miała wykształcenie podstawowe ojczym tez pewnego dnia jesienią ojczym zobaczył swiatlo za oknem dysk poruszający sie powoli...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 27 stycznia 2024 | Piszę datę w tytule tego wpisu w Dzienniku Pokładowym i zamiast rok 2024 napisałem 2023. Oczywiście po chwili się poprawiłem, ale ta moja pomyłka pokazała, że czas biegnie błyskawicznie. Ostatnie 4 miesiące od mojego odejścia z pracy minęły jak dosłownie 4 dni. Nie mogę w to uwierzyć, że ostatnią audycję miałem dwa miesiące temu, a ostatni wpis w Dzienniku Pokładowym zrobiłem… rok temu...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN - materiał archiwalny

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.